MSc ökoloogias ja keskkonnas

Üldine

Programmi kirjeldus

Kas olete huvitatud sellest, mis tunne on õppida LiU-s? Liituge meiega, et vestelda sellest, mis tunne on elada ja õppida meie ülikoolilinnakutes Rootsis. Pakume nii tulevastele kui ka vastuvõetud kraadiõppuritele aastaringselt tasuta veebiseminare ja salvestusi. Lisateabe saamiseks klõpsake siin !

Vaata veebiseminari - november 2019

 • Algus: sügis 2020
 • Õppekoht: Linköping
 • Tase: teine tsükkel
 • Rakenduskood: LIU-91108

See magistriprogramm valmistab õpilasi ette ökosüsteemide, ökoloogiliste koosluste ja elanikkonna juhtimisega tegelemiseks, mis põhineb põhjalikel teadmistel ökoloogiliste mõistete ja teooriate kohta.

Keerukate keskkonnaprobleemidega maailmas on ökoloogilised teadmised jätkusuutlike lahenduste leidmisel üliolulised. Kui olete huvitatud loodusest ja soovite lahendada globaalseid väljakutseid, on see programm teie jaoks. Ökoloogilisi teooriaid ja meetodeid rakendades õpid tuvastama põllukultuuride majandamise strateegiaid bioloogiliseks tõrjeks, hindama looduskaitsealade kaitsestaatust ning analüüsima piirkondlikke ökosüsteemiteenuseid ja nende koostoimet sotsiaalsete ja majandussüsteemidega.

Ühine õhkkond

Meie kursused põhinevad juhtudel, kui teete tihedat koostööd kaasõpilaste, õpetajate ja teadlastega ühises õhkkonnas. Kursused hõlmavad rahvastikuökoloogiat, kogukonnaökoloogiat ja ökosüsteemide teooriaid. Teil on vaja sügavalt mõista, kuidas teooriaid ja meetodeid kohaldatakse keskkonna ja loodusvarade haldamisel, aga ka seda, kuidas sidusrühmad saavad kaasata teaduslike avastuste põhjal jätkusuutlike muutuste saavutamisse. Kogu õpingute vältel koolitatakse teid eksperimentide kavandamise, andmete tõlgendamise, süsteemimõtlemise, teoreetilise modelleerimise ja teadusliku kommunikatsiooni alal. Kuue nädala pikkuse praktika jooksul ja hiljem lõputöö kirjutamisel harjutate oma oskusi ja hakkate arendama professionaalset võrgustikku.

Üheaastane lõputööprojekt

Lõputöö valmib üheaastase uurimisprojektina, mõnikord koostöös Põhjamaade organisatsioonide ja ettevõtetega. See võib olla suunatud näiteks bioloogilisele mitmekesisusele, liikide koostoimele toiduvõrkudes või toitainete ringlusele.

122701_pexels-photo-1002703.jpegPhotoMIX Ltd. / Pexels

Eesmärk

Ökoloogia ja keskkonna magistriprogrammi eesmärk on, et üliõpilased omandaksid teadmised, oskused ja teaduslikud lähenemised, mis on vajalikud oma ala professionaaliks ja kraadiõppeks. Programm vastab ülikoolide, tööstuse ja ühiskonna vajadustele selles valdkonnas nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Haridus põhineb sellega seotud bakalaureuseprogrammil ja kavatseb anda põhjalikke teadmisi ökoloogiast ning selle rakendustest looduskaitse ja keskkonnajuhtimise alal.

Ökoloogia ja keskkonna magistriprogrammist lahkuvad üliõpilased:

 • Olge hästi valmis arenenud teaduslikuks suhtlemiseks erinevate sihtrühmadega.
 • Suuda anda oma panus ühiskonna jätkusuutlikku arengusse.
 • Olge hästi ette valmistatud kraadiõppeks, aga ka edasijõudnute positsioonide jaoks riiklikul või rahvusvahelisel tööturul.

Eesmärk

Matemaatilised, teaduslikud ja tehnilised teadmised ja põhjendused

Ökoloogia ja keskkonna magistriprogrammi üliõpilased peavad tõendama ökoloogia ja selle rakenduste teoreetilisi teadmisi ja teadmisi näiteks looduskaitses, madalate veekogude ja puhastunud märgalade majandamises ning bioloogilises kahjuritõrjes. Programm hõlmab elanikkonna, ühiskonna ja süsteemi ökoloogia praeguseid teooriaid. See hõlmab laiaulatuslikke teadmisi piirkonnas üldiselt, põhjalikke teadmisi on ka mõnedel erialadel

Ökoloogia ja keskkonna magistriprogrammi lõpetanud peavad olema omandanud:

 • Teadmised keskkonna ja loodusvarade majandamise valdkonna aktuaalsetest teemadest ning ökoloogiliste oskuste kasutamist selle sektori kutsetegevuses.
 • Olemasolevate ökoloogiliste teooriate teadlikkus ning oskus kavandada ja rakendada ökoloogilisi uuringuid põllul ja laboris.
 • Teadmised ökoloogiliste väljade meetoditest ja eksperimentaalsest kujundamisest.
 • Oskus hinnata ja tõlgendada keskkonnaseire programmide ja katsete andmeid.
 • Võimalus viia läbi ökoloogilisi riskianalüüse.
 • Oskus kasutada matemaatilisi vahendeid keerukate ökoloogiliste probleemide struktureerimiseks ja analüüsimiseks ning teadmised sel eesmärgil kasutatavast tarkvarast.

Eelseisv veebiseminar - registreeruge kohe!

Veebiseminar - 6. novembril kell 11.00 (Kesk-Euroopa aja järgi, Rootsi aeg)

Kas olete huvitatud sellest, kuidas on õppida LiU ökoloogia ja keskkonna magistrantuuri? Liituge meiega tasuta veebiseminaril. Registreeruge sellel lingil, et saada teavet veebiseminarile juurdepääsu kohta.

Registreeri end sellele veebiseminarile

Karjäärivõimalused

Lõpetajana võite leida tööd nõustamisettevõtetes või valitsusasutustes, juhtides elanikkonda ja ökoloogilisi kogukondi loodusvarade säästvaks kasutamiseks metsanduses, põllumajanduses ja madalas vees. Samuti on teil hea ettevalmistus doktoriõppe jätkamiseks.

Riiki sisenemise nõuded

Bakalaureuse kraad bioloogia alal. Bakalaureusekraad (vastab Rootsi Kandidatexamenile) peab olema rahvusvaheliselt tunnustatud ülikoolist.

5 ECTS ainepunkti ökoloogia alal

Inglise keele tase, mis vastab rootsi gümnaasiumi inglise keele tasemele (inglise keel 6 / B). Tavaliselt tõendatakse seda rahvusvaheliselt tunnustatud testiga.

Jaanuari taotlusvooru valik põhineb teenete hinnangul (palgaastme tariif) kolmel tasemel. Vajadusel valitakse sama teeneterühma kuuluvad taotlejad loosi teel.

 • 1. rühm: kõrge
 • 2. rühm: hea
 • 3. rühm: madal
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

In close collaboration with the business world and society, Linköping University (LiU) conducts world-leading, boundary-crossing research in fields including materials science, IT and hearing. In the ... Loe edasi

In close collaboration with the business world and society, Linköping University (LiU) conducts world-leading, boundary-crossing research in fields including materials science, IT and hearing. In the same spirit, the university offers many innovative educational programs, many of them with a clear vocational focus, leading to qualification as, for example, doctors, teachers, economists, and engineers. Näita vähem
Linköping , Norrköping , Linköping , Linköping , Lidingö + 4 Rohkem Vähem