Sotsiaalantropoloogia MRes annab kindla aluse sotsiaalantropoloogia ja humanitaarteaduste meetodites ja metoodikates, et olla aluseks teadlike ja kvalifitseeritud teadustööle sotsiaalantropoloogias.

Sotsiaalantropoloogia MRes on täistööajaga õpetatud kraadiõppe programm, mida juhib filosoofiliste, antropoloogiliste ja filmiuuringute koolis sotsiaalse antropoloogia osakond.

Programm pakub üldist sissejuhatust kraadiõppe tasemel olevale sotsiaalantropoloogiale, mis hõlmab olemasolevate antropoloogiliste teadmiste täiustamist ja teadmiste arendamist antropoloogias esmakordselt. MRes sisaldab erinevaid sotsiaalteaduste komponente, teadus- ja metoodikakoolitust ning sotsiaalset antropoloogiat.

Tähtsündmused

 • Programm ühendab teoreetilise arengu võimalused ja erihuvid uurimismeetodite koolitamisega.
 • Väikesed klassid, mis ulatuvad kahest kuni kümneni, julgustavad õpilaste juhitud seminare ja arutelusid ning rohkem kontakte juhendajatega.
 • Kursus tutvustab valdkondadevahelisi seoseid ja erinevusi.

Õppetöö formaat

Üle kahe semestri võtavad õpilased kaks kohustuslikku ja kahte valikulist moodulit. Õppemeetodite hulka kuuluvad formaalsed loengud koos seminari stiilis õpetamise ja õpilaste juhitud rühmatööga. Loenguklasside suurus ulatub viiest kuni kümne õpilaseni ning õpikogused ulatuvad kahest kuni kuue õpilaseni. Mooduleid hinnatakse kursuste kaudu, mis sisaldavad esseesid, iseseisvaid teaduspõhiseid ülesandeid ja grupi poolt hinnatud suulisi ettekandeid.

Aasta jooksul, pöörates erilist tähelepanu suvekuudel, töötate välja uurimisprojekti, mis lõpeb 15 000 sõna väitekirjaga. Iga õpetatud kraadiõppe üliõpilasele määratakse antropoloogia personali hulgast üksikjuht, kes teeb nendega tihedalt koostööd, et töötada välja lõputöö lõpu teema ja suund.

Sotsiaalantropoloogia osakond pakub magistriõppele juurdepääsu etnograafiliste objektide muuseumikogule ja ühisruumile, mis sisaldab üldist antropoloogilist klassi raamatukogu, pakkudes ruumi, mida jagavad nii töötajad kui ka kraadiõppurid. Osakondade raamatukogud koos pearaamatukoguga, millel on hea antropoloogia kollektsioon, sisaldavad materjale kõigist maailma etnograafilistest piirkondadest.

Moodulid

Selle programmi moodulitel on erinevad edastamis- ja hindamismeetodid.

Kohustuslik

 • Ühenduste antropoloogia: interdistsiplinaarsus kui metoodika: uurib teiste erialade asjakohasust sotsiaalse antropoloogia jaoks, töötades ajaloo, sotsiaalteaduse, filosoofia, keele ja kunsti metoodikate ja kontseptsioonidega.
 • Uurimismeetodid sotsiaalantropoloogias: uuritakse antropoloogiliste uuringute metoodikat, pöörates erilist tähelepanu meetodi ja välitöö kogemuste vahelisele seosele.

Alljärgnevalt on loetletud peamised sotsiaalteaduste koolitusmoodulid. Neid on vaja tunnustamiseks MRes ESRC kui doktoriõppe Pathway . Need on vabatahtlikud ilma ESRC tunnustamiseta.

 • Sotsiaalteadlane: oskused, protsessid ja tulemused
 • Sotsiaalteaduste filosoofia ja metoodika
 • Sotsiaaluuringute kvalitatiivsed meetodid
 • Kvantitatiivsed uuringud sotsiaalteadustes

Mitte-Euroopa Süsteemsete Riskide Nõukogu rahastatud üliõpilased võivad kursuse koordinaatori nõusolekul asendada kuni 30 ainepunkti 3000 või 4000 taseme sotsiaalse antropoloogia moodulist.

Valikuline

Õpilased valivad kaks vabatahtlikku moodulit, võttes iga semestri kohta ühe. Värskeima mooduli lisateabe saamiseks vaadake mooduli kataloogi. Valikulised moodulid võivad igal aastal muutuda ning mõned võivad lubada ainult piiratud arvu õpilasi.

 • Sotsiaalteadlane: oskused, protsessid ja tulemused: keskendub sellele, kuidas kujundada ja koostada uurimuse väitekirja ning tegeleda professionaalse arengu küsimustega (nt eetika, karjäär, stipendiumi kirjutamine).
 • Sotsiaalteaduste filosoofia ja metoodika: tutvustab üliõpilastele sotsiaalteaduste põhilisi teoreetilisi lähenemisviise, mis hõlmavad sotsiaalsete teaduslike uuringute läbiviimise metoodilisi ja epistemoloogilisi küsimusi.
 • Kvalitatiivsed meetodid sotsiaaluuringutes: pakub nii teoreetilist kui ka praktilist tutvustust kvalitatiivsete sotsiaalteaduslike uuringute kogumisele, analüüsile ja kirjutamisele.
 • Kvantitatiivsed uuringud sotsiaalteaduses: sissejuhatus kvantitatiivse analüüsi põhimõistetesse.
 • Antropoloogia, kunst ja taju 1 või antropoloogia, kunst ja taju 2.
 • Vaikse ookeani antropoloogia või Vaikse ookeani antropoloogia 2.
 • Amerindia ajalugu ja etnograafia või eriline teema (Amerindian Studies).

Dissertatsioon

Õpilaste väitekirja juhendavad õppejõud, kes annavad nõu teema valikul ja annavad juhiseid kogu uurimisprotsessi vältel. Lõpetatud väitekiri, mis ei ületa 15 000 sõna, tuleb esitada augustis määratud kuupäevaks.

Kui üliõpilased otsustavad mitte täita väitekirja MRes-i nõudeid, on olemas väljumisauhinnad, mis võimaldavad sobivalt kvalifitseeritud kandidaatidel saada aspirantuur või aspirantuur. Väljumise auhinna valimisel lõpetate oma kraadi teise õppeaasta lõpus ja saate MRes asemel PGCert või PGDip.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

Sotsiaalne antropoloogia lõpetajatel on omadused, mida paljud tööandjad otsivad ja sotsiaalse antropoloogia aste pakub laia valikut karjääri. Meie lõpetajad on edukalt töötanud sellistes valdkondades nagu:

 • õpetamine
 • eluslooduse kaitse
 • rahvusvaheline poliitika
 • ajakirjandus (BBC ja The Independent)
 • turundus

Karjäärikeskus pakub kõigile õpilastele üheõpetust nõu õpetatud magistriõppes ja pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalaseid oskusi arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Hea 2.1 auhind bakalaureuse kraad. Me tervitame taotlusi üliõpilastele, kellel on bakalaureusekraad sotsiaalantropoloogias, ja nendest, kellel ei ole varasemat antropoloogilist kogemust.
 • Kui te õppisite oma esimese kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemise nõudeid.
 • Inglise keele oskus.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • CV
 • isiklik avaldus (valikuline),
 • akadeemilise kirjaliku töö valim (2000 sõna),
 • kaks algset akadeemilist viitamist
 • akadeemilised ärakirjad ja kraadi tunnistused
 • tõendid inglise keele oskuse kohta (nõutav, kui inglise keel ei ole teie esimene keel).

STAR programm

Šoti koolitus antropoloogilises uuringus (STAR) koondab St Andrewsi, Aberdeeni ja Edinburghi ülikoolide sotsiaalseid antropolooge, et toetada innovatsiooni teadusuuringutes ja õpetamises.

Lisaks rahvusvaheliste konverentside ja õpikodade hostimisele korraldab konsortsium igal aastal antropoloogias kaks vaba nädalat kestvat elukestva õppe kursust kraadiõppe üliõpilastele ja karjääri alustavatele teadlastele. Esimene kursus on mõeldud väljaõppele eelneval tasemel üliõpilastele ja teine on neile, kes on teadustöö kirjutamise kõrgetel etappidel.

Rahastamine

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 104 kursust University of St Andrewsis »

Viimati uuendatud Märts 19, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
9,000 GBP
Ühendkuningriik ja EL: 9 000 naela; Overseas: £ 18,480
Deadline
Võta kooliga ühendust
Applicants should apply as early as possible to be eligible for certain scholarships and for international visa purposes.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
End Date
sept 30, 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Applicants should apply as early as possible to be eligible for certain scholarships and for international visa purposes.
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Applicants should apply as early as possible to be eligible for certain scholarships and for international visa purposes.
End Date
sept 30, 2020

University of St Andrews - Scotland's first university