MA sotsiaal- ja avalikus poliitikas

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

See programm uurib sotsiaal- ja avaliku poliitika uurimistöö teemasid, kontseptsioone ja arutelusid, et saada ülevaade poliitikakujundamisest ja selle sotsiaalsest mõjust üksikisikutele ja kogukondadele.

Põhilisi mooduleid uuritakse sotsiaalseid teooriaid, küsimusi ja uurimismeetodeid, mis on seotud sotsiaalpoliitika ja heaoluga. Te arendate kriitilise poliitika analüüsi ja poliitika hindamise põhioskusi. Samuti on olemas võimalus õppida ja arutleda praeguste poliitikaküsimuste üle, näiteks töö ja heaolu, lapse- ja perepoliitikat või elanikkonna vananemisega seotud väljakutseid, keskendudes tegelikele näidetele.

Tuginedes meie tuntud uurimiskeskustele ja õpetanud ekspertõpetajatele, kohandate seda programmi vastavalt oma huvidele ja karjääri püüdlustele. Mitmete valikuliste moodulitega saab valida edasijõudnute teadustöö oskuste või õppida täiendavaid sotsiaalseid teemasid, nagu puuetega inimeste uuringud, soolise võrdõiguslikkuse uuringud, rassismi ja rahvuse uuringud või globaliseerumine.

Sa saad ülevaate mõnest kõige tundlikumast ja keerulisemast sotsiaalsest probleemist, mis mõjutab valitsusi kogu maailmas.

Uuringute ülevaade

Sa õpid teaduslikult intensiivses, stimuleerivas keskkonnas. Lisaks Leedsi sotsiaalteaduste instituudile, mis edendab koostööd, saab kasu interdistsiplinaarsetest teadmistest, mida korraldab Puuetega inimeste uuringute keskus, etnilisuse ja rassismi uuringute keskus, interdistsiplinaarsete sugupoolte uuringute keskus ja paljud teised. Kõik need keskused kasutavad oma sündmuste kalendrit, näiteks seminare ja seminare.

Kursuse sisu

Programmi algusest saad õppida põhilisi mooduleid, mis tutvustavad sotsiaalset konteksti ja sotsiaalseid probleeme, mis seavad poliitikakujundajatele väljakutse, ühiskonna ja sotsiaalsete teadusuuringute mõistmise. Kursuse väljatöötamisel keskendub teid täpsemalt heaoluriigile, sotsiaalpoliitika kujundamise protsessile ja tõendusmaterjale selle kohta, milliste uute poliitikate ja programmide loomine ning nende tõhususe hindamine.

Te saate põhjalikult mõista uurimismeetodeid, nende aluseks olevaid teoreetilisi eeldusi ja nende mõju tulemuste tõlgendamise viisile. Samuti keskendute konkreetsetele näidetele, nagu heaolu reform või tööhõive aktiveerimise poliitika.

Selle vundamendi abil saate valida moodulite hulgast, mis spetsialiseeruvad teile sobivatele teemadele. Võiksite uurida tänapäevaseid sotsiaalseid mõtteid, et oma tööd konteksti viia või uurida selliseid küsimusi nagu tööjõu liikuvus, hooldus, tervishoid, puue või rass ja etniline kuuluvus. Edaspidisteks uuringuteks ettevalmistamiseks võiksite uurida täiendavat andmete analüüsi ja uurimismeetodeid.

Programmi lõpus esitate oma väitekirja - sõltumatu uurimustöö teie valitud teemal, mis võimaldab teil aasta jooksul omandatud teadmisi ja oskusi näidata ja rakendada.

Kursuse ülesehitus

Alltoodud loend näitab tüüpilisi mooduleid / komponente, mida on uuritud ja mis võivad aeg-ajalt muutuda.

Moodulid

Aasta 1

Kohustuslikud moodulid

 • Ühiskonna ja kultuuri uurimine
 • Sotsiaalpoliitika analüüs
 • Poliitika ja programmi hindamine
 • Seltsi ja kultuuri mõistmine
 • Dissertatsioon

Valikulised moodulid (tüüpiliste valikute valik allpool)

Valite 30 krediiti järgmiselt:

 • Keskkonnamõju hindamine
 • Euroopa inimõigused
 • Inimressursside juhtimine: rahvusvaheline perspektiiv
 • Tõhusate rühmade ja võistkondade mõistmine ja juhtimine
 • Sotsiaalse meedia turundus
 • Vaidlustatud asutused
 • Que (e) seksuaalvajadused
 • Sotsiaalpoliitika arutelud
 • Kvantitatiivsed uurimismeetodid
 • Kvalitatiivsed uurimismeetodid
 • Invaliidsus ja areng
 • Jõud, kriitika ja globaalsed muutused
 • Kliimamuutuste leevendamine
 • Süsteemi dünaamika: modelleerimispoliitika

126000_pexels-photo-1438072.jpegBuro Millennial / Pexels

Õppimine ja õpetamine

Me kasutame mitmeid õpetamis- ja õppimismeetodeid, sealhulgas ettekandeid, seminare, töötoad, õppematerjale ja loenguid. Valikulised moodulid võivad kasutada ka teisi meetodeid, nagu online-õpe. Sõltumatu uuring on aga sellegipoolest otsustava tähtsusega - see võimaldab teil ette valmistuda õpetatavatele õppetükkidele, arendada oma uurimistegevusi ja luua erinevaid oskusi.

Hindamine

Teie põhilisi mooduleid hinnatakse kasutades esseesid. Vabatahtlikud moodulid võivad kasutada muid hindamisviise, mis kajastavad teemade mitmekesisust, mida saate õppida, sealhulgas esitlusi, raamatute ja kirjanduse ülevaated, uurimisettepanekud ja aruanded.

Riiki sisenemise nõuded

Bakalaureusekraad (Hons), mille suhe on 2: 1 või mitte Suurbritannia, sotsiaal-, humanitaarteaduste või sellega seotud erialadel.

Inglise keele nõuded

IELTS 6,5 üldiselt, mis tahes komponendis on vähemalt 6,0.

Parandage oma inglise keelt

Rahvusvahelised üliõpilased, kes ei vasta selle programmi inglise keele nõuetele, võivad õppida oma doktoriõppes eelseisva inglise keele kursust, et aidata parandada inglise keele taset.

See eelseisund kursus on kavandatud progresseerumise marsruudi oma õppekava ja saate õppida akadeemilise inglise keele kontekstis oma valdkonnas.

Kuidas kandideerida

Taotlemise tähtajad

 • Rahvusvaheline - 30. juuni
 • Suurbritannia / EL - 31. juuli

Rahastamiseks taotlemiseks peaksite esitama taotluse valitud kursuse koha saamiseks vähemalt üks kuu enne konkreetset stipendiumi tähtaega.

Tasud

Viimast teavet tasude kohta leiate meie veebisaidilt.

Lisakulutuste teave

Võimalikud lisakulud on seotud teie kursuse või õppekavaga või seotud üliõpilasega Leedsi ülikoolis.

Stipendiumid ja rahaline toetus

Kui teil on talent ja sõidad, tahame, et saaksite õppida koos meiega, sõltumata teie rahalistest tingimustest. Üliõpilastele võib abi anda ülikooli ja valitsuselt laenude ja tagasimakstavate toetuste vormis.

Karjäärivõimalused

Selles programmis saate omandada hulgaliselt teadmisi ja oskusi, sealhulgas teaduse, kommunikatsiooni ja analüüsi keerukaid oskusi, mis on kasulikud mitmesugustes karjäärides.

Sotsiaal- ja avaliku poliitika lõpetanud on läinud laias positsioonis kogu kolmanda sektori, avalike teenuste, valitsuse ja äriettevõtete seas. Nende hulka kuuluvad kesk- ja kohaliku omavalitsuse talitused, kogukondlikud asutused, eluaseme- ja tervishoiuasutused, uurimisalased nõustamis- ja teavituskampaaniad või kampaaniad.

Karjääride tugi

Soovitame teil oma karjääri ette valmistada esimesest päevast alates. See on üks põhjusi, miks tööandjad on Leedsi lõpetanud.

Karjäärikeskus ja teie teaduskonna töötajad pakuvad mitmesugust abi ja nõu, et aidata teil oma karjääri planeerida ja teha teadlikke otsuseid mööda teed, isegi pärast seda, kui olete lõpetanud.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Our wide range of research-informed courses encompass undergraduate, taught postgraduate and research degree programmes, as well as online and professional development courses.

Our wide range of research-informed courses encompass undergraduate, taught postgraduate and research degree programmes, as well as online and professional development courses. Näita vähem