Ülevaade

Šotimaa poliitilise staatusega jätkuvas arutelus uurib Šoti kirjanduse magistriõpe kirjanduse rolli rahva kujutise ja reaalsuse kujundamisel. Õpid vaatama Šoti kirjutamist, kriitilise teooria kujundatud perspektiivist, samuti traditsioonilisest kirjandusajaloost.

Selles kursuses vaadeldakse Šoti kirjanduslikus kujutluses nelja sajandi jooksul põhjalikke näiteid, tekste ja arutelusid alates Regal Liidu (1603) perioodist kuni praeguseni - sageli pannes kirjanduslik kirjandus kultuurilise ja poliitilise arutelu keskmesse.

Vaadates mitmesuguseid kirjanikke, tekste ja debatte alates varajasest tänapäevast kuni tänapäevani - kaasa arvatud Robert Burnsi, Walter Scott ja James Hoggi teosed - tänapäevaste autoritena nagu James Kelman, Janice Galloway ja Kathleen Jamie. Uurime ka Robert Louis Stevensoni, Nan Shepherdi, Muriel Sparki ja paljude teiste seas mainitud töö.

Klassiruumis vaadeldakse keerukaid vahendeid, mille abil rahvuslik kirjanduslik identiteet püsib, uueneb ja vaadatakse uuesti läbi - samuti romaanide ja luuletajate roll Šoti identiteedi integreerimisel Britishnessi pidevalt arenevasse projekti. Kriitilises mõttevahetuses on rõhuasetus, ja küsime mõningaid eeldusi, mis lähevad koos rahvusliku kirjandusliku traditsiooni uurimisega.

Sotsialistlikku kirjandust ei ole vaja eelnevalt õppida. Šoti kirjanikud ja kriitikud juhivad silmatorkavat lugemist koos raamatu ajaloo, kirjanduskriitikaga ja poliitilise teooriaga.

Peamised põhjused meiega õppimiseks

# 1 Sa õpid nelja sajandi šoti kirjandust

# 2 Me katame laia valikut kirjanikke, tekste ja arutelud

# 3 Šoti kirjanduse õppimiseks ei ole vaja varasemaid kogemusi

Kursuse üksikasjad

Selle kursuse põhimoodulid pakuvad temaatilist ja ajaloolist ülevaadet, uurides Šoti romantiline ja modernistlikku kirjandust seoses konkreetsete ehtsuse, esindatuse ja demokraatia teemadega.

Valikemoodulid võimaldavad teil põhjalikumalt tundma konkreetseid tekste ja probleeme. Täiskoormusega üliõpilased võtavad ühe valikulise mooduli iga semestri kohta ja osalise tööajaga õpilased võtavad oma kursuse 2. aastal võimalusi.

Samuti on nüüd võimalik õppida Šoti kirjandust koos Creative Writing. Kui valite selle Pathway , võtaksite Šoti kirjanduses koos kriitiliste moodulitega loominguliste kirjutamisoskuste.

Õpetamine

Semestri jooksul korraldame mitmeid üliõpilasi ja töötajaid hõlmavaid elavaid kirjandusüritusi, kus kirjanikud, töötajad, magistriõppe üliõpilased ja väljapaistvad külastusõpilased annavad tööd oma töö ja huvide kohta.

Hindamine

Kursi kõige olulisem tükk on 15 000 sõna väitekiri. See on kirjutatud suve jooksul teie valitud teema kohta, konsulteerides õpetajate liikmega. Samuti saate arendada tööd, mis on algatatud mõnes uuritud moodulis.

Kursuse direktor

Dr Scott Hames

44 (0) 1786 466205

scott.hames@stir.ac.uk

Tasud - 2018/2019

  • Ülemeremaad 15 250 £
  • Kodu / EU £ 4700
Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 72 kursust University of Stirlingis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
12 - 27 kuud
Osakoormus
Päevane õpe
Price
4,700 GBP
Kodu / EL: £ 4 700 - ülemeremaad: £ 15,250
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi