MA säilitusuuringutes

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Lisateavet selle kohta, kuidas BU koronaviiruse kriisiga toime tuleb, leiate siit

Säilitusõppe programm koolitab üliõpilasi produktiivseks karjääriks ajaloolise säilitamise ning kultuuriliste ressursside ja pärandi hooldamise alal. Boston ja Uus-Inglismaa on ajalooliselt silma paistnud riikliku ajaloolise säilitusliikumise juhina. Oma elujõulise säilitamiskoha traditsioonidele tuginedes on Bostoni ülikoolil endal pikk ajalugu ajalooliste hoonete leidliku ringlussevõtuga tudengite ja õppejõudude majutamiseks; ülikool asutati 1869. aastal kahes kohandatud korduvkasutuses Beacon Hilli raekojas, mis asuvad Bostoni Athenaeumi ja Charles Bulfinchi Massachusettsi osariigi kapitooliumi juures. Aastal 1883 kolis Bostoni ülikool oma liberaalõppe kolledži Somerset Streetil kohandatud taaskasutatud baptisti kirikusse. Hiljem kohandas ülikool oma tarbeks Harvardi meditsiinikooli Copley Square'i hoone, peamised ärihooned Commonwealth Avenue Automobile Row ääres, Boston Bravesi pesapalliväljak, ridaelamud ja korterid Bay State Roadil ning mõisad Cottage Farm naabruses; hiljuti on ülikool võtnud ette 20 miljoni dollarise renoveerimise ülikooli seaduse tornis, mis on 1962. aastal Hispaania arhitekti Jose Lluis Serti kavandatud Bostoni modernismi pöördepunkt. Ajalooliste hoonete edukas, keskkonnasäästlik haldamine on Bostoni ülikooli institutsionaalse DNA osa; säilitusõppeprogramm ammutab inspiratsiooni ja elujõudu rikkalikust kontekstist.

Programmi õpilased õpivad konserveerimist klassiruumis ja praktilise säilitamise kavandamist, ajaloolist uurimist ja uurimist. Nad uurivad ehitatud keskkonda ja kultuurmaastikku kursuste kaudu, mida õpetavad juhtivad eksperdid, kes õpetavad ülikooli osakondades, ja arvukalt spetsialiste, kes teevad hämmastavat tööd piirkondlikul ja riiklikul alal. Klassiprojektid kasutavad ära piirkonna tohutut säilitamistegevust, alates suuremahulistest piirkondlikest algatustest kuni rohujuuretasandi naabruses tehtavate jõupingutusteni linnades. Taotlejatel peaks olema bakalaureusekraad ja nad peaksid ilmutama huvi valdkondade vastu, mis aitavad kaasa ajaloolisele säilitamisele.

Säilitusuuringute programm on koolitanud sadu säilitusvaldkonna spetsialiste, kellest enamik jätkab seda karjääri kogukonna kogukondades. Programmi lõpetanud on töötanud silmapaistvatel juhtivatel kohtadel säilitamisel, eriti Bostonis ja Uus-Inglismaal. Programmi võrgustik nendes kogukondades läbi oma õppejõudude ja vilistlaste on üks selle suurimaid tugevusi.

123923_BU-bay-state-road-451x3001.jpg

Kursuste töö

Säilitustuum (5 kursust)

Säilitustuuma võtavad kõik säilitusõppe magistrandid.

 • CAS AM 546 Mälu kohad: ajaloolise säilitamise teooria ja praktika
 • CAS AM 554 säilitamise kavandamine
 • CAS AM 555 Bostoni arhitektuuri- ja kogukonnaajaloo töötuba
 • CAS AH 585 kahekümnenda sajandi arhitektuur ja urbanism (või võrreldav arhitektuuriajaloo uuring)
 • GRS AM 775 sõltumatu teadusprojekti kollokvium (nurgakiviprojekt)

Valikained (2 kursust)

 • Kaks säilitusuuringute direktori kinnitatud kursust looduskaitse, pärandi, arhitektuuriajaloo, linnaajaloo, materiaalse kultuuri, planeerimise või sellega seotud erialadel.

Üks järgmistest koondumistest

 • Kontsentratsioon arhitektuuriajaloos (5 kursust)
 • Ameerika ja Uus-Inglismaa uuringute kontsentratsioon (5 kursust)
 • Kontsentratsioon ajaloos (5 kursust)
 • Kontsentratsioon arheoloogias (5 kursust)
 • Kontsentratsioon planeerimisel (5 kursust)
 • Kontsentratsioon muuseumi praktikas (5 kursust)

Sisseastujale

Ph.D. Programm võtab vastu ainult sügisel vastuvõtu taotlusi ja avalduse esitamise tähtaeg on 15. jaanuar. MA programm võtab vastu õpilasi nii sügis- kui kevadsemestritel. Kukkumistähtaeg on 15. jaanuar ja kevadine tähtaeg on 15. november.

Ameerika Ühendriikide ja Uus-Inglismaa õpingute lõpetanud üliõpilastele on saadaval mitmesuguseid lisaressursse.

Lisainformatsioon

MA säilitusuuringutes

Kandidaate lubatakse kandideerida erinevates valdkondades omandatud kraadi omandamiseks. Ühise bakalaureuseõppe peamiste õppejõudude hulka kuuluvad Ameerika õpingud, kunstiajalugu, linnaplaneerimine, majandus, ajalugu ja ärijuhtimine. Kuigi paljud üliõpilased taotlevad programmi otse bakalaureuse töölt, on märkimisväärne arv üliõpilasi enne registreerumist karjääri teinud või kraadiõppe lõpetanud. Teeme kõik endast oleneva, et majutada kandidaate, kes võivad naasta õppima pärast akadeemiast eemal viibimist.

Nõuded

Õpilased läbivad 12 kursust (48 ainepunkti) vähemalt 500 kursusel; MA saab lõpetada kolmel täistööajaga semestril või seda saab jätkata osalise tööajaga. Lisateavet ülikoolinõuete kohta leiate peatükist Kunstiteaduste ja teaduste magistrikooli bülletäänis peatükk MA.

123925_bg-image.jpg

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Welcome! Arts & Sciences is Boston University’s largest academic division, the heart of a world-class research university. Our faculty in the Graduate School of Arts & Sciences are among the w ... Loe edasi

Welcome! Arts & Sciences is Boston University’s largest academic division, the heart of a world-class research university. Our faculty in the Graduate School of Arts & Sciences are among the world’s most respected professors, researchers, and professionals in their disciplines. Our alumni are leading innovation and research and making an impact in their fields. Our campus is Boston, a city vibrant with history, culture, and diversity, and teeming with potential for connections and careers. Näita vähem