MBA säästva liikuvuse juhtimises

Üldine

Programmi kirjeldus

Säästva liikuvuse juhtimine (MBA)

TU-Campus EUREF

Alates akadeemilisest aastast 2017/2018 pakub Berliini tehnikaülikool Berliini keskuses Berliini keskuses EUREFi ülikoolilauale säästva liikuvuse juhtimise uue magistriprogrammi. Kursuse eesmärk on transpordiinsenerid, transpordi ja liikuvuse eksperdid, planeerijad, arhitektid ja jätkusuutlikkuse projektijuhid, kes soovivad omandada põhjalikke eriteadmisi säästva liikluse juhtimise valdkonnas.

Transpordisüsteemide kasvav keskkonnamõju, samuti nende energiasisaldus nõuab uusi lähenemisviise ja uusi kontseptsioone. See MBA pakub integreerivat disaini kõigis valdkondades, käsitledes erinevaid vaatenurki. Teooria ja praktikapõhine lähenemine annab õpilastele nii kontseptuaalse arusaama kui ka praktiliste probleemide lahendamiseks vajalike oskuste, mis hõlmab strateegia väljatöötamise, analüüsimise ja rakendamise vajadusi, keerukaid otsuste tegemist ja projektijuhtimist.

Akadeemilised juhid on professorid dr Hans-Liudger Dienel ja professor dr Andreas Knie. Akadeemiline koordinaator on dr Massimo Moraglio.

Kursuse struktuur

Esimene poolaasta on pühendatud ärijuhtimise põhialustele, keskendudes liikuvusele ja jätkusuutlikkusele - võttes arvesse neid küsimusi eri aspektidest, nagu sotsiaalsed ja juhtimisosakonnad ning ka tehnoloogilised tegurid.

Teises semestris on peamised koondumise valdkonnad praegused suundumused, transpordi tulevik ning üleminek jätkusuutlikule liikuvusele. Lisaks tuleb arvesse võtta liikuvuse keerukust, juhtimist ja keerukate struktuuride juhtimist. Loengusarjad pakuvad maailmapõhiseid juhtumianalüüse.

Kolmas semester on suuresti pühendatud magistritööle.

Pakutakse täiendavaid valikainekursusi.

Eksperdid

Õppejõude kutsutakse rahvusvahelist üldsust (Saksamaa, Itaalia, Holland, USA ja Ühendkuningriik), kes on eksperdid ülikoolidest, riiklikest ja Euroopa ametiasutustest, samuti riiklikest ja rahvusvahelistest transpordiettevõtetest.

Moodulid

1. Semester
1.1 Tehnoloogia (9 ECTS)
1.2 Majandus (6 ECTS)
1.3 äri (9 ECTS)
1.4 Õigus (6 ECTS)

2. Semester

2.1 Juhtimine (6 ECTS)
2.2 Ülemineku juhtimine (6 ECTS)
2.3 Loengusari (6 ECTS)

3. Semester

3.1 Trendid ja futuurid (6 ECTS)

3.2 magistritöö (18 ECTS)

Kohustuslikud valikained

4.1 Säästva liikuvuse ärimudelid (6 ECTS)
4.2 Innovatsiooni juhtimine (12 ECTS)

4.3 Tõhususe juhtimine (12 ECTS)
4.3 IKT ja liikuvuse juhtimine (6 ECTS)
4.4 Linna- ja transpordi planeerimine (6 ECTS)

Eelised

Ametiasutused, ettevõtted ja muud transpordi ja liikuvusega tegelevad asutused peavad oma praegused strateegiad ümber mõtlema. Igal linnapiirkonnal on oma spetsiifilised väljakutsed: ummikud, heitmed, ohutus, ligipääsetavus ja majanduslikud tagajärjed on vaid mõned tegurid, mis mõjutavad elanike liikumisolukorda. See toob kaasa suurema vajaduse laialt haritud ja kvalifitseeritud juhte järele, kes suudavad neid sotsiaalseid muutusi, uusi tehnoloogiaid ja uuenduslikke ärimudeleid raamistikku korrastada.

TL Berliini magistriõpe "Säästev liikuvuse juhtimine" sulgeb hariduse lõhe selles valdkonnas ja valmistab ette õpilasi juhtivatel kohtadel, koolitades inimesi, kes suudavad pakkuda tipptasemel ja jätkusuutlikke liikuvuse lahendusi.

Programmi interdistsiplinaarne sisu, mis hõlmab homse jätkusuutliku liikuvuse sotsiaalseid, majanduslikke, tehnilisi ja juhtimisküsimusi, annab üliõpilastele ja tulevastele töötajatele eripärase profiili ja kvalifitseerub nende jaoks juhtpositsiooni liikuvuse valdkonnas. Õppimine ja õppimine väikestes gruppides kuni 30 üliõpilast võimaldab individuaalseid ja suurepäraseid õppetingimusi.

Berlin-Schönebergi Gasometro ümber asuv EUREF-Campus pakub ainulaadseid ja atraktiivseid kohalikke tingimusi. Õppijad, kes on tulevased energiaeksperdid, õpivad tihedas koostöös EUREF-Campus asuvate juhtivate ettevõtete ja institutsioonidega, et tutvuda praktiliste projektidega jätkusuutliku liikuvuse valdkonnas.

Praktilisi ja tehnilisi teadmisi suurendavad veelgi erinevad ekskursioonid asjaomastele asutustele ja transpordiettevõtjatele.

MBA lõpus hõlmavad potentsiaalsed tööhõivega seotud sektorid sõidukite ja säästva mobiilsuse teenuste disaini, kuid ei piirdu nendega; infrastruktuur või transporditeenus, toimingud ja haldus; transpordivõrgu planeerimine, arendamine, turustamine või reguleerimine; säästva arengu poliitika auditeerimine või juhtimine ettevõttes või avaliku ja erasektori institutsioonides.

Õppemaksud

Magistriõppe õppemaksud ulatuvad 15 000 euroni (5000 semestrit), sealhulgas regulaarne administreerimine (registreerimine / registreerimine) tasud praegu 306,99 eurot semestri kohta.

Haldustasud sisaldavad Berliini ühistransporditeenuse kasutamise nn semestri pilet (tariifipiirkonnad ABC).

Taotlus

Taotluse esitamise tähtaeg on iga aasta 30. aprill.

Saate meile oma taotlusdokumendid saata 2019. aasta veebruarist 2019. aasta juunini 2019./2020. Õppeaastal alates 2019. aasta oktoobrist.

Järgmised dokumendid on nõutavad:

  • Motivatsioonikiri inglise keeles (max 1 lk A4)
  • Tabelarvutus koos informatsiooniga, sealhulgas haridus- ja ametialase taustaga
  • Saksa ülikoolide tunnustatud ülikoolikraad (vähemalt 210 ECTS)
  • Töökogemuse tõendamine vähemalt ühe aasta jooksul pärast õpingute lõpetamist, eelistatavalt vastavates transpordivaldkondades ja planeerimisel
  • Inglise keele oskuse tõendamine Euroopa keeleõppe raamdokumendi (CEFR) B2 tasemel (või kõrgemal tasemel) (ei ole vajalik keskkooli lõpetamiseks inglise keeles)
  • Täiendavaid dokumente, näiteks viiteid, võib esitada.


Kui teil on küsimusi taotluse menetlemise kohta, võtke palun ühendust pr Laura Lehmanniga: laura.lehmann.1@campus.tu-berlin.de

Viimati uuendatud dets 2018

Teave kooli kohta

Technische Universität Berlin offers three MBA courses and one MBL course in Energy on the EUREF Campus in the centre of Berlin. The courses address young professionals from all over the world who wan ... Loe edasi

Technische Universität Berlin offers three MBA courses and one MBL course in Energy on the EUREF Campus in the centre of Berlin. The courses address young professionals from all over the world who want to gain special knowledge in the energy sector. Näita vähem