Millist rolli mängib usk ja vaimsus meie tervise ja heaolu kogemuses? Kuidas mõjutab praegune tervishoiuteenuste biomeditsiiniline keskkond meid?

See interdistsiplinaarne kraadiõpe uurib psühholoogilisest, kultuurilisest, eetilisest ja poliitilisest perspektiivist lähtuvalt seda, mida tähendab halb või tervislik mitmekesine, individuaalne ja kõrgtehnoloogiline ühiskond. Mitte ainult religioosne, kultuuriline, poliitiline, füüsiline ja tehnoloogiline mitmekesisus mõjutavad seda, kuidas me püüame oma tervist taastada või säilitada, mõjutama ka seda, mida me arvame kõigepealt "tervise" all.

See teoloogia ja usuõppe magistriõppesse kuuluv rada sisaldab kahte eriala: "Vaimne hooldus [Geestelijke Verzorging]" ja "Eetika ja mitmekesisus".

> Eetika ja mitmekesisuse spetsialiseerumine annab akadeemilisi teadmisi ja oskusi, et uurida tervise ja heaolu antropoloogilisi, sotsioloogilisi ja eetilisi mõõtmeid. See eriala õpetatakse inglise keeles.

> Spetsiaalsus vaimses hoolduses pakub akadeemilisi ja praktilisi teadmisi ja oskusi tervise ja heaolu psühholoogiliste, eetiliste ja vaimsete mõõtmete uurimiseks, mis võimaldab teil saada registreeritud vaimseks hooldajaks [geestelijk verzorger]. Seda spetsialiseerumist õpetatakse peamiselt hollandi keeles.

Õpilasprofiil

Teid huvitab inimeste tervise ja heaolu otsimine, samuti religioossetes kontekstides pakutavad tehnikad, rituaalid ja tavad. Soovite teada, kuidas tervist ja heaolu saab erinevalt mõista kultuuri- ja usulises kontekstis, samuti ajaloolistel aegadel ja millised on selle eetilised tagajärjed. Teile meeldib intellektuaalne väljakutse ühendada arusaam kogu psühholoogia, antropoloogia, filosoofia ja usuõpetusest.

Programm

Religiooni, tervise ja heaolu MA teekond koosneb järgmistest osadest:

 • Sissejuhatav kursus (5 ECTS)
 • Eetika ja tervishoiu kursus (5 ECTS)
 • Uurimismeetodite kursus (5 ECTS).
 • Kolm valikained, sõltuvalt teie erialast (15 ECTS).

Sissejuhatav kursus kirjeldab mõningaid põhilisi teooriaid ja kontseptsioone, mis aitavad meil läbi mõelda religiooni, tervise ja heaolu vahelt psühholoogilisest, antropoloogilisest ja filosoofilisest perspektiivist. Juhtumiuuringuid võetakse peamiselt vaimse hoolduse valdkonnast.

Eetikaküsimuste ja tervishoiu alane kursus uurib moraalseid küsimusi, mis seonduvad inimeste elu erinevate sekkumisvormidega. Tehniliste võimaluste piirid muutuvad pidevalt. Kuidas eetilised arutelud räägivad enne sünnitusjärgset sõeluuringut, eutanaasiat, väärikust suremise protsessis? Ja kuidas määratleda, mis on konkreetsetes kontekstides hea hooldus? Selliseid küsimusi nagu relatsioonilisus, haavatavus ja tähistamisprotsessidega seotud teostus on arutlusel hooldusvajaduste eetilistest aspektidest.

Programmi valikud

Eetika ja mitmekesisus (spetsialiseerumine)

Lisaks kohustuslikele kursustele võtate ka kolm täiendavat kursuse üksust.

Need on:

 • Religioon, sugu ja keha;
 • Elu lõpp (ajaloolised ja eetilised küsimused);
 • Religioon ja vaimsus, psühhopatoloogia ja religioon, tervishoid, valdus ja haigus

Vaimne hooldus (spetsialiseerumine)

Lisaks kohustuslikele ainepunktidele võite jälgida ka vaimse hoolduse, psühhopatoloogia ja religiooni kursuste üksusi, samuti intensiivset praktikat.

Kuidas inimesed annavad oma elule mõtteviisi ja kuidas nad töötlevad olulisi sündmusi? Mõne aja jooksul meie elus seisame silmitsi otsustega, mis puudutavad tervist ja haigusi, elu ja surma. Vaimse hoolduse õppena õppides aitate inimesi kriisisituatsioonides nõustada neid eesmärke ja vaimsust.

Teid õpetatakse religioosse psühholoogia, psühhopatoloogia, eetika ja filosoofia. Lisaks uurides pastorilist ja vaimset hooldust kaasaegses ühiskonnas ja vaimsete hooldajate kohas esmatasandi tervishoius või tervishoiuasutuses. Õpilased, kellel pole eelnevat haridust teoloogias või usuteaduses, peavad esimesena järgima pre-magistriõppe programmi.

Magistriõpe auhindade programm (kiitusega programm)

Magistriõpetaja programm loodi spetsiaalselt õpilastele, kes soovivad oma õpingutest rohkem õppida. Lisaks teie tavalisele magistriõppekavale järgitakse 15 ECTS programmi.

See on üheaastane interdistsiplinaarne programm, mille eesmärk on tutvustada õpilastele juhtimise erinevaid aspekte. Juhtkonna teema on uuritud meistriklasside erinevatest nurkadest. Leadership oskused on keskendunud Leadership Labs ja töötoad. Magistriõpetaja programm lõpeb Master Work'iga - teie valitud projekti, mille kujundate ja rakendate.

Tööalased väljavaated

See magistrikraad annab teile õiguse töötada hooldusasutuses, näiteks haiglas, hooldekodus või psühhiaatriahaiglas, näiteks vaimulikus hooldajas. Võite saada ka rahvatervise, globaalse (vaimse) tervise ja tervishoiu poliitikaküsimuste eest vastutavaks või meditsiini-eetikakomitee konsultandiks. Nendel päevadel on vaimsete hooldajate jaoks üha enam levinud oma praktikat.

Töö näited

 • Vaimne hooldaja

  Õppekava ajal uurite paljusid usulisi traditsioone ja isiklikke veendumusi. Õppige, kuidas kaitsta rühmi ja üksikisikuid, aitamaks neil leida nende elu tähendust ja stabiilsust. Võite ka koolitada ettevõtte ettevõtteid ja pakkuda nõu ja arvamusi poliitilisel tasandil. Vaimsed hooldajad võivad leida töökohti hooldusasutustes, näiteks üld- või psühhiaatriahaiglates, hooldekodudes või vaimse puudega inimeste asutustes. Nendel päevadel on vaimsete hooldajate jaoks üha sagedamini alustamas oma praktikat, mitte institutsiooni tööle asumist.

 • Poliitika nõustaja Tervis (hooldus)

Te omandate eetiliste küsimuste, mitmekesisuse ja tervisega seotud teadmisi ja arusaamu, mis põhinevad juhtumiuuringutetel ja hooldustegevustel. Te saate töötada valitsuse, patsiendi organisatsiooni või hooldusasutuse poliitikakorraldajana või nõustajana, näiteks meditsiinilis-eetikakomitees.

Õpetaja

Kui olete lõpetanud selle magistriõppe programmi, on teil piisavalt teadmisi selle aine kohta, et saada usuteaduse teemal keskkooliõpetajaks. Võiksite valida ka kõrgema kutsehariduse taseme, näiteks rakendusteaduste ülikooli teoloogia õpetamise. Kuna te peate õpetajaks ka õpetajat, siis on soovitatav teha magistriõppe haridus pärast seda, kui olete lõpetanud oma regulaarse magistriõppe programmi või järginud seda teekonda kaheaastase magistriõppe programmi Haridus raames.

Akadeemiline uurimistöö

Traditsioonilised usutunnistused teevad teed uue mõtte ja eesmärgi leidmiseks teie elus. Kuidas sobivad tänapäevased tervise ja heaolu arvamused? Milline on vaimsuse ja usuliste veendumuste roll? Kuidas tänapäeva dilemmad ja erinevad ideed nende dilemmadest mõjutavad nii meie heaolu kui ka meie hooldussüsteemi korraldamist? Mis on meie praeguses tervishoiusüsteemis professionaalse vaimse nõustamise funktsioon? See magistriõppe programm varustab teid nendele ja teistele küsimustele vastama. Kaheaastase teadustöö magistriõppe programm pakub ka eriala religioon, tervis ja heaolu. Teadustöö magistriõpe on parim viis karjääri ettevalmistamiseks akadeemiliseks uurimistööks.

Programmi õpetamise keel:
Inglise
Hollandi

Vaata veel 110 kursust University of Groningenis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
12 kuud
Päevane õpe
Price
2,060 EUR
ELi / EMP üliõpilased. 11500 € mitte-ELi / EMP üliõpilast.
Deadline
Võta kooliga ühendust
non-EU/EEA students. May 1st EU/EEA students.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
non-EU/EEA students. May 1st EU/EEA students.
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
non-EU/EEA students. May 1st EU/EEA students.
End Date