MA uutes humanitaarteadustes ja disainis: Pathway - avalik ajalugu ja kultuuripärandi tõlgendamine

Üldine

Programmi kirjeldus

phhi-2017-001.jpg

Millised väärtused võivad minevikus kaasa tuua kiiret ja kiiret muutumist? Kuidas me saame avastada ja tõlgendada, kus on praeguse juuri valed? Kaasaegne hetk annab meile uusi võimalusi ja uusi tehnoloogiaid, mille abil uurida ajaloolisi asju, tuua esile inimeste mineviku kogemusi ja selle uue arusaama kaudu luua ja esitada uusi vaatepunkte pärandist.

Me näeme avaliku ajaloo ja kultuuripärandi tõlgendamist kui võimalust õppida uusi võimalusi ajalooliste kohtade, mälestiste ja institutsioonidega suhtlemiseks ning seeläbi tegeleda ajaloo tõlgendamise tänapäeva väljakutsetega. See eriala võimaldab üliõpilastel kaasata pärandi tõlgendamisse mitmesuguseid hääli, mida siiani eiratakse ja seega tegeleda ajalooga väljaspool tavapärast akadeemilist praktikat. See eriala loob spetsialistid, kellel on võime muuta muuseume, pärandikohti ja arhiive ruumidesse, mis dünaamiliselt tõlgendavad minevikku, ajalooliselt uue tehnoloogia abil uuesti kujundades.

CPH-walks.jpg

Õppimisviis

See programm annab õpilastele kriitilise ja teoreetilise raamistiku, kus arvestada ajalooliste allikate ja materjalide, narratiivide ja hetkedega. Õppurite praktilise osalemise abil saavad õpilased omandada praktilise avaliku ajaloo kogemuse ja arendada oma käsitööd valdkonnas, mis laieneb ja muutub põnevatel viisidel. Projekteerimismeetodite ja suulise ajaloo lisamine seminaride, stuudiote ja töökodade kaudu ning kokkupuude mitmesuguste meediumite ja tehnoloogiaga füüsilises ja digitaalses ruumis pakuvad õpilastele hästi välja töötatud oskuste komplekti, mis on pidevas vestluses arutelu selles valdkonnas.

Võimekomplektid

 1. Arhiiv: Õpilased õpivad kujundama ja looma arhiive.
 2. Koostöö: õpilased õpivad tegema koostööd kunstnike, disainerite ja teiste praktikutega avaliku ajaloo projektide loomiseks, mis kasutavad disaini keelest teavitamiseks ajaloolist materjali.
 3. Kontekstuaalne: õpilased õpivad mitte ainult minevikku, vaid ka mineviku mitmesuguseid ajaloole ja kuidas neid tänapäeval kasutama.
 4. Kriitika: Õpilased õpivad kritiseerima ajaloo distsipliini, nagu see on praeguses praktikas ning arendada avalikku ajalugu kui elujõulist ja väga vajalikku alternatiivi sellele.
 5. Kuraat: Õpilased õpivad kunsti ja eetika kudumist, mis on lahutamatu kõik avaliku ajaloo projektid.

phhi-2017-004.jpg

Kursuse struktuur

 • Studios: Studios soodustavad aktiivset, kontekstuaalset õppimist, kus õpilased arendavad põhioskuste ja -teadmisi. Studios lihtsustavad koostöö- ja loomingulisi disainilahendusi keerulistele, avatud probleemidele.
 • Töötoad: töötoad pakuvad intensiivseid õpikogemusi erinevate harjutuste tegemisel ja tegemisel.
 • Praktika: praktikum tööstuse või disaini / kunstistuudioga on õpilastele kohustuslik kahe semestri lõpus.
 • Iseseisev uurimisprojekt: iseseisev uurimisprojekt on semestri väljakutse lõpus, mis on summaarne hindamine ja võimaldab osaleda teadusuuringutes, uurimises, kunstis või disainipõhistes projektides. SIP algab projektiettepaneku kirjutamise ja projekti ulatuse määratlemisega ning järgib teadus- / disaini spetsialistide juhendamisel kunsti või disainiprotsessi.
 • Valikained: Valikained on vabade kunstide kursused, mille eesmärgiks on arendada intellektuaalseid ja peegeldavaid võimeid ning motiveerida sügavamat uurimist ja terviklikku lähenemist projekteerimisprotsessile.
 • Capstone Project: Capstone'i projekt on viimase kolme semestri jooksul omandatud teadustöö, võimete ja teadmiste kulminatsioon. Esitatakse volitatud doktoritöö disaini väljund ja uurimisprotsess. Fakte mentorid pakuvad juhiseid ja seminare korraldatakse tagasiside õppejõudude ja eakaaslaste rühmad.
 • Interlude Open Elective: kolme-nelja nädala jooksul ühendavad interdistsiplinaarsed meeskonnad aktiivselt oma vastuseid selle aasta teemale ja provokatsioonidele. See hõlmab Suulise Ajaloo Talveõpetust, mis on arenenud kursus, mis tutvustab suulise ajaloo tipptasemel teadustööga seotud osalejaid. Suurepärase suulise ja avaliku ajaloo valdkonna õppejõud, kes on kogu maailmast pärit, on metoodika, arhiveerimise standardite, eetikaküsimuste ja levitamise vormide meistriklassid, mis võimaldab osalejatel oma projektides omandatud teadmisi rakendada. Talvekool korraldatakse igal aastal, iga aasta hõlmab uus teema.

CPH-folk.jpg

Võimalused

CPH lai kliendibaas võimaldab õpilastel leida pärast töö lõpetamist sobivaid töövõimalusi järgmistes valdkondades:
Institutsioonid ja ettevõtete sektor

 1. Juhtimispositsioon institutsioonide ja ettevõtete arhiivides
 2. Ettevõtete ja institutsioonide arhiivikonsultant
 3. Ettevõtte pärandiga seotud ürituste sisu arendaja

Muuseumi sektor

 1. Muuseumi kuraator
 2. Muuseumi õpetaja
 3. Muuseumi galeriide sisu ja programmi arendaja

Pärandussektor

 1. Pärand näituse kujundaja
 2. Arhiveerimis- ja pärimisarvete disainer
 3. Arheoloogiliste monumentide ja alade kultuuripärandi programmeerija
 4. Pärandipõhine jalutuskäigu kujundaja

Haridussektor

 1. Kooli projekti konsultandid
 2. Kõrgharidus - Ph.D. avalikus ajaloos

Teadusuuringud ja koostöö

Avaliku ajaloo ja kultuuripärandi tõlgendamise spetsialistid töötavad peamiselt avaliku ajaloo keskuse (CPH) poolt läbiviidavate projektidega. Viimase kuue aasta jooksul on CPH mänginud teedrajavat rolli kaasaegsete India institutsioonide arhiivide loomisel. CPH on töötanud pärandikohtade, rahva- ja käsitöönduslike kogukondadega, kavandanud avaliku ajaloo sekkumist Bangalore'i kindluses ning loonud arhiivid ja disainitud arhiivraamatud ja näitused IIMC-le, Kolkata, IMSc, Chennai, EPW, Mumbai, India Muuseum, Kolkata ja Sasha , Kolkata.

CPH laia valikut projekte asuvad erinevates India linnades. Koostades otse CPH-projektidega, õpivad õpilased ka suulise ajaloo, digitaalse jutustamise ja arhiivimistavade integreerimiseks kommunikatsioonivahenditega, mis muudavad ajaloo kättesaadavaks laiema üldsuse jaoks ja ületavad akadeemilisi ringkondi. Peale selle pakub CPH sobivaid praktikavõimalusi (Summer Practice) õppijatele muuseumide, arheoloogilise pärandi ja kaasaegse ajalooga töötavates mainekates asutustes. Seega omandavad õppijad reaalajas projektidega töötamise kogemuse.

CPH teeb koostööd ka Srishti arvukate teadustööde ja praktikatega ning õppijatel on võimalus ühendada ka filmitegijaid, kultuuriaktivistide, uute meediateenuste, kunstnike ja disaineritega, kes töötavad ajaloo ja pärandiga.

Päringud

Lisateabe saamiseks selle programmi kohta saatke palun Siddhi Bhandari aadressile siddhi.bhandari@srishti.ac.in

Viimati uuendatud jaan 2019

Teave kooli kohta

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Loe edasi

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Näita vähem