Magistriõpe kahe aasta jooksul õpetatakse inglise keeles, spetsialiseerudes sotsiaalsele disainile, ainus magistrikraad disaini alal

Programm, mis on spetsiaalselt välja töötatud üliõpilastele üle kogu maailma, kes tahavad meie MDesid integreerida106040_pexels-photo-943630.jpeg

Selle programmi eesmärk on uurida sotsiaalseid küsimusi osalus- ja ühisprojekteeritud lähenemisviisi kaudu. Selle eesmärk on sotsiaalse innovatsiooni meetmete kaudu parandada elukvaliteeti, heaolu ja tervist, keskendudes kõige haavatavamatele elanikkonnarühmadele. Lisaks väliuuringutele arendab haridusprogramm uuritava süsteemiga kohandatud osalusmeetodeid ja reaalsuses juurdunud kaasreostuslahendusi.

Peamised teemad

  • Majanduslikud mudelid: ettevõtete pikaajaline edu ja jätkusuutlikkus, disain kui strateegiline tööriist ettevõttes;
  • Globaalne disain: pidades silmas disaini sotsiaalset ja keskkonnaalast vastutust;
  • Mõiste "teine ​​projekt": seadmete eesmärk on jätta kasutajatel ja nende ökosüsteemil läbirääkimised ja ühtlustamine.

Õppekava

Kaks aastat kestnud MDES-i programmid on korraldatud neli semestrit, mis on kinnitatud 30 ECTS-iga. Iga mooduli jaoks eeldatakse järjest suurenevat isiklikku tööaega.

1. semester

See esimene poolaasta on pühendatud Prantsuse kultuurikeskkonnaga kohanemisele ja multidistsiplinaarse lähenemisega koolidele spetsiifilistele õppemeetoditele.

2. semester

Õpilased veedavad seda semestrit välismaal kas akadeemilises vahetuses või internatuuris kui nooremaid disainereid (minimaalselt 13 nädalat).

Selle semestri eesmärk partnerkoolis õppivate õpilaste jaoks on avastada muid disainiprojekti õpetamismeetodeid, teisi tööriistu ja lähenemisviise.

Praktika üliõpilaste eesmärgiks on esile tuua ja laiendada erialaseid teadmisi teise kultuuri kontekstis.

3. semester

Uuringute lõpuleviimise projekti jätkamine ja lõpuleviimine koos kõigi omandatud kutseoskuste kokkuvõttega. Seda saab läbi viia koostöös partnerülikooli ettevõtte ja / või uurimislaboriga. See isiklik uuringute lõppprojekt peab olema seotud programmiga, milles osalevad õpilased.

Järelevalve tagatakse töökodade kujul referent-disaineri juhtimisel, millele on seotud õigeaegsed kõnelejad. Väitekirja koostamine projekti teemal.

4. semester

Õppekava lõpeb vähemalt kuusteist nädalat (ja maksimaalselt kuus kuud) praktikaga ettevõtte sees, Prantsusmaal või välismaal.

Praktikandid töötavad nooremate disaineritena ja toetavad kogu projekti või osa sellest.

Üliõpilane peab näitama oma võimet integreeruda meeskonda, juhtida projekti ja töötada välja kõik projekti järjestused sujuvaks tööks. See võimaldab üliõpilasel selgitada kõik oma õpingud, mis saab tema esimene töökogemus.

Sõltuvalt üliõpilase professionaalsest projektist võib see internatuuri korraldada ka üliõpilase loodud ettevõtte või isegi uurimislabori raames.106041_pexels-photo-1549702.jpeg

Care Design Lab

Disaini labori uurimisteemad on järgmised:

  • tervis: ennetus ja hooldus;
  • sotsiaalne: kaasatus, ebakindlus, teenindus ...;
  • Sotsiaalne ja keskkonnaalane vastutus: sotsiaalne, keskkonna- ja majandusareng.

Projektides käsitletakse kolme lähenemisviisi keskkonna-, tervishoiu-, sotsiaalsetele ja ühiskondlikele uurimisteemadele:

  • Parema riskijuhtimise kaitse
  • Uuenduste optimeerimine tõhususe,
  • Jutlus mõistlikuks.

Design Lab on multidistsiplinaarne uuenduslike projektide inkubaator. Ta räägib meetodite ja vastustega, mida pakuvad erinevad disainivaldkonnad (graafiline, interaktiivsus, stsenaarium, ruum, toode, teenus jne), et pakkuda tõhusaid seadmeid.

Iga projekt on kasutajatega koos ehitatud, tänu kummardumisele kontekstides, kus meie partnerid teostavad probleemide ilmnemist. Need valdkonnas tegutsejad võimaldavad juurdepääsu esimesele teadmisteallikale ja annavad suure tähtsuse disainilahenduste projektidele.

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 7 kursust L’École De Design Nantes Atlantiqueis »

Viimati uuendatud December 4, 2018
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
Duration
2 aastat
Osakoormus
Päevane õpe
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Start Date
aug 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date

aug 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date