MSc ökoloogias, ökosüsteemide jälgimises ja juhtimises (EMME)

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

MA ajaloo programm Ülemaailmne ajalugu ja rahvusvahelised uuringud keskenduvad sellele, kuidas inimeste, kaupade ja ideede ringlus kogu maailmas arenenud ja kujundas maailma nii, nagu me seda täna teame. Kursused käsitlevad erinevaid teemasid, alates Hiina ja Euroopa tööstusliku arengu suurest erinevusest, et lõpetada tööjõud globaalses perspektiivis, rassiliste teooriate ja globaalse rände ringlusest. Spetsiaalsetel kursustel õpid meie ekspertidelt viimaseid trende. Magistritöö teema valik on tasuta.

 • Magister: ajalugu
 • Spetsialiseerumine: globaalne ajalugu ja rahvusvahelised uuringud

Õppekava

Rohkem kui minevik

Programm ühendab lähenemisviise ajaloost ja ühiskonnateadustest, eriti antropoloogia, majanduse ja rahvusvaheliste suhete alal. Kursustel käsitletakse mitmesuguseid teemasid, alates Hiina ja Euroopa tööstuse arengu suurest erinevusest kuni vaba tööjõuni globaalses perspektiivis, rassiteooriate ringluse ja globaalsete ränneteni. Lisaks arhiiviallikatele omandavad üliõpilased valdkonna uurimise ja veebipõhiste allikate (nt diaspoorne sotsiaalmeedia) kasutamise põhimõtte ning õpivad töötama digitaalsete andmebaasidega majandus- ja sotsiaalajaloo valdkonnas. Samuti saavad õpilased oma teadmisi, võrgustikku ja oskusi täiustada, osaledes selliste uurimisinstituutide tegevustes nagu keskkonna Humanitaarteaduste Keskus ja CLUE +. Ajaloo seost rände, natsionalismi ja etnilise päritolu poliitiliste arutelude vahel arutatakse kogu programmi vältel.

Programmi õpetavad majandus- ja sotsiaalajaloo õppetooli töötajad ning antropoloogilisest perspektiivist pärit ülemaailmse ajaloo õppetool, mida praegu haldab prof Pál Nyiri.

Programm, mis õpetab teid professionaaliks saama

See programm on spetsialiseerumine magistriõppe programmi ajaloos, mis koolitab õpilasi muutuma professionaalseks ajaloolaseks spetsialistiks, kellel on erialased teadmised ja ülekantavad oskused, nagu kirjutamine, esitlemine ja analüütilised oskused. Õpilased, keda isiklikult juhendab akadeemilise personali liige kogu oma õpingute ajal, võtavad mitu põhikursust ja valivad spetsialiseeritud juhendid või valivad internatuuri.

Põhikursuste ja erialade kombinatsioon

Ajaloo magistrikraadil Vrije ülikoolis on ainulaadne iseloom tänu laiale ühisele õppekavale ja erialadele. Kõik õpilased järgivad sissejuhatavat põhiainet, kahte uurimisainet ja aineid "Ajalugu ja teooria" ning "Võtmetöö kaasaja ajaloolises mõttes". Laia magistriõppe ained pakuvad alust, millest saaksite spetsialiseeruda. Sissejuhatav kursus ning samal perioodil läbitav kursus „Ajalugu ja teooria“ tagavad ühise aluse edasijõudmiseks, sõltumata teie distsiplinaarsest taustast. „Võtmetöö kaasaegse ajaloolises mõttes” aitab teil oma spetsialiseerumist arendada. Teaduskursustel uurite põhjalikult konkreetset ajaloolist probleemi ja arendate oma teadmisoskusi. Võimalik on teha ka praktikat.

Sa tutvud uute e-humanitaartehnikate meetoditega ja kontakteeruvad regulaarselt ajaloolaste tööpraktikaga. Te võite vabalt valida oma magistritöö teema oma spetsialiseerumise valdkonnas.

Karjääri väljavaated

Kunstide meister

Ajaloolise meisteri pealkiri annab teile atraktiivse tööhõiveperspektiivi, sest teil on laialdased teadmised ja olete loonud analüütilise viisi lugemiseks ja kirjutamiseks. Teiste valdkondade hulgas võiksite töötada ka riigiasutuste, ettevõtete või rahvusvaheliste institutsioonide heaks. Paljud ajaloolased ei pääse ärimaailma, vaid lähevad poliitikasse või ajakirjandusse. Lisaks võiks pärast täiendavat spetsialiseeritud magistriõppeaastat leida positsiooni õpetamises või teadustöös.

Akadeemiline

Meisteri pealkirjaga ajalugu saab teha Ph.D. ülikoolis või uurimisinstituudis. Kui soovid õppida akadeemilist karjääri, võiksite kaaluda ka kahe aasta pikkust ajaloo magistrikraadi. See magistrikursus õpetab teid konkreetselt (ülikooli) teadlasena.

Miks just VU Amsterdam

Amsterdam

Amsterdami linnas õppimine on ainulaadne kogemus. Amsterdami inimeste linnakeskkond ja multikultuurne mõtteviis koos jõudsalt areneva kultuurilise linnaeluga annavad teie haridusele erilise mõõtme.

Unikaalne programm

Globaalne ajalugu ja rahvusvahelised uuringud on ainulaadne programm, mis ühendab endas ajaloo ja sotsiaalteaduste lähenemisviise. Vrije Universiteit Amsterdami ajaloo osakonnal on pikaajalised traditsioonid ülemaailmsete suhete ja rahvusvahelise ajaloo õpetamisel ja uurimisel. Erilise tähelepanu all on lääneriikide ja postkoloniaalse maailma - sealhulgas Aafrika, Ida ja Kagu-Aasia - majanduslikud, koloniaal- ja postkoloniaalsed suhted. Keskendume ka Euroopa ja USA suhetele Atlandi maailma laiemas kontekstis ning Aasia ja Hiina muutuste globaalsele mõjule.

Rahvusvahelised üliõpilased

Vastuvõtutingimused

Sissepääs põhineb rangel valikumenetlusel. Teaduskonna vastuvõtuamet otsustab teie vastuvõtu pärast seda, kui olete hinnanud oma täielikku veebirakendust.

Selleks, et saada üks meie magistriõppekavadest, peate olema vähemalt bakalaureusekraad akrediteeritud teadusülikoolist, sealhulgas vähemalt kolm täispikk akadeemilist uuringut, mille maht on vähemalt 180 ECTS või samaväärne.

Magistriprogrammi ajaloo eritingimused:

Magistriõpe ajalugu on mõeldud akadeemilise bakalaureuseõppe üliõpilastele. Te võite olla ka aktsepteeritud, kui teil on akadeemiline bakalaureusekursus teistes humanitaarteadustes (kaasa arvatud teoloogia või filosoofia) või antropoloogias või sotsioloogias, millel on märkimisväärne ajalooline huvi ja mis ilmneb suurusest või spetsialiseerumisest, mis on vähemalt 30 ECTS.

Rahvusvaheliste üliõpilaste jaoks peab õpitud akadeemilise teooria tase põhinema kursuse kirjeldusel, kirjandusloendil ja akadeemilise kirjutamise valimil, kuna rakendus- ja akadeemiliste ülikoolide vahel ei ole vahet.

Te peate alati esitama ametlikud testitulemused, mis tõendavad inglise keele oskust. Erandiks võib olla ainult õpilased, kes on lõpetanud täieliku keskkooli / rahvusvahelise küpsustunnistuse inglise või bakalaureusekraadi Kanadas, USAs, Ühendkuningriigis, Iirimaal, Uus-Meremaal või Austraalias. Te saate juba võrku taotleda ilma testitulemusi andmata. Juhul, kui te pole veel testi sooritanud, soovitame teil testimiskuupäev võimalikult kiiresti planeerida. Allpool leiate Inglise humanitaarteaduskonnas inglise keele õpetatavate inglise keele minimaalsed testid:

 • TOEFL-i tulemus (skoor 600 paberipõhist, minimaalselt 55 igas alatesti pluss 4,0 TWE-s, skoor 250 arvutipõhist või skoor 100 Interneti-põhist , minimaalselt 20–23 igas alatestis).
 • IELTSi skoor 7,0 on kogu bändi skoor (ükski jaotise punktidest ei langenud alla minimaalse skoori 6,5).
 • Cambridge English: Cambridge'i keeleeksam A, B, C või Cambridge'i täiustatud eksam A, B, C.

Taotlus

Kui olete lugenud allpool toodud vastuvõtukriteeriume ja tunned, et teil on õigus sissepääsuks, siis palun tehke oma taotluse esitamiseks järgmised sammud. Pange tähele, et esmane taotlemise kord on täielikult võrgus ja et teie asjakohaste dokumentide skaneerimine on vajalik.

1. samm: Vastake vastuvõtukriteeriumidele

2. samm: koostage dokumente ja rakendage neid võrgus

Palun koostage järgmised dokumendid. Iga dokumendi selgituse leiate rakenduse lehelt. Kõik dokumendid tuleb esitada inglise keeles.

 • Teie kehtiva passi või isikut tõendava dokumendi koopia (isikut tõendav dokument ainult EL-i elanikele).
 • Elulookirjeldus.
 • Motivatsioonikiri.
 • Kaks soovituskirja.
 • Arhivaalide ärakiri.
 • Lõputöö (või mõni muu akadeemilise kirjutise näidis, vähemalt 5 lk pluss kasutatud kirjanduse loetelu).
 • Eelmise kõrghariduse ajal läbitud kursuste kirjeldus.
 • Kõigi eelneva kõrghariduse ajal kasutatud peamise kirjanduse loetelu.

Pärast nõutavate dokumentide koostamist järgige veebipõhist taotlust. Pärast taotluse täitmist võtavad meie rahvusvahelised üliõpilaste nõustajad teiega ühendust.

3. etapp: oota otsust vastuvõtmise kohta

Vastuvõtukomisjon vaatab teie taotluse läbi kohe, kui see on valmis. Tavaliselt kestab see umbes neli nädalat, kuid hõivatud perioodidel võib see kuluda kauem aega, nii et kasutage kindlasti nii kiiresti kui võimalik. Sissepääsu saamisel saadetakse e-posti teel tingimusliku sisseastumise kiri. Te võite alustada oma kolimist Amsterdami!

4. samm: lõpetage registreerimine ja liikuge Amsterdamisse!

Enne programmi algust viige kindlasti lõpuni registreerimine tudengina. Kui kõik tingimused on täidetud, olete valmis alustama oma programmi VU Amsterdamis!

Ülevaade ajaloost: globaalne ajalugu ja rahvusvahelised uuringud

 • Õppekeel: inglise, hollandi
 • Kestus: 1 aasta
 • Kandideerimise tähtaeg: 1. juuni
 • Alguskuupäev: 1. september
 • Õppe tüüp: täistööajaga
 • Huvivaldkond: kunst, kultuur ja ajalugu
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic go ... Loe edasi

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic goals are to foster Excellence and Internationalization of BFC Higher Education and Research; increase attractiveness for national & international Students, Professors & Researchers; develop Innovation, Transfer and socioeconomic Partnerships. Näita vähem
Besançon , Dijon + 1 Rohkem Vähem