MA uutes humanitaarteadustes ja disainis: Pathway - tehnoloogia ja muutused

Üldine

Programmi kirjeldus

TC-2018-001.jpg

Eesmärgiks on võimaldada potentsiaalsetel teadlastel ja praktikantidel uurida ja kritiseerida India sotsiaalsete muutuste, tehnoloogia ja arengu olemust, kasutades erinevaid vastastikuseid seoseid, luues teadustöö jaoks intellektuaalselt põneva keskkonna.

India viimastel aastakümnetel on iseloomulikud olulised muutused majanduses, kultuuris, poliitikas, keskkonnas ja tehnoloogias. Liberaliseerimine ja infotehnoloogia revolutsioon on toonud teatud elanikkonnarühmadesse majanduslikku jõukust ägeda vaesuse jätkamise taustal ning tõsiste vaidlustuste pärast riigi arengu iseloomu üle. Suur osa sellest muutusest on tingitud tehnoloogilisest arengust ja sekkumisest, mida Indias, nagu ka paljudel ülemaailmsel lõunas, iseloomustavad nii riigi kui ka ettevõtte masinad, samuti kohalik loovus ja improvisatsioon. Selle maastiku ainulaadne laad nõuab spetsiifilisi, kontekstipõhiseid teadmisi, mis seavad välja olemasolevad paradigmad, mis kujundavad nende arengute uurimist Läänes, kasutades erinevaid metoodikaid ja teoreetilisi raamistikke, mis on saadud sellistest valdkondadest nagu:

 • Digital humanitaarteadused ja kriitiline tegemine
 • Antropoloogia ja sotsioloogia
 • Disain
 • Politoloogia
 • Ajalugu
 • Soolised uuringud
 • Teadus ja tehnoloogia uuringud

See eriala hõlbustab potentsiaalsete teadlaste ja praktikute mõtlemist traditsiooniliste teadmiste vormide, näiteks kirjaliku väitekirja väljatöötamise eest, ja julgustab neid kasutama erinevaid uurimismeetodeid, nagu filmide valmistamine, kunstiteosed, materiaalsed tavad ja digitaalsete esemete loomine.
TC-2018-002.jpg

Kursuse struktuur

TUTARAALID
Meistriklassid, töötoad, seminarid ja õppeüksused, sh MOOC-id, mõtlemine, vestlused jne.
STUDIOID, TARVIKUD JA RIIKID
Immersiivsed ruumid ja foorumid, mis aitavad luua, katsetada, vestelda, mõtlema ja tunda olemist.
PEER-RIIKID
Dialoogide ja ülevaatuste osalusvõimalused, mida saab hõlpsasti ja sõltumatult kasutada, näost-näkku või ajaveebide kaudu, vestlusringide vestlused, wiki loomine.
PRAKTIKA
Kogemuslikud, kehaspetsiifilised välupõhised uuringud, mis võiksid seda sisaldada töökohal.
VALIMISED
Suhe väljaspool distsiplinaarraamistikku, mis võimaldab ühendusi laiendada ja luua. See võib hõlmata külastusi näitustele, mängudele, kohtumistele, kõnelustele, jalutuskäiketele, töötubades, stuudiokeskustes, konverentsidel ja elukohas osalemiseks.
PORTFOLIO
Peegeldava ja kureeritud töökorralduse arendamine, mis kujutab endast tõendeid kasvu, arengu ja teadustöö rakendamise kohta erialases praktikas kogu kursuse kestel.
TC-2018-003.jpg

Õppimisviis

Selle kursuse õppimine juhib aktiivset, ühist ja praktikale orienteeritud lähenemist. See ühendab teoreetilised ja filosoofilised tekstid individuaalse õppija ainulaadse tava abil. Praktikas on see pigem uurimisviis, kus kunst, disain ja esmakordsed tähelepanekud ja analüüs koosnevad, et luua sõltumatu teadmiste kogumik tehnoloogia ja muutuste küsimuste ja probleemide kohta Indias ja mujal. Protsessi keskmes on üliõpilased, kelle ainulaadsed isiksused ja spetsiifilised õpistiilid. Selle kraadiõppe kursuse osalejaid julgustatakse pidevalt küsitlema, kriitiliselt analüüsima ja uurima erinevaid objektiive praeguste ja kujunemisjärgus tehnoloogiate ja muutuste kohta kogemusliku õppimise ja järelemõtlemise kaudu, nii koostööl kui ka sõltumatult.

Võimekomplektid

 1. Luues seoseid, mõistes kontekste: Lugege ja kritiseerige tehnoloogiaid ja infrastruktuure sotsiaal-poliitilise objektiivi kaudu, jättes samas tähelepanuta geograafilised ja kohalikud tingimused.
 2. Suhtlemisoskus: analüüsida ja lahti võtta digitaaltehnoloogiate / infrastruktuuride disaini ja sotsiaalsete muutuste vastastikune seos.
 3. Näidake nähtav: kasutage argumentide loomiseks paljude meediumide abil, et muuta peidetud eeldused, võimalused ja tagajärjed nähtavaks.
 4. Läbipaistvus
 5. Mõistke keerukust: looge, analüüsige ja tõlgendage mõisteid nii valitsuse kui ka arengu poliitika ja tavaga.

Võimalused

Võime seab õpilase varustamiseks ja ettevalmistamiseks paljude võimaluste jaoks, sealhulgas

 1. Doktoriõppe läbiviimine
 2. Poliitika kujundamise ja propageerimisega tegelevad positsioonid
 3. Koolitajad, ajakirjanikud ja kommentaatorid
 4. Sotsiaalsed ettevõtjad ja erasektori või arengusektori organisatsioonide ja doonoragentuuride loomingulised töötajad.

Päringud

Selle programmi kohta lisateabe saamiseks võtke palun Naveen Bagalkot'ile e-kiri aadressil naveen@srishti.ac.in

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Loe edasi

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Näita vähem