MLitt klassis

Üldine

Programmi kirjeldus

Klassikaline MLitt on intensiivne õpetatud programm, mis on mõeldud eelkõige edasise uurimistöö ettevalmistamiseks. Kursus võimaldab teil spetsialiseeruda mitmesugustele valdkondadele, sealhulgas kreeka või ladina kirjandusele, iidse ajalooga, klassikalise arheoloogia, vastuvõttude ja iidse filosoofia juurde.

Klassikaga MLitt on täisajaga õpetatud kraadiõppe programm, mida juhib Klassika Kool. Loomulikult hõlmab see iidse kreeka ja rooma maailma kõiki aspekte, sealhulgas kreeka ja ladina kirjanduslikku kultuuri, iidset ajalugu, arheoloogiat, klassikalist filosoofiat ja antiikaja vastuvõtmist hilisematel perioodidel.

Tähtsündmused

 • Sisaldab ainulaadset ja intensiivset põhikursust, sealhulgas koolitust mitmesuguste kirjandusallikate ja materiaalsete tõendite kasutamiseks; ressursse ja kuidas neid juurde pääseda; teoreetilised lähenemised ja antiikaja uuringu põhiteemad; praktiliste oskuste koolitus (nt esitlusoskused, digitaalsed humanitaarteadused, teavitustegevus ja avalikkuse kaasamine).
 • Annab laia aluse antiikaja uuringu peamistes aruteludes.
 • Võimaldab keskenduda laiale spetsialistide valdkonnale, kusjuures juhtivteadlaste järelevalve on üks.
 • Võimaldab õpilastel arendada oma oskusi kreeka või ladina keeles või alustada iidseid keeli nullist ja arendada lugemisoskust vastavas kaasaegses keeles.

Õppetöö formaat

MLitt kraadi nõuab kaks semestrit täistööajaga (või neli semestrit osalise tööajaga) kursuste, keskmiselt neli kuni viis tundi personali kontakt nädalas (rohkem kui soovite teha keele mooduleid). Mooduleid õpetatakse grupiseminaride kaudu (koos kogu MLitti kohordi või väiksemate gruppidega) ja oma erialadel üks-ühele järelevalvega. Lisaks sisaldab põhikomponent klassireise.

Õpetatud moodulite hindamine põhineb peamiselt kursustel, sealhulgas:

 • teadustöö,
 • raamatute arvustused
 • uurimuse ettepaneku eelnõu oma väitekirja teema kohta,
 • esitlus oma väitekirja teemal,
 • klassikalise uurimistöö teemade ja meetodite kodueksam.

Moodulid

Selle programmi moodulitel on erinevad edastamis- ja hindamismeetodid.

Kohustuslik

 • Klassikalise uurimuse teemad ja meetodid 1: keskenduda klassikalise maailma õppimise allikatele, neile juurdepääsule (st klassikalise uurimistöö jaoks kättesaadavatele ressurssidele) ja sellele, kuidas seda materjali tundlikult ja asjakohaselt kasutada.
 • Klassikalise uurimuse teemad ja meetodid 2: klassikalise uurimistöö teemade (nt keskkond, jõudlus, vastuvõtt) raames korraldatud seminarid.

Valikuline

Klassika õpilastel on võimalus valida kahest järgmisest neljast üldmoodulist: üks semester. Need moodulid on loodud nii, et annaks teile nii teada antud valdkonna võtmetähtsusega aruteludest kui ka võimalusest arendada enda valitud teemat üks-ühele järelevalvega. Moodulite valik võimaldab teil paindlikkust arendada erinevaid Pathways ja keskenduda, näiteks ajalugu, kirjandus kultuuri või arheoloogia, või keskenduda kreeka või rooma ajalugu ja kirjandust kombinatsioon.

Valikulised moodulid võivad igal aastal muutuda ning mõned võivad lubada ainult piiratud arvu õpilasi.

1. semester (valige üks)

 • Kreeka ajalugu ja materiaalne kultuur
 • Ladina-kirjanduse kultuur

2. semester (valige üks)

 • Kreeka kirjanduse kultuur
 • Rooma ajalugu ja materiaalne kultuur

Keelemoodulid

Kõigil õpilastel on võimalus õppida kreeka või ladina keelt algajate tasemel või täiustada oma keeleoskust täiustatud keeleõppe kaudu.

Õpilased, kes kasutavad kreeka või ladina keele mooduleid, võtavad alternatiivseid variante vabatahtlikest moodulitest, mis järgivad sama õppekursust, kuid vähendavad töökoormust ja vähem krediiti.

Väitekirja ja uurimisprojekt

Iga üliõpilane koostab 15 000 sõnaga väitekirja spetsialisti teemast, mis on valitud MLitti kokkukutsumisega konsulteerides ja spetsiaalse juhendajaga, kes vastutab juhendamisprotsessi juhtimise eest ja kommenteerib osakondade projekte. Lõpetatud väitekiri tuleb esitada augusti keskpaigaks.

Kui üliõpilased otsustavad mitte täita MLitti väitekirja nõuet, on saadaval väljaviimise auhind, mis võimaldab sobivat kvalifikatsiooniga kandidaate saada aspirantuur. Valides väljaviimise auhinna, lõpetate oma kraadi õppe teise semestri lõpus ja saate MLitti asemel PGDip.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

Klassikakooli kraadiõppurid jätkavad karjääri mitmesugustes kutsealastes karjäärides: näiteks on hiljuti lõpetanud töötanud kirjastamise, õiguse, rahanduse, õpetamise, ülikoolihalduse ja muuseumi hooldamise alal; teised on läinud edukale akadeemilisele karjäärile Ühendkuningriigis, Põhja-Ameerikas ja rahvusvaheliselt.

Akadeemiliste ja muude karjäärivõimaluste nõustamine on integreeritud MLittiga. Lisaks pakub Karjäärikeskus kõikidele õpilastele üheõpetust nõu õpetatud kraadiõppes ja pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalaseid oskusi arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Minimaalsed ametlikud nõuded klassidesse MLitt sisenemiseks on esimese klassi või kõrge 2,1 kraadi (UK), GPA 3,6 või kõrgem või samaväärne.

MLitti rakenduste ülevaatamisel vaatab klassikakool eriti:

 • teie aruanne oma plaanide kohta MLittile ja tulevastele uuringutele või karjäärile.
 • teie akadeemiline taust ja jõudluse tase (eriti kursustel, mis on seotud MLittiga ja mis tahes uurimistöö või väitekirjaga, mis teil võib olla lõpule viidud).
 • tõendid teie suutlikkuse kohta viia lõpule kõrgetasemeline MLitti väitekiri ja potentsiaal edasiseks uurimistööks (eriti tõestuseks teie kirjaliku töö valimist).
 • kas St Andrews sobib teie spetsialistide huvidega hästi. MLitt Convenor räägib kõigi taotlejatega individuaalselt sisseastumisprotsessi osana, et arutada teie plaane üksikasjalikult ja tagada, et St Andrews on parim koht magistriõppe jätkamiseks.

Kui teil on programmi või selle sobivuse kohta mingeid küsimusi, soovitatakse teil eelnevalt ühendust võtta.

Kui te õppisite oma esimese kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemise nõudeid.

Inglise keelt emakeelena kõnelejad peavad näitama ka inglise keele oskust.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • CV.
 • eelleping, sealhulgas:
  • miks sa tahad õppida MLittsi klassikast St Andrewsis.
  • teie programmi sobivust.
  • valdkonnad, mida soovid spetsialiseeruda.
  • väitekirja uurimise võimalikud valdkonnad (palun pange tähele, et kool ei oota selgelt välja töötatud ettepanekuid või isegi, et olete oma uurimisprojekti jaoks määratlenud ühe valdkonna, vaid märkige oma konkreetsed huvipiirkonnad).
  • mis tahes tulevased plaanid edasiseks uurimistööks või karjääriks väljaspool MLittti (ei ole oluline, kuid võite soovida lisada selle kohta üksikasju, kui see selgitab teie motivatsiooni taotlemiseks).
 • akadeemilise kirjaliku töö valim (vahemikus 2500 kuni 5000 sõna).
 • kaks allkirjastatud akadeemilist viidet.
 • akadeemilised ärakirjad ja kraaditunnistused.
 • tõendid inglise keele oskuse kohta (nõutav, kui inglise keel ei ole teie esimene keel).

Rahastamine

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Viimati uuendatud Märts 2019

Teave kooli kohta

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coas ... Loe edasi

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coast of Scotland, students may find themselves crossing golf-courses on their way to class, or jogging along the beach after dinner. Not only does the University have a world-class reputation, but it also offers a diverse range of social activities, including over 140 student societies and 50 sports clubs. Historic buildings are juxtaposed against the modern facilities, and the many student traditions truly make studying at St Andrews an unforgettable experience. Näita vähem