Intellektuaalse ajaloo MLitt on interdistsiplinaarne programm, mis annab üliõpilastele laialdased teadmised viimastest intellektuaal-ajaloolistest uuringutest, mis hõlmavad poliitikat, religiooni, filosoofiat, teadust, rahvusvahelisi suhteid, majandust ja kirjandust.

Intellektuaalse ajaloo MLitt on interdistsiplinaarne õpetatud kraadiõppekava, mida juhib Ajaloo Kool. Kursus uurib intellektuaalse ajaloo peamisi ajaloolisi, historiograafilisi ja metodoloogilisi aspekte koos individuaalselt kohandatud suunatud lugemisprogrammiga.

Tähtsündmused

 • See interdistsiplinaarne programm toob kokku Ülikooli eksperdid, kellel on ühine huvi uurida ja kontekstualiseerida oma valdkonna peamisi ideid.
 • Õpilased õpivad käsitlema varasemaid ideid ajalooliste nähtustena, samuti hindama nende ideede tähendusi nende autorite poolt ette nähtud ja kontekstides, mida nende autorid võivad ette näha.
 • Kursus hõlmab tänapäeval praktiseeritava intellektuaalse ajaloo erinevaid liike ning intellektuaalse ajaloo ja filosoofia, kirjanduse ja kirjandusteaduse, rahvusvaheliste suhete, õiguse, poliitika, majanduse ja teoloogia vahelisi seoseid.

Õppetöö formaat

Mooduleid õpetatakse seminaride ja kahe nädala jooksul toimuvate õpetuste kaudu, kusjuures klasside suurused ulatuvad individuaalsest järelevalvest kuni 12 õpilaseni. Moodulid on hinnatud ainult kursuste alusel; lõplikku eksami ei ole.

Õpilased veedavad kursuse viimased kolm kuud, keskendudes MLitti lõpliku hindamisdetaili uurimisele ja kirjutamisele.

Moodulid

Iga moodul sisaldab tavaliselt järgmist:

 • seminarid vahemikus 1,5 kuni 3 tundi nädalas,
 • kahe nädala jooksul suunatud juhendamise seansid suunatud lugemiseks,
 • 100% kursuste hindamine.

Kohustuslik

 • Praegused intellektuaalse ajaloo vastuolud: võimaldab õpilastel kontrollida keskseid historiograafilisi vaidlusi, mis määravad jätkuvalt kindlaks intellektuaalse ajaloo olemuse ja praktika.
 • Suunatud lugemine (intellektuaalse ajaloo meistriklass): pakub suunatud lugemisprojekti, mille eesmärk on soodustada ajaloolise analüüsi oskuste arendamist õpilase valitud teema kontsentreeritud uuringu kaudu.
 • Intellektuaalse ajaloo teooria ja praktika: pakub intellektuaalse ajaloo metoodilist tutvustust, uurides, kuidas seda on viimase poole sajandi jooksul praktiseeritud.
 • Pöördepunktid ideede ajaloos: uurib mitmeid intellektuaalse muutuse ajaloolisi hetki, seostades otseselt erinevate ajastute peamiste poliitiliste, filosoofiliste ja teaduslike kirjutistega.

Dissertatsioon

Õpilaste väitekirja juhendavad õppejõud, kes annavad nõu teema valikul ja annavad juhiseid kogu uurimisprotsessi vältel. Lõpetatud väitekiri, mis ei ületa 15 000 sõna, tuleb esitada augustis määratud kuupäevaks.

Kui üliõpilased otsustavad mitte täita MLitti väitekirja nõuet, on saadaval väljaviimise auhind, mis võimaldab sobivat kvalifikatsiooniga kandidaate saada aspirantuur. Valides väljaviimise auhinna, lõpetate oma kraadi õppe teise semestri lõpus ja saate MLitti asemel PGDip.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

Ajaloolised kraadiõppurid jätkavad karjääri mitmes valdkonnas, sealhulgas ajakirjandus, kirjastamine, mõttekojad, valitsus, õigus ja õpetamine.

Karjäärikeskus pakub kõigile õpilastele üheõpetust nõu õpetatud magistriõppes ja pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalast oskust arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Hea 2,1 auhind bakalaureuse kraadi ainega seotud valdkonnas.
 • Kui te õppisite oma esimese kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemise nõudeid.
 • Inglise keele oskus.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • CV
 • isiklik avaldus (valikuline),
 • akadeemilise kirjaliku töö valim (2000 sõna),
 • kaks algset akadeemilist viitamist
 • akadeemilised ärakirjad ja kraadi tunnistused
 • tõendid inglise keele oskuse kohta (nõutav, kui inglise keel ei ole teie esimene keel).

Rahastamine

Ajalugu on hea meel pakkuda mitmeid konkurentsivõimelisi stipendiume, mis aitavad kaasa kraadiõppe tasudele ja hooldusele.

 • Keelepreemiad: võimaldavad üliõpilastel teha suvel intensiivseid keeleõppe kursusi enne nende programmi algust.
 • Ajalugu kool MLitt Auhinnad: pakub sularaha ekvivalenti üheaastase eluasemetasu eest ja seda ei saa pidada koos teiste auhindadega, mis pakuvad täielikke tasusid ja hooldust.

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 104 kursust University of St Andrewsis »

Viimati uuendatud Märts 19, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
9,000 GBP
Ühendkuningriik ja EL: 9 000 naela; Overseas: £ 18,480
Deadline
Võta kooliga ühendust
Applicants should apply as early as possible to be eligible for certain scholarships and for international visa purposes.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
End Date
sept 30, 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Applicants should apply as early as possible to be eligible for certain scholarships and for international visa purposes.
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Applicants should apply as early as possible to be eligible for certain scholarships and for international visa purposes.
End Date
sept 30, 2020

University of St Andrews - Scotland's first university