MS ja Ph.D. matemaatikas

Üldine

Programmi kirjeldus

Matemaatika osakond

Bilkentti ülikooli matemaatika osakond pakub bakalaureuse- ja magistriõppe kursusi, mis viivad bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraadini. kraadi matemaatikas, samuti bakalaureuse- ja magistriõppe kursusi kõigi ülikooli osakondade jaoks.

Osakond rõhutab nii puhast kui ka rakendusmatemaatikat. Osakonna teadusuuringud hõlmavad algebrat, algebralist topoloogiat, algebralist geomeetriat, kompleksanalüüsi, funktsionaalset analüüsi, arvuteooriat, finantsmatemaatikat, diferentsiaalvõrrandid ja dünaamilisi süsteeme, matemaatilist füüsikat ja rakendusmatemaatikat.

Kraadiõppeprogrammid

Bilkentti ülikooli matemaatika osakonna magistrantuur on Türgi juhtivate matemaatika uurimisprogrammide hulgas. Tavaline programmi kestus on kaks aastat MS kraadi ja neli aastat doktorikraadi. kraadi.

MS ja Ph.D. programmid toodavad juhtivaid teadusuuringute matemaatikuid. Mõlemas programmis pööratakse suurt tähelepanu lõputöö suunas juhendatud teadusuuringutele. Et anda kindel alus edaspidiseks erialaseks tööks, sisaldab iga programm 7 kursust, mis põhinevad loengutel väikestele eliitklassidele.

Programmide eesmärk on arendada õpilasi matemaatikuteks, kes saavad teha originaalseid ja loomingulisi teadusuuringuid. Programm rõhutab teadusuuringuid puhta ja rakendusmatemaatika alal. Praegu on kraadiõppe uurimistöö keskendunud algebrale, algebralise arvu teooriale, algebralisele geomeetriale, algebralisele topoloogiale, analüütilise arvu teooriale, kompleksanalüüsile, funktsionaalsele analüüsile, mittelineaarsetele diferentsiaalvõrranditele ja üldisele relatiivsusele.

Magistriõpe matemaatika

Sissepääs: Kõik taotlejad peavad omama BS kraadi matemaatikas või sellega seotud teaduse või tehnika alal. Õpilastel, kellel on BS kraad muudes valdkondades kui matemaatika, võidakse taotleda vajaliku tausta omandamiseks mitu selle valdkonna bakalaureuseõppe kursust. Kandidaatide hindamisel võetakse aluseks nende ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı - Akadeemilise personali ja kraadiõppe sisseastumiseksami) hinded, varasemad akadeemilised andmed, teatised ja intervjuu. Taotlejad, kes ei ole Türgi kodanikud, ja Türgi kodanikud, kes elavad mõnes muus riigis, võivad ALES-i asemel võtta GRE-i. Kõik inglise keelt emakeelena kõnelevad isikud peavad esitama tõendi inglise keele rahuldavate teadmiste kohta.

Kraadinõuded: Lisaks vähemalt 21 ainepunktile magistritööle peab MS-i kandidaat lõputöö ette valmistama ja seda edukalt kaitsma. MS-i eeldatav kestus on neli semestrit; maksimaalne kestus on kuus semestrit.

Õppekava

125823_Skjermbilde2019-11-13kl.18.39.35.png

Siin pakutavad kirjeldused erinevate valikainete rühmade kohta on üksnes suunavad. Kõigi valikainete rühma kursuste täielik loetelu on esitatud elektroonilises registreerimissüsteemis.

Mehhatroonika valikainete kursused: Kõik 5XX või kõrgema astme kursused, vähemalt 3 ainepunktiga, mida pakub tehnika ja teaduse magistrikraad.

Matemaatika valikainete kursused: Kõik 5XX või kõrgema astme matemaatika kodeeritud kursused, vähemalt 3 ainepunkti.

Piiratud valikainete kursused: matemaatika 502, matemaatika 504, matemaatika 524, matemaatika 544

Matemaatika filosoofiadoktor

Sissepääs: Kõik taotlejad peavad omama MS kraadi lõputööga matemaatikas või sellega seotud teaduse või tehnika alal. Kandidaatide hindamisel võetakse aluseks nende ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı - Akadeemilise personali ja kraadiõppe sisseastumiseksami) hinded, varasemad akadeemilised andmed, teatised ja intervjuu. Taotlejad, kes ei ole Türgi kodanikud, ja Türgi kodanikud, kes elavad mõnes muus riigis, võivad ALES-i asemel võtta GRE-i. Kõik inglise keelt emakeelena kõnelevad isikud peavad esitama tõendi inglise keele rahuldavate teadmiste kohta.

Kraadinõuded: Nõutav on 21 krediidiühikut, mis ületavad liikmesriigi taset. Ph.D. kandidaadid peavad sooritama kvalifikatsioonieksami ja seejärel koostama lõputöö tööettepaneku. Väitekirja ettevalmistamine ja kaitsmine algupärase uurimistöö põhjal on programmi olemus. Enne väitekirja kaitsmist tuleb kandidaadi lõputööl põhinev paber vastu võtta või avaldada mainekas ajakirjas. Doktorikraadi omandamise eeldatav kestus Programm on kaheksa semestrit. Maksimaalne kestus on 12 semestrit.

Õppekava

125824_Skjermbilde2019-11-13kl.18.39.51.png

Siin pakutavad kirjeldused erinevate valikainete rühmade kohta on üksnes suunavad. Kõigi valikainete rühma kursuste täielik loetelu on esitatud elektroonilises registreerimissüsteemis.

Mehhatroonika valikainete kursused: Kõik 5XX või kõrgema astme kursused, vähemalt 3 ainepunktiga, mida pakub tehnika ja teaduse magistrikraad.

Matemaatika valikainete kursused: Kõik 5XX või kõrgema astme matemaatika kodeeritud kursused, vähemalt 3 ainepunkti.

Piiratud valikainete kursused: matemaatika 502, matemaatika 504, matemaatika 524, matemaatika 544

Rahvusvahelised üliõpilased

Õppekeel on eranditult inglise keel. Ülikoolilinnas ja mingil määral ka mujal elamiseks on inglise keel täiesti piisav. Sissejuhatavad tunnid türgi keeles on saadaval, kuid valikulised.

Stipendiumid

Osakond pakub kõikidele kraadiõppuritele kogu õpingute vältel ulatuslikku rahalist tuge, tingimusel et need on rahuldavad. Toetus sisaldab õppest loobumist, igakuist stipendiumi, tervisekindlustust, kontoripinda ja ülikoolilinnakus majutust. Kvalifitseeritud üliõpilastele on saadaval täiendavad teenete stipendiumid.

Eluase

Kõigile kraadiõppe üliõpilastele, kelle kodune aadress ei ole Ankaras, pakutakse MS-i programmis osalejatele tasuta majutust kahe inimese ühiselamutoas ja doktorikraadi omandajatele ühe inimese ühiselamutoas. programmi. Suuremad korterid ja abielus õppivate tudengite korterid on saadaval lisatasu eest.

Tervisekindlustus

Ülikool katab eratervisekindlustuse kulud.

Asukoht

Bilkentti ülikool asub mõnusas ülikoolilinnakus väljaspool Türgi pealinna Ankarat. Anatoolia kesklinnas asuv Ankara sobib hästi busside külastusteks paljudesse ajalooliste või kultuuriliste huvidega paikadesse.

Taotlusprotsess

 • Interneti-taotlusvorm
 • Tähtaeg on 2019. aasta kevad - 2020. aasta poolaasta
  • Rahvusvaheline: 15. november 2019
  • Türgi kodanikud: 13. detsember 2019
 • Intervjuud:
 • Intervjuud viiakse läbi;
 • Rahvusvaheline: 27. – 29. November 2019
 • Türgi kodanikud: 25. – 27. Detsember 2019
 • Esitatud dokumendid peavad sisaldama: eesmärgi kinnitust, ülikooli ärakirja, vähemalt kahte soovituskirja, GRE- või ALES-hindeid, inglise keele oskuse tõendit. Türgi kodanikud peavad esitama ALESi hinded. Rahvusvahelised taotlejad peavad esitama GRE hinded.
 • Viisad rahvusvahelistele üliõpilastele: viisataotluse kestus on riigiti erinev. Mõnel juhul võib protsess kesta kuni 8 nädalat.
Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

The Graduate School of Engineering and Science administers the graduate programs for the Faculties of Engineering and Science at Bilkent University. Our graduate school, a leading education and resear ... Loe edasi

The Graduate School of Engineering and Science administers the graduate programs for the Faculties of Engineering and Science at Bilkent University. Our graduate school, a leading education and research institution has been developing and cultivating leaders since 1986. The Graduate School is comprised of motivated and dynamic academicians. The School provides up to date educational programs which equip students with valuable abilities and promote further study in transdisciplinary fields. The students are exposed to real-life projects and conceptual problem-solving techniques, as well as receiving traditional training in classrooms. Programs are designed to help students understand real-world circumstances, augment their cultural accumulation and contribute to the interaction between technology, science, and society. Näita vähem