MA suuline tõlge

Üldine

Programmi kirjeldus

See suulise tõlke MA eesmärk on pakkuda õpilastele:

 • Põhjalikud teadmised ja arusaamine professionaalse suulise tõlke kontekstidest ja tavadest, võimaldades õpilastel arendada oskusi, millele tugineda tõlgi professionaalne pädevus;
 • Põhjalikud teadmised nende keelepaaride osas;
 • Keeleteenuste turu põhjalikud teadmised;
 • Sobivad võimalused professionaalsel praktikal.

Tähtsündmused

Rahvusvaheliselt tuntud eksperdid

Programmi lahutamatu osa on kuninganna tunnistus tõlketehnoloogiates. Kaasaegsete keelte uuringud Queen's saavutasid 2014. aasta REF-i teadusuuringute intensiivsuse osas 3. koha ja keskmise hindepunkti 5. koha, eriliste tugevustega kirjanduse, keeleteaduse, kirjaliku ja suulise tõlke, postkoloniaalsete uuringute, visuaalkultuuride, digitaalsete humanitaarteaduste ja meditsiiniliste humanitaarteaduste alal. Koolis korraldatakse AHRC, Leverhulme Trusti ja Horisont 2020 raames mitmeid suuri keeleprojekte kõigis keeltes.

Taller Bloc

Kursuse struktuur

Programm tutvustab õpilastele kontekste ja keskkondi, milles professionaalsed tõlgid töötavad, ning uurimistehnikaid ja praktikaid, mida need olukorrad nõuavad. Programmi ülesehitus võimaldab seminaridel, töötubades, juhendatud eraõppes, külaliskõnelejate programmis ja sobivas kutsepraktikas kasutada programmi ülesehitust, mis võimaldab üliõpilastel töötada kõrgeimal professionaalsel tasemel. Pange tähele, et 2019. aasta sisseastumiseks pakutakse ainult hiina-inglise keele paari.

1. semester

 • Järjestikune suuline tõlge (20 CATS)
 • Sünkroontõlge (20 CATS)

1. ja 2. poolaasta

Suulise tõlke põhimõtted ja tavad (40 CATS)

2. semester

 • Äriline suuline tõlge (20 CATS)
 • Avaliku teenistuse suuline tõlge (20 CATS)

Dissertatsioon

Väitekiri on kas laiendatud essee teooria ja praktika tõlgendamise aspektist; või juhtumianalüüs, mis dokumenteerib laiendatud suulise tõlke töövõtu.

Õpetamise ajad

Pärastlõuna ja õhtu. Juhuslikud nädalavahetuse treeningud.

Karjääri väljavaated

Kirjaliku ja suulise tõlke valdkond, avalik poliitika, ettevõtlus ja kaubandus ning ajakirjandus.

Hindamine

Kursusega seotud hinnangud on toodud allpool:

 • Praktiline tõlgendamine
 • Esseed
 • Uurimisprojektid

Sissepääsu nõuded

Lõpetama

Tavaliselt on ülikoolil asjakohase õppeaine jaoks vastuvõetav 2,1 kraadi või sellega samaväärne kvalifikatsioon.

Ülikoolile vastuvõetav 2.2 kraadi või sellega samaväärne kvalifikatsioon võib olla asjakohase erialase kogemusega. Kandidaate, kelle kvalifikatsioon on alla 2,2 autasu kraadi, võidakse kaaluda juhul, kui nad suudavad näidata vähemalt kolmeaastast asjakohast töökogemust. Ülikooli varasema õppepoliitika tunnustamine annab juhiseid kogemusõppe hindamiseks (RPEL). Lisateabe saamiseks külastage saiti http://go.qub.ac.uk/RPLpolicy. Kui soovite täiendavat mitteametlikku nõu, pöörduge kursuste koolitaja dr Piotr Blumczynski poole aadressil p.blumczynski@qub.ac.uk.

Pange tähele, et 2020. aasta sisseastumiseks pakutakse ainult mandariini-inglise keele paari. Õpilased peavad demonstreerima mõlema keele kõrget oskust.

Rahvusvahelised üliõpilased

Rahvusvaheliste kvalifikatsioonide ekvivalentide kohta teabe saamiseks vaadake oma riigi kohta täpset teavet.

Inglise keele nõuded

Vaja on tõendit IELTS * tulemuse kohta 6,5, mis sisaldab vähemalt 5,5 üheski komponendis, või samaväärset ülikoolile vastuvõetavat kvalifikatsiooni. * Võetud viimase 2 aasta jooksul.

Rahvusvahelised üliõpilased, kes soovivad taotleda Queen's University Belfast (ja kelle jaoks inglise keel ei ole nende emakeel), peavad suutma näidata oma inglise keele oskust, et nad saaksid oma õppetöö või teadustöö täielikult ära kasutada. Väljaspool EMPd kuuluvad kodanikud peavad samuti täitma Ühendkuningriigi viisa- ja immigratsiooninõudeid (UKVI) sisserände nõudeid inglise keele jaoks viisataotlustel.

Lisateavet EMP ja EMP-väliste riikide kodanike inglise keele nõuete kohta leiate veebisaidilt www.qub.ac.uk/EnglishLanguageReqs.

Kui teil on vaja parandada oma inglise keele oskust enne selle kraadi programmi sisestamist, INTO Queen's University Belfast pakub erinevaid inglise keele kursusi. Need intensiivsed ja paindlikud kursused on mõeldud teie inglise keele oskuse tõstmiseks sellesse kraadi.

COVID-19 pandeemia tagajärjel pakume akadeemilisi inglise keele ja sessioonieelseid kursusi veebis ainult 2020. aasta juunist septembrini.

 • Akadeemiline inglise keel: intensiivne inglise keele ja õppeoskuste kursus edukaks ülikooliõppeks kraadiõppes
 • Eelseanssaalne inglise keel: lühike intensiivne akadeemiline inglise keele kursus üliõpilastele, kes alustavad Queen's University Belfast ja kellel on vaja parandada inglise keelt.

Õppemaksud

Põhja-Iirimaa (NI) 6 140 naela
Inglismaa, Šotimaa või Wales (GB) 6 900 kr
Muu (mitte Ühendkuningriik) EL 6 140 naela
Rahvusvaheline 16 900 kr

Kõik pakutavad õppemaksud on õppeaasta 2020–21 eest. Õppetasude suhtes tõstetakse igal aastal inflatsiooni, kui ei ole selgesõnaliselt öeldud teisiti.

Kursuse lisakulud

Kõik õpilased

Sõltuvalt õppeprogrammist võivad lisakulud olla, mida õppemaks ei kata ja mida tudengid peavad oma õpingute kavandamisel arvestama.

Õpilased saavad laenata raamatuid ja pääseda juurde veebipõhistele õppematerjalidele kuninganna raamatukogust. Kui tudengid soovivad osta soovituslikke tekste, selle asemel, et neid ülikooli raamatukogust laenata, võivad teksti hinnad olla vahemikus 30–100 naela. Samuti peaksid õpilased eelarves kopeerimise, mälupulkade ja printimistasude jaoks kuluma vahemikus 30–75 naela aastas.

Üliõpilased, kes asuvad tööle praktikale või õpivad välismaal kas oma programmi kohustusliku või valikulise osana, peaksid olema teadlikud, et peavad rahastama täiendavaid reisi- ja elamiskulusid.

Kui programm sisaldab suurprojekti või väitekirja, võivad kulud olla seotud transpordi, majutuse ja / või materjalidega. Summa sõltub valitud projektist. Lisanduvad kulud võivad olla ka printimine ja köitmine.

Õpilased võivad kaaluda elektroonilise seadme ostmist; kulud varieeruvad sõltuvalt valitud mudeli spetsifikatsioonist.

Lisatasud on ka lõputseremooniate, eksamikursuste ja raamatukogu trahvide eest.

Kulude tõlgendamine

Selle programmiga ei kaasne konkreetseid lisakursusi.

Kuidas õpinguid rahastada?

Majandusosakond annab kraadiõppeks õppelaenu kuni 5500 naela NI / EL-i tudengi kohta.

Suurbritannia kraadiõppe laenusüsteem pakub valitsuse tagatud õppelaenu kuni 10 609 naela õppe- ja teadustöötajatele mõeldud magistrikursuste jaoks kõigis õppeainetes. Kriteeriumid, abikõlblikkus, tagasimaksed ja taotlusteave on saadaval Ühendkuningriigi valitsuse veebisaidil.

Viimati uuendatud aug 2020

Teave kooli kohta

Founded in 1845 as Queen's College Belfast, we became an independent university in 1908. Today, we are ranked in the top 173 universities in the world (QS World Rankings 2020) in the top 140 in the wo ... Loe edasi

Founded in 1845 as Queen's College Belfast, we became an independent university in 1908. Today, we are ranked in the top 173 universities in the world (QS World Rankings 2020) in the top 140 in the world for graduate prospects (QS Graduate Employability Rankings 2020), and a member of the Russell Group of UK research-intensive universities, combining excellence in research and education with a student-centred ethos. Näita vähem