MLitt varases kaasaegses ajaloos

Üldine

Programmi kirjeldus

Varase kaasaegse ajaloo MLitt pakub varakult kaasaegsete Euroopa ja Atlandi maailmade, sealhulgas Ottomani impeeriumi ajalugu. See tutvustab õpilastele erinevaid lähenemisi varajase kaasaegse ajalooga (1450–1750) ja pakub täiustatud koolitust selle perioodi uurimiseks vajalike oskuste kohta.

Varajase kaasaegse ajaloo MLitt on üheaastane õpetatud kraadiõppekava, mida juhib Ajaloo Kool.

Tähtsündmused

 • Töötage koos suure hulga varajase kaasaegse ajaloo teadlastega, kes suudavad varakult kaasaegsete Euroopa ja Atlandi maailmade ajaloos pakkuda kõrgetasemelist spetsialiseeritud järelevalvet ja täiendõpet.
 • Kasuta laia ja sügavat ettevalmistust, pakkudes teile võimalust uurida ja kriitiliselt hinnata nii historiograafiat kui ka esmaseid allikaid.
 • Jätkata kõrgetasemelist oskuste väljaõpet, et luua oma MLitti väitekirja ja valmistada ette üliõpilasi, kes on huvitatud järgnevast doktoritööst.

Õppetöö formaat

MLitt kursus kestab ühe kalendriaasta; õpetas mooduleid septembrist aprillini, millele järgneb väitekirja uurimine ja kirjutamine hiliskevadel ja suvel.

Õpetamismeetodid sisaldavad tavaliselt kahenädalaseid seminare, praktilisi kursusi ja õpetusi. Klasside suurused ulatuvad individuaalsest järelevalvest kuni 12 õpilaseni. Moodulid on hinnatud ainult kursuste alusel; lõplikku eksami ei ole.

Varajane kaasaegne kohort on tavaliselt tihedalt seotud ja sõbralik, kuid hõlmab mitmekesist rahvusvahelist rühma, millel on palju intellektuaalseid huve. Õpilased teevad üksteisega tihedat koostööd, varajase kaasaegse teadustöötajaga ning ka paralleelsete MLitt kraadiõppuritega, nagu näiteks reformatsiooniuuringud, intellektuaalne ajalugu ja raamatute ajalugu.

Moodulid

Selle programmi moodulitel on erinevad edastamis- ja hindamismeetodid.

Kohustuslik

 • Varajase ajalooga seotud teemad ja arutelud (1 ja 2): tutvustab üliõpilastele mitmesuguseid olulisi arutelusid varases kaasaegses ajaloos, uurides erinevaid teadlaste lähenemisi perioodile.

ja kaks järgmistest:

 • Varased kaasaegsed dokumendid ja allikad: pakub laiaulatuslikku tutvustust lähtematerjalide liikidele, mida teadlased varakult kaasaegsel perioodil kokku puutuvad.
 • Ladina keel aspirantuuride jaoks: pakub kolmel tasemel ladina keele õpetamist (algajatele, vahepealsetele ja edasijõudnutele), kellel on varasemad või puuduvad kogemused.
 • Materjali bibliograafia: hõlmab raamatu kasutamist ajaloolise tõendusmaterjalina ja kataloogimise ning erikogude töö praktiliste aspektidena.
 • Paleograafia ja käsikirjauuringud: õppida lugema varakult kaasaegset käekiri ja omandama Euroopa käsikirja olemuse varases kaasaegses perioodis.

Valikuline

Õpilased valivad ühe valikulise mooduli järgmistest:

 • Atlandi maailma loomine: tutvustab üliõpilastele Atlandi maailma kontseptsiooni, mis on ajaloolaste poolt kasutatud analüüsiüksus, et mõista Briti, Prantsuse ja Ibeeria avastuste ja asunduste Lääne-poolkeral tehtud muutusi ja Euroopa orjakaubandus Aafrikaga.
 • Suunatud lugemine: pakub õpilase individuaalsetest huvidest lähtuvat spetsiaalset lugemiskursust, mille eesmärk on julgustada ajaloolise analüüsi oskuste arendamist kontsentreeritud uuringu kaudu.
 • Euroopa renessanss: võrdleb ja kontrastib Itaalia ja Põhja-renessansse, uurides nende keskaja päritolu ja uurides selliseid teemasid nagu religioon, humanism, kohus ja linnaelu, et katsetada seda traditsioonilist tõlgendust.
 • Poliitiline mõte ja intellektuaalne ajalugu: sissejuhatus varajase kaasaegse perioodi poliitilisse teooriasse ja intellektuaalsesse ajalugu.
 • Religioon ja identiteet varases kaasaegses Suurbritannias: uurib reformatsiooni olulisust Šoti ja inglise enesemääramiste ümberkujundamisel 16. ja 17. sajandil.
 • Ühiskond ja religioossed muutused kuueteistkümnendal sajandil Prantsusmaal: uuritakse, kuidas Prantsusmaa seisis silmitsi vanuse kahe peamise väljakutsega: suundumus tsentraliseeritumale riigi ülesehitamisele, mida stimuleeris osaliselt sõjapidamise muutuv iseloom 16. sajandil ja tungimine sellele osale Euroopa monarhiate loomine uue monarhia loomiseks; ja protestantlikust reformatsioonist tulenev Euroopa kristluskonna jagunemine.
 • Sõda, riik ja ühiskond varases kaasaegses Euroopas ja uutes maailmades: uurib Euroopa sõjapidamise suuruse, ulatuse ja ulatuse muutusi 15. ja 18. sajandi lõpus.

Valikulised moodulid võivad igal aastal muutuda ja nõuda minimaalse osalejate arvu pakkumist; mõned võivad lubada ainult piiratud arvu õpilasi.

Dissertatsioon

Õpilaste väitekirja juhendavad õppejõud, kes annavad nõu teema valikul ja annavad juhiseid kogu uurimisprotsessi vältel. Lõpetatud väitekiri, mis ei ületa 15 000 sõna, tuleb esitada augustis määratud kuupäevaks.

Kui üliõpilased otsustavad mitte täita MLitti väitekirja nõuet, on saadaval väljaviimise auhind, mis võimaldab sobivat kvalifikatsiooniga kandidaate saada aspirantuur. Valides väljaviimise auhinna, lõpetate oma kraadi õppe teise semestri lõpus ja saate MLitti asemel PGDip.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

Ajaloolised kraadiõppurid jätkavad karjääri mitmes valdkonnas, sealhulgas ajakirjandus, kirjastamine, mõttekojad, valitsus, õigus ja õpetamine.

Karjäärikeskus pakub kõigile õpilastele üheõpetust nõu õpetatud magistriõppes ja pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalaseid oskusi arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Hea 2,1 auhind bakalaureuse kraadi ainega seotud valdkonnas.
 • Kui te õppisite oma esimese kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemise nõudeid.
 • Inglise keele oskus.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • CV
 • isiklik avaldus (valikuline),
 • akadeemilise kirjaliku töö valim (2000 sõna),
 • kaks algset akadeemilist viitamist
 • akadeemilised ärakirjad ja kraadi tunnistused
 • tõendid inglise keele oskuse kohta (nõutav, kui inglise keel ei ole teie esimene keel).

Rahastamine

Ajalugu on hea meel pakkuda mitmeid konkurentsivõimelisi stipendiume, mis aitavad kaasa kraadiõppe tasudele ja hooldusele.

 • Keelepreemiad: võimaldavad üliõpilastel teha suvel intensiivseid keeleõppe kursusi enne nende programmi algust.
 • Ajalugu kool MLitt Auhinnad: pakub sularaha ekvivalenti üheaastase eluasemetasu eest ja seda ei saa pidada koos teiste auhindadega, mis pakuvad täielikke tasusid ja hooldust.

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Viimati uuendatud märts 2019

Teave kooli kohta

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coas ... Loe edasi

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coast of Scotland, students may find themselves crossing golf-courses on their way to class, or jogging along the beach after dinner. Not only does the University have a world-class reputation, but it also offers a diverse range of social activities, including over 140 student societies and 50 sports clubs. Historic buildings are juxtaposed against the modern facilities, and the many student traditions truly make studying at St Andrews an unforgettable experience. Näita vähem