Kahe aasta pikkune kraadiõppeprogramm, mis on spetsialiseerunud infotehnoloogia disainile, ainus magistrikraad disaini alal

Programm, mis on spetsiaalselt välja töötatud üliõpilastele üle kogu maailma, kes tahavad meie MDesid integreerida

106037_pexels-photo-545331.jpeg

Infotehnoloogia programm uurib väljakutseid, mis tulenevad andmete eksponentsiaalsest tootest alates graafilisest esitusest kuni uuenduslike teenuste kontseptualiseerimiseni, mis põhinevad andmetel, teabel ja teadmistel. See kasutab põhimõtteid, mis tulenevad visuaalsest identiteedist läbiviidud uuringutest, täpsemalt graafilise semiootika, märgistuse ja kartograafilise teabe esitusviisidest.

Peamised teemad

  • Teabe esitus
  • Teadmiste insener
  • Andmežanism
  • Uuenduslike teenuste loomine

Õppekava

Kaks aastat kestnud MDES-i programmid on korraldatud neli semestrit, mis on kinnitatud 30 ECTS-iga. Iga mooduli jaoks eeldatakse järjest suurenevat isiklikku tööaega.

1. semester

See esimene poolaasta on pühendatud Prantsuse kultuurikeskkonnaga kohanemisele ja multidistsiplinaarse lähenemisega koolidele spetsiifilistele õppemeetoditele.

2. semester

Õpilased veedavad seda semestrit välismaal kas akadeemilises vahetuses või internatuuris kui nooremaid disainereid (minimaalselt 13 nädalat).

Selle semestri eesmärk partnerkoolis õppivate õpilaste jaoks on avastada teisi õpetamismeetodeid, teisi tööriistu ja lähenemisviise disainiprojektile.

Praktika üliõpilaste eesmärgiks on esile tõsta ja laiendada erialaseid teadmisi teise kultuuri kontekstis.

3. semester

Uuringute lõpuleviimise projekti jätkamine ja lõpuleviimine koos kõigi omandatud kutseoskuste kokkuvõttega. Seda saab läbi viia koostöös partnerülikooli ettevõtte ja / või uurimislaboriga. See isiklik uuringute lõppprojekt peab olema seotud programmiga, milles osalevad õpilased.

Järelevalve tagatakse töökodade kujul referent-disaineri juhtimisel, millele on seotud õigeaegsed kõnelejad. Väitekirja koostamine projekti teemal.

4. semester

Õppekava lõpeb vähemalt kuusteist nädalat (ja maksimaalselt kuus kuud) praktikaga ettevõtte sees, Prantsusmaal või välismaal.

Praktikandid töötavad nooremate disaineritena ja toetavad kogu projekti või osa sellest.

Üliõpilane peab näitama oma võimet integreeruda meeskonda, juhtida projekti ja töötada välja kõik projekti järjestused sujuvaks tööks. See võimaldab üliõpilasel selgitada kõik oma õpingud, mis saab tema esimene töökogemus.

Sõltuvalt üliõpilase professionaalsest projektist võib see internatuuri korraldada ka üliõpilase loodud ettevõtte või isegi uurimislabori raames.106038_pexels-photo-908284.jpeg

Teabe, disainiteenuste esindamine

Olemasoleva teabe kogus ja mitmekesisus, eriti alates Web 2.0 tulekust, tähendab vajadust meetodite ja vahendite järele, et hõlbustada infotehnoloogia keskkonnas edasist arengut.

Infosüsteemide eesmärk on uurida graafilisi esitusi, statistikat ja dünaamikat, et paremini mõista sageli tundmatuid ja keerukaid nähtusi. See kasutab põhimõtteid, mis tulenevad visuaalsest identiteedist läbiviidud uuringutest, täpsemalt graafilise semiootika, märgistuse ja kartograafilise teabe esitusviisidest.

Digitaaltehnoloogiate areng võimaldab integreerida infotöötlust toores andmetega, mis kujundatakse interaktiivsete rakenduste abil ja on kohandatud kasutamiseks paljudes erinevates kontekstides.

Andmepõhised teenused

Võrgu kasutajad, kes muutuvad üha arvukamaks ja aktiivsemaks, ootavad kergesti samastatavat teavet ning selget, lihtsat ja kiirelt juurdepääsetavat teenuste osutamist.

Rahvusvahelised algatused seoses avatud andmetega suurendavad vajadust tõhustatud teabeedastusoskuste järele. Ettevõtjate ja institutsioonide poolt kasutatav kasu teenib teenuste kujundamisel kasvavat innovatsiooniprotsessi: lubades näiteks linnas paremat elukorraldust, energiatarbimise reaalajas visualiseerimise kaudu või hõlbustades juurdepääsu ühistranspordile ja selle kasutamist, või isegi optimeerides tootmispiirkondade tegevust tooraine ja tööstustoodete ringluse graafilise esituse kaudu.106039_pexels-photo-114820.jpeg

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 7 kursust L’École De Design Nantes Atlantiqueis »

Viimati uuendatud December 4, 2018
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
Duration
2 aastat
Osakoormus
Päevane õpe
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Start Date
aug 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date

aug 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date

DATARAMA #3 - Entretien avec David Bihanic, designer en Information Design