MA rahvusvahelises ajakirjanduses

Üldine

Programmi kirjeldus

Ajakirjanikud seisavad täna silmitsi kiirete muutustega, kuna tehnoloogiad muudavad meedia piiriüleselt kättesaadavamaks ja globaalse meediajõu uued koondumised muudavad nad ärilisteks või poliitilisteks eesmärkideks. Tänapäeva multimeediaajakirjanduse ulatus, ulatus ja kiirus eristasid seda varasema perioodi omast.

Magistrikraadiga rahvusvahelise ajakirjanduse osakonna eesmärk Cardiffis on võimaldada soovijatel ajakirjanikel ja karjääri keskpaigas tegutsevatel inimestel mõista neid muutusi ja nende tagajärgi rahvusvahelistele ajakirjanikele. Rahvusvaheline ajakirjandus pakub segu praktikast ja teooriast; ajakirjanduslikud tehnikad ja kõrgtasemel akadeemiline õpe. See sobib eriti kõigile rahvusvahelise väljavaatega tudengitele.

Selle üheaastase kursuse jaoks on õpilasi tulnud kogu maailmast, mis pakub erakordse võimaluse saada ülevaade ajakirjanduslikest võimalustest erinevatel meediaplatvormidel ja eri riikides.

Cardiff University magistriõppe kava

See kursus on kaasatud Magistriõpe Excellence Scholarship 2015 ( Pathway to PhD) kavasse. Kui otsite magistrikraadi taotlemist kavatsusega jätkata doktorikraadi omandamist, siis on teil õigus sellele stipendiumile kandideerida. Taotlus palub teil kaaluda oma uurimisvaldkonda ja tulevasi rahastamisallikaid. Tunnistatakse siiski, et seda taotlust esitades ei kohustata Cardiff University täiendavaid uuringuid või täiendavaid uuringuid. Sarnaselt ei kohustu Cardiff University auhinna andmisel pakkuma edasisi õpinguid ega täiendavaid auhindu.

Kursuse peamised eesmärgid

  • Süvendada õpilaste arusaamist rahvusvahelise ajakirjanduse teemadest
  • Arendada õpilaste kutseoskusi ja teadmisi
  • Varustada õpilasi ajakirjanduslike uurimis- ja produtseerimisoskustega
  • Aidake üliõpilastel omandada range analüütiline töö, nii et nad on võimelised tähtajaks koostama hästi uuritud ajakirjanduslikke ülesandeid ja väitekirju
  • Parandada arusaamist interaktiivsete tehnoloogiate mõjust ajakirjanduse praktikale
  • Uurige multimeediaajakirjanike rolli ja funktsioone erinevates kultuurides

Programmi struktuur

Ajakava

MA rahvusvahelise ajakirjanduse õpetamine toimub kahel semestril (sügisel ja kevadel) septembri lõpust juuni alguseni. Aasta esimesel poolaastal võtavad õpilased kasutusele kolm põhimoodulit: teabe kogumine ja analüüs I, rahvusvaheline uudistetootmine I ja välismaiste uudiste reportaaž.

Teises semestris on kaks põhimoodulit: teabe kogumine ja analüüs II ning rahvusvaheline uudistetootmine II ja võimalus valida kahe vabatahtliku mooduli hulgast mitmesugustest akadeemilistest ja praktilistest õppeainetest. Seejärel peavad tudengid augusti lõpuks esitama väitekirja, mis sisaldab 15 kuni 20 000 sõna.

Dissertatsioon

Vajalik 15-20 000 sõna sisaldav väitekiri võib vormistada rahvusvahelise ajakirjanduse teema teadusliku hinnangu. Teise võimalusena võib üliõpilane pakkuda võrreldava pikkusega teemat akadeemilises raamistikus ajakirjanduslikku käsitlemist. Üliõpilane võib pakkuda ajakirjanduskomponenti tekstina või valitud juhtudel dokumendivormingus.

Õpilased kavandavad väitekirja ja töötavad välja uurimistöö ettepaneku esimese poolaasta teadustöö ajal Walesi maapiirkonnas. Pärast seda taandumist eraldatakse üksikud dissertatsiooni juhendajad. Uurimisoskused arendatakse läbi põhimoodulite ja regulaarsete kohtumiste väitekirja juhendajaga.

Hindamine

Õpilastelt nõutakse kogu õppeaasta jooksul kirjalike tööde, ajakirjanduslike tööde ja väitekirja koostamist.

Töötajad

Sellel kursusel õpetajad annavad laias valikus praktilisi ja teaduslikke teadmisi. Seda kursust õpetavad nii ajakirjandusliku detektiivitöö kogemusega inimesed kui ka tänapäevaste uurimismeetoditega tuttavad teadlased.

Õpilased peaksid oma kursustele kandideerima, kasutades veebipõhist rakendusteenust .

Vastuvõtukriteeriumid

Taotlejad peavad täitma veebipõhise taotlusvormi, mida kaalub siis sisseastumisõpetaja.

Sobib soovijatele ajakirjanikele, karjääri keskel tegutsevatele praktikutele ja lõpetajatele, kes soovivad süvendada oma arusaamist ajakirjandusest.

Taotlejad peaksid omama vähemalt madalama teise klassi autasu kõrgharidust (2: 2) või mitte-Ühendkuningriigi kvalifikatsiooni, mida ülikool on sellega tunnistanud. Sellest nõudest võib loobuda kandidaatide puhul, kellel on asjakohane kutsekvalifikatsioon või kogemus.

Lisaks peavad taotlejad, kelle emakeel ei ole inglise keel, saama IELTS-i hinde vähemalt 7,0 (lisada igasse alahindamisse 6,0) või samaväärse inglise keele kvalifikatsiooni. Kuid kandidaate, kelle IELTS-i tulemus on 6,5 (lisada igasse alamkoori 4,0), loetakse kandidaadiks, kui nad kohustuvad läbima ülikooli kümnenädalase sessioonieelse inglise keele kursuse ja edukalt selle läbima.

Teil palutakse esitada oma avalduse toetuseks viited, millest üks peab olema pärit eelnevast akadeemilisest uuringust.

Taotlusi arutatakse aastaringselt.

Õppemaksud

  • Suurbritannia ja ELi üliõpilased: 9 950 naela
  • Väljastpoolt ELi pärit üliõpilased: 18 200 naela
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Our world-leading research was ranked 5th amongst UK universities in the most recent Research Excellence Framework for quality and 2nd for impact. We provide an educationally outstanding experience fo ... Loe edasi

Our world-leading research was ranked 5th amongst UK universities in the most recent Research Excellence Framework for quality and 2nd for impact. We provide an educationally outstanding experience for our students. Näita vähem