MLitt teoloogias ja kunstis

Üldine

Programmi kirjeldus

Teoloogia ja kunsti MLitt annab üliõpilastele teoreetiliselt ja ajalooliselt kontekstualiseeritud sissejuhatuse teoloogia ja kunsti valdkonnas, tegutsedes iseseisva magistriõppena või hüppelauana neile, kes kaaluvad doktoriõpet selles valdkonnas.

Teoloogias ja kunstis MLitt on üks aasta õpetatud programm, mida juhib jumalikkuse kooli osa teoloogia, kujutlusvõime ja kunstide instituut (ITIA). Kursuse eesmärk on anda laialdane tutvustus doktoritööle teoloogia ja kunsti valdkonnas. Seda võib pidada iseseisvaks õppeprogrammiks või aluspõhimõtteks neile, kes kavatsevad selles valdkonnas doktoritööd teha.

Tähtsündmused

 • Ainulaadne koolitusprogramm kunstnikele, kes soovivad mõtiskleda oma töö teoloogiliste mõõtmete üle, ja teoloogide jaoks, kes soovivad uurida kunsti teoloogilist mõtlemist ja praktikat.
 • Ideaalne samm edasi instituudi doktoriprogrammi suunas, mis keskendub kolmeaastasele sõltumatule uurimisprojektile.
 • Tegeleb erinevate ajastute kultuuride erinevate vormidega, sealhulgas kirjanduse, draama, visuaalse kunsti ja muusikaga.

Õppetöö formaat

Programm koosneb neljast õpetatud moodulitest, mis on võetud üle kahe semestri, millele järgneb 15 000 sõna väitekiri, mis on kirjutatud üle kolme kuu suvel.

Moodulid on olemuselt interdistsiplinaarsed, integreerides erinevaid kunstilisi meediaid ja teoloogilisi teemasid ning neid õpetatakse iganädalaste loengute ja seminaride kaudu, mille klasside suurus on tavaliselt 6-12 õpilast. Hindamine hõlmab kursuste ja kirjaliku eksami kombinatsiooni.

Õpilased osalevad ITIA iganädalasel teadusseminaril ning võivad soovi korral registreeruda keeleõppesse ja osaleda vajaduse korral muudel loengutel, seminaridel ja lugemisrühmadel. Kool pakub klassid heebrea, kreeka ja ladina keeles, mis on avatud kõigile õpilastele.

Moodulid

Iga moodul sisaldab tavaliselt järgmist:

 • kolm tundi nädalas loenguid ja seminare
 • kursuste hindamine
 • 3-tunnine kirjalik eksam

Kohustuslik

 • Kristlik doktriin ja kunst: uurib olulisi kristlikke õpetusi ja nende kunstilist esitlust sajandite jooksul.
 • Religioossed kogemused ja esteetilised vormid: uuritakse, kuidas ajaloolised ja kultuurilised kontekstid on läbi aegade kujundanud usulist kunsti, ning uurib kriitiliselt, kuidas erinevad kunstivormid - maal, muusika, kirjandus, draama, arhitektuur, film - ja erinevad stiilid nende vormide vahel erinevad usukogemus.
 • Teoloogilised ülesanded kunstiga: ratsionaalsused, meetodid ja tekstid: käsitleb teoloogilisi küsimusi inimese kunstilisuse kohta ja tutvustab õpilastele erinevaid viise kristliku teoloogia ja kunsti vahelise suhte kaasamiseks.

Valikuline

 • Praktiline kriitika: paljastab üliõpilased mitmesuguste vormide ja teemadega, rõhutades lähedase lugemise praktikat (õpetab ITIA töötajad).
 • moodul teistest jumalikkuse kooli MLitt programmidest.
 • teise akadeemilise kooli moodul (nt inglise keel, kunstiajalugu, filmiõpe).

Valikulised moodulid võivad igal aastal muutuda ning mõned võivad lubada ainult piiratud arvu õpilasi.

Dissertatsioon

Üliõpilaste väitekirja juhendavad õppejõud, kes nõustavad üliõpilasi nende valimisel ja annavad juhiseid kogu uurimisprotsessi vältel. Lõpetatud 15 000 sõnaga väitekirja tuleb esitada augustis määratud kuupäevaks.

Kui üliõpilased otsustavad mitte täita MLitti väitekirja nõudeid, on saadaval väljumispreemia, mis võimaldab sobivalt kvalifitseeritud kandidaate saada aspirantuuri. Väljumise auhinna valimisel lõpetate oma kraadi teise õppeaasta lõpus ja saate MLitti asemel PGDipi.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

Õpilased teoloogia ja kunsti MLitt programm on varustatud oskused, mida nad vajavad, et õnnestub rahvusvahelisel tööturul, nii akadeemiline ja mitte-akadeemiline.

Lõpetajad on võtnud ülesandeid mitmesugustes kutsealadel, sealhulgas:

 • Doktorantuur Ühendkuningriigis ja USAs,
 • kunstiasutuste ja muuseumide töö, \ t
 • kiriku teenistus,
 • keskkooliõpetus.

Karjäärikeskus pakub kõigile õpilastele üheõpetust nõu õpetatud magistriõppes ja pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalast oskust arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Hea 2.1 bakalaureuseõppe diplom teoloogias või kunstis.
 • Kui te õppisite oma esimese kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemise nõudeid.
 • Inglise keele oskus.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • CV.
 • eesmärk (300 kuni 500 sõna).
 • akadeemilise töö näidis inglise keeles (2000 sõna).
 • kaks allkirjastatud akadeemilist viidet.
 • akadeemilised ärakirjad ja kraaditunnistused.
 • tõendid inglise keele oskuse kohta (nõutav, kui inglise keel ei ole teie esimene keel).

Rahastamine

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Viimati uuendatud märts 2019

Teave kooli kohta

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coas ... Loe edasi

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coast of Scotland, students may find themselves crossing golf-courses on their way to class, or jogging along the beach after dinner. Not only does the University have a world-class reputation, but it also offers a diverse range of social activities, including over 140 student societies and 50 sports clubs. Historic buildings are juxtaposed against the modern facilities, and the many student traditions truly make studying at St Andrews an unforgettable experience. Näita vähem