MLitt rahvusvahelises, globaalses ja ruumilises ajaloos

Üldine

Programmi kirjeldus

See kursus edendab uusi riikidevahelisi perspektiive ja viise, kuidas minevikku näha ruumilise ja ajalise skaala selgesõnalise tunnustamise kaudu. Õpilased uurivad erinevaid lähenemisviise ülemaailmse kaubanduse, võrgustike arendamise, võrdleva ajaloo ja kultuuridevaheliste kohtumiste uurimiseks.

Rahvusvahelise, globaalse ja ruumilise ajaloo MLitt on õpetatud kraadiõppeprogramm, mida juhib Ajaloo Kooli Rahvusvahelise ja Ruumilise Ajaloo Instituut (ITSH).

Tähtsündmused

 • See programm pakub ainulaadset sissejuhatust ruumilise ajaloo kujunemisele, sealhulgas ruumi, maastike, vaimukaartide, ruumiliste tavade ja mälu topograafiate uurimine.
 • See programm edendab uusi riikidevahelisi perspektiive ja viise, kuidas minevikku näha ruumilise ja ajalise ulatuse selgesõnalise tunnustamise kaudu.
 • Õpilased uurivad linnade ajaloo keskusi, keskusi, ülekandeid ja reisimist, ideede levikut ja rahvaste rännet.
 • Õpilased uurivad erinevaid lähenemisviise globaalse kaubanduse, võrgustike arendamise, võrdleva ajaloo ja kultuuridevaheliste kohtumiste uurimiseks.
 • Õpilased omandavad oskusteabe kaardistamise, geograafilise analüüsi ja sotsiaalsete võrgustike uurimise oskused ning oskused mitte-tekstiliste allikate kasutamiseks ning tõlkimise ja mitmekeelse arhiivi väljakutsete ületamiseks.

Õppetöö formaat

Õpetamismeetodid hõlmavad seminare, kahe nädala õpetusi ja praktilisi kursusi. Klasside suurused ulatuvad individuaalsest järelevalvest kuni 12 õpilaseni. Moodulid on hinnatud ainult kursuste alusel; lõplikku eksami ei ole.

Õpilased veedavad kursuse viimased kolm kuud, keskendudes MLitti lõpliku hindamisdetaili uurimisele ja kirjutamisele.

Moodulid

Selle programmi moodulitel on erinevad edastamis- ja hindamismeetodid.

Kohustuslik

 • Global Times Plural Spaces (1 ja 2): annab tugeva aluse peamistele lähenemistele võrdleva ja riikidevahelise ajaloo, samuti esilekerkiva ruumiajalugu jaoks.

Valikuline

Õpilased valivad kaks valikulist moodulit. Valikulised moodulid võivad igal aastal muutuda ning mõned võivad lubada ainult piiratud arvu õpilasi.

 • Suurbritannia ehitamine: Briti ehitamine ja dekonstrueerimine alates 1707. aastast: uuritakse Briti mõiste ja selle ehitamist ja dekonstrueerimist 1707-2000.
 • Suunatud lugemine kaasaegses ajaloos: pakub suunatud lugemisprojekti, mille eesmärk on julgustada ajaloolise analüüsi oskuste arendamist õpilase valitud teema kontsentreeritud uuringu kaudu.
 • Haigus ja keskkond (1500–2000): uuritakse viisi, kuidas haigused ja surm on viimase 500 aasta jooksul kujundanud nii bioloogiliselt kui ka kultuuriliselt inimeste ajalugu.
 • Keskkonna ajalugu: loodus ja läänemaailm, 1800–2000: uurib viimase kahe sajandi jooksul keskkonna ajalugu rahvusvahelises kontekstis.
 • Kesk- ja Ida-Euroopa arusaamad: uurib piirkonna endi etnilisi ja kultuurilisi iseärasusi ning selle muutumist alates tänapäeva natsionalismi tekkimisest 19. sajandi keskel.
 • Poliitiline mõte ja intellektuaalne ajalugu: tutvustatakse varajase ajastu poliitilist teooriat ja intellektuaalset ajalugu.
 • Oskused riikidevahelises, globaalses ja ruumilises ajaloos: digitaalsete humanitaarteaduste omandamine ja arendamine ning konkreetsete ajalooliste allikate kasutamiseks vajalikud oskused.
 • Atlandi maailma loomine: tutvustab üliõpilastele Atlandi maailma kontseptsiooni, mis on ajaloolaste poolt kasutatud analüüsiüksus, et mõista Briti, Prantsuse ja Ibeeria avastuste ja asunduste Lääne-poolkeral tehtud muutusi ja Euroopa orjakaubandus Aafrikaga.
 • Ameerika ajaloo teemad: kõige olulisemad küsimused Põhja-Ameerika ajaloos, alates selle alustest kui Euroopa kolooniatest.
 • Lähis-Ida ajaloo teemad: vaadeldakse erinevaid teoreetilisi ja distsiplinaarseid lähenemisviise, sealhulgas orientalismi, ning uuritakse natsionalismi, riikluse ja identiteedi küsimusi.
 • Sõda, riik ja ühiskond varases kaasaegses Euroopas ja uutes maailmades: uurib Euroopa sõjapidamise suuruse, ulatuse ja ulatuse muutusi 15. ja 18. sajandi lõpus.

Dissertatsioon

Õpilaste väitekirja juhendavad õppejõud, kes annavad nõu teema valikul ja annavad juhiseid kogu uurimisprotsessi vältel. Lõpetatud kuni 15 000 sõna pikkune väitekiri tuleb esitada augustis määratud kuupäevaks.

Kui üliõpilased otsustavad mitte täita MLitti väitekirja nõuet, on saadaval väljaviimise auhind, mis võimaldab sobivat kvalifikatsiooniga kandidaate saada aspirantuur. Valides väljaviimise auhinna, lõpetate oma kraadi õppe teise semestri lõpus ja saate MLitti asemel PGDip.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

Ajaloolised kraadiõppurid jätkavad karjääri mitmes valdkonnas, sealhulgas ajakirjandus, kirjastamine, mõttekojad, valitsus, õigus ja õpetamine.

Karjäärikeskus pakub kõigile õpilastele üheõpetust nõu õpetatud magistriõppes ja pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalast oskust arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Hea 2,1 auhind bakalaureuse kraadi ainega seotud valdkonnas.
 • Kui te õppisite oma esimese kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemise nõudeid.
 • Inglise keele oskus.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • CV
 • isiklik avaldus (valikuline),
 • akadeemilise kirjaliku töö valim (2000 sõna),
 • kaks algset akadeemilist viitamist
 • akadeemilised ärakirjad ja kraadi tunnistused
 • tõendid inglise keele oskuse kohta (nõutav, kui inglise keel ei ole teie esimene keel).

Rahastamine

Ajalugu on hea meel pakkuda mitmeid konkurentsivõimelisi stipendiume, mis aitavad kaasa kraadiõppe tasudele ja hooldusele.

 • Keelepreemiad: võimaldavad üliõpilastel teha suvel intensiivseid keeleõppe kursusi enne nende programmi algust.
 • Ajalugu kool MLitt Auhinnad: pakub sularaha ekvivalenti üheaastase eluasemetasu eest ja seda ei saa pidada koos teiste auhindadega, mis pakuvad täielikke tasusid ja hooldust.

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coas ... Loe edasi

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coast of Scotland, students may find themselves crossing golf-courses on their way to class, or jogging along the beach after dinner. Not only does the University have a world-class reputation, but it also offers a diverse range of social activities, including over 140 student societies and 50 sports clubs. Historic buildings are juxtaposed against the modern facilities, and the many student traditions truly make studying at St Andrews an unforgettable experience. Näita vähem