MSc äriinformaatikas

Üldine

Programmi kirjeldus

 • Programmi eest vastutav osakond: Informaatika Instituut
 • Programmi juhendaja: dr. Szabó Zoltán
 • Bakalaureusekraad: ettevõtluse informaatika
 • Spetsialiseerumine: infotehnoloogia
 • Programmi kestus semestrites: 4 semestrit
 • Programmi keel: inglise keel
 • Koht / asukoht: Budapest
 • Osakond: täiskohaga
 • Programmi tüüp: Tavaline

Kas olete huvitatud sarnases valdkonnas bakalaureusekraadi saamisest nii IT kui ka äri vastu? Ettevõtte informaatika pakub teile seda edukat segu juhtimisest, kontrollimisest ja raamatupidamisest koos IT-ga seotud kompetentsidega: teabe haldamine strateegilise ressursina, infostrateegia kavandamine, süsteemi kavandamine ja arendamine, IT-projektide juhtimine, rakenduste integreerimine, äriteave, protsesside juhtimine, IT-turvalisus , IT-teenuste juhtimine ja IT-audit. Alustage oma õpinguid ja looge ärianalüüsi spetsialisti, ärianalüütiku või IT-auditi spetsialisti karjäär juhtivatel kohtadel IT-sõltuvates ettevõtetes alustades idufirmadest ja lõpetades rahvusvaheliste ettevõtetega finants- või teenindussektoris. Sihi kõrgele! Kandideeri kohe!

Õppetasu: 880 000 HUF (≈ 2700 EUR) semestris EMP-i taotlejatele ja 3400 EUR / semestris EMP-välistele taotlejatele.

Magistriõppes saavutatav kvalifikatsiooni tase ja sertifikaadi pealkiri

 • Kvalifikatsioonitase: kapten (magister, lühend: MSc).
 • Kvalifikatsioon ungari keeles: okleveles majandinformatikus.
 • Inglise keele kvalifikatsioon: äriinformaatikainsener.

Kraadid võetakse vastu magistrantuuri

Lubatud täieliku krediidiväärtusega: äriinformaatika bakalaureuse kraad.

[1] Võib kaaluda peamiselt pärast määratletud krediidikvaliteedi omandamist : infotehnoloogiainsener, arvutiteadlane ja infotehnoloogia operatiivtehnika bakalaureusekraadid.

[2] Võib kaaluda ka pärast määratletud krediidi valmimist : 1993. évi LXXX. Õigusakti alusel omandatud krediidiasutused leiavad, et krediidiasutused on saanud krediidiasutuse põhikirja.

[1] Kehtestatud inimvõimete ministeeriumi määruse 31/2017 1. liite 2. jao lõikega 2. (XII. 5.) Kehtib alates: 6 / XII / 2017

[2] Inkorporeeritud inimvõimete ministeeriumi määruse 31/2017 1. liite 2. jao punktiga 2. (XII. 5.) Kehtib alates: 6 / XII / 2017

Määratletud kraadiga isikutele magistriprogrammi koolitustsüklisse lubamise miinimumnõuded

Punktides 4.2 ja 4.3 määratletud kraadide korral - välja arvatud punktis 4.2 nimetatud infotehnoloogia operatiivtehnika bakalaureuse kraadi omanikud - on magistriõppe ainepunktidesse sisenemiseks minimaalselt 70 järgmistest väljadest:

 • 10 ainepunkti loodusõpetuse valdkonnast (analüüs, tõenäosusteooria, statistika, operatsiooniuuringud, matemaatika, informaatika);
 • 20 ainepunkti majandus- ja inimõpingute valdkondadest [majandus, ettevõtlusökonoomika, rahandus, õigusteadus, Euroopa Liidu uuringud, juhtimine, juhtimisteooria (otsusteooria, metoodika);
 • 40 ainepunkti informaatika õppesuundadest (arvutiarhitektuurid, opsüsteemid, arvutivõrgud, programmeerimisteooria, programmeerimiskeeled, programmide kavandamine, andmebaaside haldus, IR-arhitektuurid, arendus ja juhtimine, kvaliteeditagamine, integreeritud arendusvahendid, arendustugi, informaatikaaudit) , Integreeritud ettevõtte juhtimissüsteemid, erirakendused).

Magistriõppesse vastuvõtmise eelduseks on, et tudengil oleks bakalaureuseõppe põhjal vähemalt 40 ainepunkti loetletud alal. Puuduvad ainepunktid tuleb omandada magistriprogrammis, nagu on määratletud kõrgkooli õppe- ja eksamimäärustes.

Magistriprogrammi sisenemiseks koos arvutiteaduse operatiivtehnika bakalaureuse kraadiga on vaja vähemalt 60 ainepunkti järgmistest valdkondadest:

 • Loodusteaduste sissejuhatus (analüüs, statistika, operatiivuuringud) 10 ainepunkti, majandus- ja inimõpe (majandus, rahandus, raamatupidamine, kontroll) 20 ainepunkti;
 • Informaatikaõpe (arvutiarhitektuurid, andmebaasid, äriteave, ettevõtte juhtimissüsteemid, kvaliteedi tagamine, IT audit, süsteemiarendus) 30 ainepunkti.

Magistriõppesse vastuvõtmise eeltingimus on, et tudeng täidaks paralleelselt magistriõppega loetletud ainetel 60 ainepunkti loetletud õppesuundadel, esimesel kahel semestril pärast vastuvõtmist, nagu on määratletud kõrgkooli õppe- ja eksamimääruses.

Magistriõpe täitmiseks vajalike ainepunktide arv: 120 ainepunkti

 • Kraadide orientatsioon: tasakaalustatud (40–60 protsenti).
 • Lõputöö krediidiväärtus: 30 ainepunkti.
 • Valikainete kursuste minimaalne krediidiväärtus: 6 ainepunkti.

Haridusvaldkonna rahvusvaheline haridusstandardite klassifikaatori kood: 481

Magistriõppe eesmärgid

Programmi eesmärk on äriinformaatikainseneride koolitus, mis on võimeline mõistma keerulisi äriprotsesse, paljastama probleeme ja arendama alternatiivseid lahendusi. Nad on võimelised ära tundma ootusi IT-süsteemide suhtes, mis toetavad väärtuste loomise protsesse, rakenduste arendamist ja viimistletud rakenduste haldamist ning teadus- ja arendustegevuse ülesannete täitmist ja koordineerimist. Nad on valmis jätkama oma doktorikraadi. tasemel.

Professionaalsed omadused

Teadusalad ja valdkonnad, millel koolitus põhineb:

 • Loodus- ja majandusteadused (infotehnoloogia, operatsiooniuuringud, mitme muutujaga statistika, juhtimiskontroll, strateegia, juhtimisarvestus) 18–30 ainepunkti;
 • Ettevõtte informaatika erialased õpingud (tarkvaratehnika, võrgutehnoloogiad, turvalisus, süsteemiarendus, andmete kaevandamine, andmete ladustamine, ettevõttearhitektuur, informaatika strateegia, protsesside juhtimine) 20-25 ainepunkti.

Arvestades valikulisi spetsialiseerumisi, on informaatiku eriala nõuetele vastavatel erialadel õpitud erialateadmised. Koolitusasutuse soovitatud spetsialiseerumise krediidiväärtus on 25-50 ainepunkti.

Võõrkeele nõuded

Magistriõpe saamiseks peab üliõpilasel olema "B2" -kompleksi tüüpi riigieksamiga keeleeksam kõigis elavates võõrkeeltes, milles eksisteerib selle eriala teaduslik kirjandus, või samaväärne lõputunnistus või diplom.

Praktikanõuded

Praktika on kutseõpe, mis sisaldab vähemalt 240 kõrgharidusõppe õppekavas määratletud sertifitseeritud töötundi, mis kestab vähemalt 6 nädalat.

Viimati uuendatud aug 2020

Teave kooli kohta

Corvinus University is Hungary’s most eminent educational institution in the fields of economics, Management, and Social Sciences. University-level education, just as in the most advanced countries o ... Loe edasi

Corvinus University is Hungary’s most eminent educational institution in the fields of economics, Management, and Social Sciences. University-level education, just as in the most advanced countries of the world, started in Budapest in the1920s at the autonomous Economics Faculty of the Hungarian Royal University of Science. Näita vähem