MA sotsiaal-ja poliitilises mõttes

Üldine

Programmi kirjeldus

Ülevaade

MA sotsiaalne ja poliitiline mõte pakub põnevat, interdistsiplinaarset fookust peamiste sotsiaalsete ja poliitiliste probleemide uurimiseks. See tugineb nii sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika kooli kui ka poliitika ja rahvusvaheliste uuringute kooli teadmistele, et luua teaduspõhine keskkond, mis integreerib edasijõudnud teoreetilise tegevuskava tugeva praktilise suunitlusega.

Kursusel uuritakse, kuidas saab teoreetilisi raamistikke rakendada tänapäevastes sotsiaaluuringutes. Teid julgustatakse kaaluma klassikalise ja kaasaegse teooria positsioneerimist ja olulisust, sealhulgas feministlikku, postkoloniaalset ja psühhoanalüütilist vaatenurka, et mõista tänapäevaseid majanduslikke, sotsiaalseid, poliitilisi ja kultuurilisi nähtusi.

Mõelge sellele, kuidas saavad Marxi, Weberi ja Durkheimi ning Foucault ', Baumani, Butleri ja Lazzaratooni autorite teosed paremini aru kogu maailmas toimuvatest kiiretest sotsiaalsetest muutustest. Uurite ka rahvaste, rahvusriikide, kapitali ja turgude sotsioloogiat ning ebavõrdsust globaalses ja võrdlevas perspektiivis.

Uuringute ülevaade

Saate kasu Baumani instituudist, mis loodi emeriitprofessori Zygmunt Baumani auks, et analüüsida sotsiaalseid muutusi kogu maailmas. See on põnev ja ergutav teaduskeskkond, kus saate õppida oma ala asjatundjatelt.

Baumani Instituut on inspireeritud Baumani sotsioloogilisest kujutlusvõimest ning on pälvinud rahvusvahelise maine õpetamise ja uurimistöö alal. Tuues kokku erinevate erialade teadlasi, uuritakse, kuidas ühiskonnad arenevad edasi sellistes valdkondades nagu võim ja vastupanu ning kapitalismi sotsioloogia.

Kursuse sisu

Võtate aasta jooksul põhilisi mooduleid, mis tutvustavad teile poliitilist teooriat ning ühiskonda ja kultuuri, võimaldades teil kaaluda kriitilise teooria positsioneerimist ja olulisust seoses tänapäevaste sotsiaalsete nähtustega.

Valikuliste moodulite valik võimaldab teil spetsialiseeruda teid huvitavatele valdkondadele.

Programmi lõpus esitate oma väitekirja - sõltumatu uurimustöö teie valitud teemal, mis võimaldab teil aasta jooksul omandatud teadmisi ja oskusi näidata ja rakendada.

Kursuse ülesehitus

Alltoodud loend näitab tüüpilisi mooduleid / komponente, mida on uuritud ja mis võivad aeg-ajalt muutuda.

Moodulid
Aasta 1

Kohustuslikud moodulid

 • Poliitiline teooria tegevuses
 • Seltsi ja kultuuri mõistmine
 • Dissertatsioon

Valikulised moodulid (tüüpiliste valikute valik allpool)

Valite allpool 60 krediiti:

 • Konfliktid, komplekssed hädaolukorrad ja ülemaailmne juhtimine
 • Rahvusvaheline poliitiline majandus
 • Populaarne kultuur: maailmapoliitika, ühiskond ja kultuur
 • Rahvusvahelised suhted ja keskkond
 • Globaalne õiglus
 • Uurimismeetodid
 • Kaasaegne sotsiaalne mõtlemine
 • Sotsiaalpoliitika, poliitika ja puuetega inimesed
 • Que (e) seksuaalvajadused
 • Võim, kriitika
 • Meedia ja kultuuri sotsioloogia
 • Religioon, ühiskond ja ühiskondlik elu

125998_photo-1485282451181-373ce0a1f879.jpgroya ann millr / Unsplash

Õppimine ja õpetamine

Enamik meie mooduleid õpetatakse loengute, seminaride ja juhendamiste abil. Valikulised moodulid võivad sisaldada ka töökojad, veebipõhine õppimine või muud meetodid. Sõltumatu uuring on siiski jätkuvalt selle programmi oluline element, mis võimaldab teil oma oskusi edasi arendada, uurida konkreetseid teadusuuringutega seotud huvisid ja kujundada oma ideid.

Hindamine

Põhilisi mooduleid hinnatakse kasutades esseesid, samuti teie lõplikku väitekirja. Sõltuvalt valitud moodulitest saate hinnata ka muude uurimismeetodite abil teadusuuringute aruandeid, projektitoiminguid, esitlusi, kirjandust ja raamatute ülevaateid. Kui valite uurimismeetodite moodulid, eeldatakse, et teie esseesid puudutavad mõne andmete analüüsi.

Riiki sisenemise nõuded

Bakalaureusekraad (Hons), mille suhe on 2: 1 või mitte Suurbritannia, sotsiaal-, humanitaarteaduste või sellega seotud erialadel.

Inglise keele nõuded

IELTS 6,5 üldiselt, mis tahes komponendis on vähemalt 6,0.

Parandage oma inglise keelt

Rahvusvahelised üliõpilased, kes ei vasta selle programmi inglise keele nõuetele, võivad õppida oma doktoriõppes eelseisva inglise keele kursust, et aidata parandada inglise keele taset.

See eelseisund kursus on kavandatud progresseerumise marsruudi oma õppekava ja saate õppida akadeemilise inglise keele kontekstis oma valdkonnas.

Kuidas kandideerida

Taotlemise tähtajad

 • Rahvusvaheline - 30. juuni
 • Suurbritannia / EL - 31. juuli

Rahastamiseks taotlemiseks peaksite esitama taotluse valitud kursuse koha saamiseks vähemalt üks kuu enne konkreetset stipendiumi tähtaega.

Tasud

Viimast teavet tasude kohta leiate meie veebisaidilt.

Lisakulutuste teave

Võimalikud lisakulud on seotud teie kursuse või õppekavaga või seotud üliõpilasega Leedsi ülikoolis.

Stipendiumid ja rahaline toetus

Kui teil on talent ja sõidad, tahame, et saaksite õppida koos meiega, sõltumata teie rahalistest tingimustest. Üliõpilastele võib abi anda ülikooli ja valitsuselt laenude ja tagasimakstavate toetuste vormis.

Karjäärivõimalused

See programm võimaldab teil mõelda eetilise teadlikkusega kriitiliselt ja mõista, kuidas tarbijaühiskond on muutnud sotsiaalset ja poliitilist reaalsust.

Need omadused on otsustava tähtsusega paljude võimalike karjääride jaoks, mis on seotud poliitikauuringutega kohalike omavalitsuste ja valitsusasutuste rollidesse, kampaaniad ja poliitiline lobitöö, töötamine arenguagentuuride ja valitsusväliste organisatsioonidega ning isegi akadeemilise eriala ja teadustööga seotud tööle asumine.

Karjääride tugi

Soovitame teil oma karjääri ette valmistada esimesest päevast alates. See on üks põhjusi, miks tööandjad on Leedsi lõpetanud.

Karjäärikeskus ja teie teaduskonna töötajad pakuvad mitmesugust abi ja nõu, et aidata teil oma karjääri planeerida ja teha teadlikke otsuseid mööda teed, isegi pärast seda, kui olete lõpetanud.

Viimati uuendatud dets 2019

Teave kooli kohta

Our wide range of research-informed courses encompass undergraduate, taught postgraduate and research degree programmes, as well as online and professional development courses.

Our wide range of research-informed courses encompass undergraduate, taught postgraduate and research degree programmes, as well as online and professional development courses. Näita vähem