MRes ajaloolistel uuringutel

Üldine

Programmi kirjeldus

Ülevaade

Ajalooliste uuringute magistrikraad on üheaastane kursus, mis on orienteeritud teadusele ja võimaldab teil spetsialiseeruda teatud uurimisvaldkondadele.

MRes on loodud selleks, et:

 • võimaldada teil saada hästi koolitatud ajaloolane
 • näidata oma võimet uurida doktorikraadi Stirlingis või teistes Suurbritannia ja välismaal asuvates ülikoolides

Mõlemad eesmärgid saavutatakse sõltumatute õppemoodulite, seminaride ja oskuste väljaõppe kaudu, mis viiakse läbi järelevalve all. Samuti antakse teile individuaalne juhendaja, kes suunab teie iseseisvat õpet ja planeerib õppekava, mis kajastab teie huve ja vajadusi.

Meie kursus valmistab teid edasiseks uurimiseks, hõlmates mitmeid erinevaid teemasid, sealhulgas:

 • teadusliku oskuste rakendamiseks vajaliku täiendava või välise oskuskoolituse pakkumise koordineerimine
 • primaarsete allikate uurimise praktiline kogemus uurimismeetodi väljatöötamisel ja rakendamisel
 • kvalitatiivne ja kvantitatiivne analüüs
 • infotehnoloogilise infotehnoloogia taotlemine, eriti bibliograafiline andmebaasi tarkvara
 • kirjalikud ja suulised suhtlusoskused
 • projekti kavandamine, mis hõlmab uurimisküsimuste kujundamist ja andmete ja andmete analüüsi esitamist

Peamised põhjused meiega õppimiseks

# 1 Saate kursuse kohandada oma huvide, vajaduste ja püüdlustega

# 2 Tõsta pidevat ametialast arengut, eriti õpetades, ajakirjanduses, turunduses ja päranditööstuses

# 3 Tunnustatud kunsti- ja humanitaarteaduste nõukogu ning majandus- ja sotsiaalteaduste nõukogu

Professionaalsed akrediteeringud

Muidugi tunnustab nii kunsti- ja humanitaarteaduste nõukogu kui ka majandus- ja sotsiaalteaduste nõukogu. Mõlemad on andnud doktorikraadi auhindu silmapaistvatele Stirlingi lõpetanutele.

Kursuse üksikasjad

Ajalooliste uuringute magistrikraad on üheaastane kursus, mis on orienteeritud teadusele ja võimaldab spetsialiseerumist teatud uurimisvaldkondades. Teil on individuaalne juhendaja, kes suunab teie iseseisvat õpet ja planeerib õppekava, mis kajastab teie huve ja vajadusi. Te peate regulaarselt kontakteeruma järelevalveasutustega ja kokku leppima tööde arutamiseks kohtumiste ajakava ja esildiste läbivaatamise üle.

Kursus on jagatud neljaks osaks:

Historiograafia

Te olete valitud välja valitud ajaloo kirjanduse sõltumatu uurimise. Kursuste töö sisaldab 10 000 sõna-paberit, mis kriitiliselt vaatab ajaloolaste teoseid ja seletab uurimistöö jaoks sobivat teemat. Klassid pole. Üks-ühele järelevalve istungid on plaanitud vastastikku sobivas ajas.

Teadustöö oskuste koolitus

Te plaanite isikliku teekonna, mis hõlmab suundumust, mis hõlmab koolituste moodulite kaudu Stirlingi kõrgkooli ja Stirlingi ajaloolaste korraldatud üritusi. Sessioonid hõlmavad isiklikku arengut ja karjääriplaneerimist, toetusetaotluste esitamist, kvalitatiivsete ja kvantitatiivsete analüüside tegemist ning andmebaasi haldamist.

Intensiivne ühe nädala programm hõlmab ajaloo eripäraseid oskusi, sealhulgas ajaloolisi lähenemisviise, dokumentaalfilmi toimetamist, paleograafiat ja biograafiliste allikate kasutamist.

Võimalik on korraldada täiendavaid keeli. Saate osaleda ajaloo uurimisseminarides ja esitleda lühikese töödokumendi ajalooarstiõppe sümpoosionil juunis. Kursuste eesmärk on koostada teadustööde bibliograafia väitekirja ja nõuetekohase täitmise kohta oskuste töökodades.

Allikad ja meetodid

Te arutate oma juhendajaga, kuidas rakendada ja arendada oma teadustöö oskusi. See võib kaasa tuua edasise väljaõppe, näiteks keele või paleograafia või väliste kursuste osalemise kohta relatsioonandmebaasi ehituses või sotsiaalses teoorias. Vaadeldes ka oma uurimistööga seotud allikaid ja uurides õppemeetodeid, uurite ka neid. Kursuste töö sisaldab 5000 sõna-paberit, milles selgitatakse väljavalitud allikate uurimisväärtust ja olulisust ning antakse välja analüüside ja tõlgendamise jaoks sobivad mõisted, teooriad ja meetodid. Samuti on olemas meetodite ja allikate põhjal põhinev oskuste kontroll.

Dissertatsioon

Olles uurinud olemasolevat sekundaarkirjandust ja esmasi allikaid ning saanud asjakohaste teadustöö oskuste koolituse, jätkab te lõpetamist kuni 20 000 sõna väitekirja koostamiseks.

Õpetamine

MRide edastamine toimub peamiselt üksteisega koosolekutega koos töötajaga, kes jälgib väitekirja ja pakub otsest tagasisidet moodulite historiograafia ning allikate ja meetodite kohta.

Koolitus- ja oskuste elemendid on planeeritud arutlema oma juhendajaga ja need koosnevad neljast valdkonnast:

 • üldised oskused
 • tööalast konkurentsivõimet
 • teadmiste laius
 • konkreetsed oskused

Detsembri alguses peate osalema ajaloo ja seotud distsipliini oskuste ühe nädala jooksul. Samuti peate saama oma uurimistöös väikese paberiga Stirlingi magistriõppe konverentsi juuni alguses.

Samuti on olemas elav loengute seeria, mille õpilased saavad sellel kursusel osaleda.

Kursuse direktor

Dr Jim Smyth

44 (0) 1786 467961

jjsmyth@stir.ac.uk

Tasud - 2018/2019

 • Ülemeremaad 13 650 £
 • Kodu / EU £ 4700
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society.

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society. Näita vähem