MLitt Piibli keeltes ja kirjanduses

Üldine

Programmi kirjeldus

Piibli keeltes ja kirjanduses MLitt pakub olemasolevatele teadmistele piibellike keeltes õpilastele võimalust suurendada oma keelelisi ja eksegetikaalseid oskusi pideva lähedase ja kriitilise suhtumise kaudu Piibli tekstide ja teemadega.

Piibli keelte ja kirjanduse MLitt on üks aasta õpetatud programm, mida juhib jumalikkuse kool. Kursus keskendub tekstikriitilistele küsimustele ning õpilased omandavad keele ja heebrea ja kreeka keele oskuse ning tutvuvad tekstide kriitiliste väljaannete ja Piibli stipendiumi meetodite, allikate ja normidega.

Tähtsündmused

 • Keskenduge Piibli käsikirjade lugemisele ja heebrea Piibli, Septuagindi ja Uue Testamendi kriitiliste väljaannete seadmestike kasutamisele teaduskraadide ettevalmistamisel.
 • Suurendada nii heebrea kui ka kreeka keele grammatikat ja süntaksit.
 • Saage kriitiliselt ja ajalooliselt teadlik arusaam piibellikest traditsioonidest ja nende tekstilisest arengust.
 • Kontekstualiseerige Piibli stipendiumis kasutatavad erinevad meetodid ja allikad, et kasutada tekstiuuringuid laiemas piibellikus, ajaloolises ja teoloogilises uuringus.

Õppetöö formaat

Programm koosneb kahest semestrist õpetatud moodulitest, mis sisaldavad nii loenguid kui ka arutelusid ning 15 000 sõna väitekirja.

Selle kraadi klassid on väikesed, tavaliselt vähem kui 10 õpilast, nii et õpilastel on ligipääs instruktoritele. Õpilastel on ka juurdepääs olulistele raamatukogu valdajatele piibellike keeltes ja kirjanduses.

Moodulid

Selle programmi moodulitel on erinevad edastamis- ja hindamismeetodid.

Kohustuslik

Õpilased võtavad kolm kohustuslikku moodulit:

 • Kreeka lugemine: tehniline sissejuhatus Kreeka Uue Testamendi lugemisele.
 • Heebrea keele lugemine: tutvustab üliõpilasele mitmesuguseid heebreakeelset lugemist Vana Testamendist.
 • Heebrea Piibli ja Uue Testamendi tekstiline kriitika: uurib kriitiliselt kõige olulisemaid tunnistajaid, st nii käsikirju kui ka teksti traditsioone, heebrea Piiblist / Vana Testamendist, Septuagintist ja Uus Testamendist.

Valikuline

Õpilased valivad programmi koordinaatoriga konsulteerides ühe vabatahtliku mooduli. Enamiku õpilaste jaoks on see Piibli teemad.

Valikulised moodulid võivad igal aastal muutuda ning mõned võivad lubada ainult piiratud arvu õpilasi.

Dissertatsioon

Aasta jooksul, kuid pöörates erilist tähelepanu viimase kolme kuu jooksul, uurite ja kirjutate 15 000 sõna väitekirja. Õpilaste väitekirja juhendavad õppejõud, kes annavad nõu teema valikul ja annavad juhiseid kogu uurimisprotsessi vältel. Lõpetatud väitekiri tuleb esitada augustis määratud kuupäevaks.

Kui üliõpilased otsustavad mitte täita MLitti väitekirja nõuet, on saadaval väljaviimise auhind, mis võimaldab sobivat kvalifikatsiooniga kandidaate saada aspirantuur. Valides väljaviimise auhinna, lõpetate oma kraadi õppe teise semestri lõpus ja saate MLitti asemel PGDip.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

Piibli keelte ja kirjanduse MLitt annab suurepärase ettevalmistuse doktoriõppeks Piibli uuringutes. Paljud selle lõpetajad on läinud doktoriõppesse kas St Andrewsi või teiste suurte institutsioonide juures.

Jumalikkuse Kool ja Ülikool pakuvad korrapäraseid nii üldisi kui ka ainepõhiseid seminare sellistes valdkondades nagu kirjastamine, konverentside esitlused ja tööotsingud.

Karjäärikeskus pakub kõigile õpilastele üheõpetust nõu õpetatud magistriõppes ja pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalast oskust arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Hea 2.1 bakalaureuseõpetuse diplom Piibliõpingutes või sellega seotud distsipliin. Õpilased peavad olema omandanud vähemalt kaks semestrit iga heebrea ja kreeka keelt, lisaks vähemalt ühe semestri ühe või teise bakalaureuseõppe tasemel.
 • Kui te õppisite oma esimese kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemise nõudeid.
 • Inglise keele oskus.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • CV või CV. See peaks sisaldama teie isikuandmeid, millel on seni olnud haridus ja tööhõive.
 • isiklik avaldus (valikuline).
 • akadeemilise töö valim (2000 sõna).
 • kaks allkirjastatud akadeemilist viidet.
 • akadeemilised ärakirjad ja kraaditunnistused.
 • tõendid inglise keele oskuse kohta (nõutav, kui inglise keel ei ole teie esimene keel).

Rahastamine

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coas ... Loe edasi

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coast of Scotland, students may find themselves crossing golf-courses on their way to class, or jogging along the beach after dinner. Not only does the University have a world-class reputation, but it also offers a diverse range of social activities, including over 140 student societies and 50 sports clubs. Historic buildings are juxtaposed against the modern facilities, and the many student traditions truly make studying at St Andrews an unforgettable experience. Näita vähem