Kirjaajaloo MLitt pakub raamatute maailma uurimiseks interdistsiplinaarset lähenemisviisi alates 15. sajandi trükitud raamatu loomisest kuni mehhaniseeritud ajakirjanduse leiutamiseni 19. sajandil.

MLitt raamatuajaloos on õpetatud kraadiõppekava, mida juhib Ajaloo Kool.

Tähtsündmused

 • Õpilased omandavad haruldaste raamatute eest hoolitsemiseks vajalikud tehnilised oskused (õpetamine hõlmab erikogude osakonda).
 • Programm annab sügava arusaama raamatuajaloo võtmeküsimustest ja -meetoditest ning tutvustab õpilasi trükiste leiutamise, arendamise, levitamise ja ümberkujundamisega.
 • Õpilased saavad läbi viia paleograafia ning ladina või kaasaegse võõrkeele oskuste alase koolituse.

Õppetöö formaat

MLitt kursus koosneb kahest semestrist õpetatud kursustest, millele järgneb väitekirja (15 000 sõna), mis on lõpetatud suvel õpilase enda disaini teemal.

Kursuse valikulised komponendid on hoolikalt kujundatud nii, et need vastaksid iga õpilase kavatsusele: struktureeritud ettevalmistused doktorikraadi, erialase arengu või isiklike teadushuvide tegemiseks.

Õpetamismeetodid hõlmavad kahe nädala seminare ja praktilisi kursusi. Klasside suurused ulatuvad individuaalsest järelevalvest kuni 12 õpilaseni. Moodulid on hinnatud ainult kursuste alusel; lõplikku eksami ei ole.

Moodulid

Iga moodul sisaldab tavaliselt järgmist:

 • kahenädalased seminarid või iganädalased kahe tunni seminarid
 • 100% kursuste hindamine

Kohustuslik

 • Raamatud ja nende lugejad varases kaasaegses Euroopas: annab üliõpilastele hea ülevaate raamatuajaloo võtmeküsimustest ja -meetoditest 1445-1830.

Valikuline

Õpilased saavad valida koos nelja valikulise mooduli või kahe valikulise mooduliga.

Valikulised moodulid võivad igal aastal muutuda ja mõned võivad lubada ainult piiratud arvu üliõpilasi (vt ülikooli positsiooni õppekavade väljatöötamisel).

 • Suunatud lugemine kaasaegses ajaloos: eesmärk on julgustada ajaloolise analüüsi oskuste arendamist õpilase poolt enne väitekirja valitud teema kontsentreeritud uuringu kaudu.
 • Varased kaasaegsed dokumendid ja allikad: pakub laiaulatuslikku tutvustust lähtematerjalide liikidele, mida teadlased varakult kaasaegsel perioodil kokku puutuvad.
 • Ladina keel aspirantuuride jaoks: kolm õpetamisastet (algajad, vahepealsed ja tõlketeenused) pakuvad Ladina-Euroopaga sobivat taset varasemate või puuduvate kogemustega õpilastele.
 • Materjali bibliograafia: hõlmab raamatu kasutamist ajaloolise tõendusmaterjalina ja kataloogimise ning erikogude töö praktiliste aspektidena.
 • Paleograafia ja käsikirjauuringud: pakub laiaulatuslikku tutvustust algse lähtematerjali lugemiseks ja käsitlemiseks igat liiki, mida varajase ajastu teadlased võivad kokku puutuda.

Muud moodulid, mida võib võtta programmi koordinaatori nõusolekul:

 • Poliitiline mõte ja intellektuaalne ajalugu: pakub rikkalikku ja mitmekesist kõrghariduse taseme sissejuhatust varajase ajastu poliitilisele teooriale ja intellektuaalsele ajaloost.
 • Religioon ja identiteet varases kaasaegses Suurbritannias: uuritakse eraldi kiriklike struktuuride ja identiteetide tekkimist aastakümnetel enne 1603. aasta anglo-Šoti liitu ja usulisi konflikte, mis tulenesid Stuarti monarhia järgnevatest katsetest panna Briti kirikliku vastavuse väga vaidlustatud arusaam nende Šoti ja Inglise kuningriikides.
 • Euroopa renessanss: võrdleb ja kontrastib Itaalia ja Põhja-renessansse, uurides nende keskaja päritolu ja uurides selliseid teemasid nagu religioon, humanism, kohus ja linnaelu, et katsetada seda traditsioonilist tõlgendust.

Dissertatsioon

Õpilaste väitekirja juhendavad õppejõud, kes annavad nõu teema valikul ja annavad juhiseid kogu uurimisprotsessi vältel. Lõpetatud väitekiri, mis ei ületa 15 000 sõna, tuleb esitada augustis määratud kuupäevaks.

Kui üliõpilased otsustavad mitte täita MLitti väitekirja nõuet, on saadaval väljaviimise auhind, mis võimaldab sobivat kvalifikatsiooniga kandidaate saada aspirantuur. Valides väljaviimise auhinna, lõpetate oma kraadi õppe teise semestri lõpus ja saate MLitti asemel PGDip.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

Ajaloolised kraadiõppurid jätkavad karjääri mitmes valdkonnas, sealhulgas ajakirjandus, kirjastamine, mõttekojad, valitsus, õigus ja õpetamine.

Karjäärikeskus pakub kõigile õpilastele üheõpetust nõu õpetatud magistriõppes ja pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalast oskust arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Hea 2,1 auhind bakalaureuse kraadi ainega seotud valdkonnas.
 • Kui te õppisite oma esimese kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemise nõudeid.
 • Inglise keele oskus.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • CV
 • isiklik avaldus (valikuline),
 • akadeemilise kirjaliku töö valim (2000 sõna),
 • kaks algset akadeemilist viitamist
 • akadeemilised ärakirjad ja kraadi tunnistused
 • tõendid inglise keele oskuse kohta (nõutav, kui inglise keel ei ole teie esimene keel).

Rahastamine

Ajalugu on hea meel pakkuda mitmeid konkurentsivõimelisi stipendiume, mis aitavad kaasa kraadiõppe tasudele ja hooldusele.

 • Keelepreemiad: võimaldavad üliõpilastel teha suvel intensiivseid keeleõppe kursusi enne nende programmi algust.
 • Ajalugu kool MLitt Auhinnad: pakub sularaha ekvivalenti üheaastase eluasemetasu eest ja seda ei saa pidada koos teiste auhindadega, mis pakuvad täielikke tasusid ja hooldust.

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 104 kursust University of St Andrewsis »

Viimati uuendatud Märts 19, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
9,000 GBP
Ühendkuningriik ja EL: 9 000 naela; Overseas: £ 18,480
Deadline
Võta kooliga ühendust
Applicants should apply as early as possible to be eligible for certain scholarships and for international visa purposes.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
End Date
sept 30, 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Applicants should apply as early as possible to be eligible for certain scholarships and for international visa purposes.
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Applicants should apply as early as possible to be eligible for certain scholarships and for international visa purposes.
End Date
sept 30, 2020

University of St Andrews - Scotland's first university