MSc ökonomeetrias, operatsiooniuuringutes ja kindlustusmatemaatilistes uuringutes

Üldine

Programmi kirjeldus

Kas soovite teada saada, kuidas kvantitatiivne analüüs saab otsuste vastuvõtmist toetada ja täiustada? Siis on ökonomeetria, operatsioonide uurimise ja kindlustusmatemaatiliste uuringute (EORAS) magistrant teile sobiv kapten.

MSc EORAS programm kasutab matemaatilisi ja statistilisi mudeleid, et analüüsida probleeme majanduses, rahanduses, kindlustuses ja sellega seotud valdkondades. Selles programmis käsitleme selliseid küsimusi nagu: Kuidas kujunevad tulevikus tööhõive suhtarvud Euroopas? Kui palju mõjutab bensiini hind auto kasutamist? Milline on minimaalne marsruudi pikkus suurte pakkide kohaletoimetamiseks? Kuidas arvutada uue kindlustustoote eest õiglast preemiat? Nendele küsimustele on ühine see, et need on seotud otsustusprotsessiga ja nendele vastamine eeldab matemaatilise modelleerimise ja infoteaduse kasutamist. MSc EORAS programmis saate teada, kuidas konstrueerida sobivaid mudeleid, rakendada neid mudeleid statistilise tarkvara abil tegeliku elu andmetele ning kavandada ja rakendada arvutialgoritme. Oluline on ka see, kuidas saate kvantitatiivsete mudelite tulemusi õigesti majanduslikult tõlgendada.

MSc EORAS Groningenis on jagatud kolmeks spetsialiseeritud profiiliks:

 1. Ökonomeetria, mille eesmärk on kvantitatiivselt mõõta põhjuslikke seoseid majanduslike muutujate vahel statistiliste mudelite abil. Neid mudeleid kasutatakse prognoosimiseks ja poliitiliste otsuste toetamiseks.
 2. Operatsioonide uurimine, mis kasutab matemaatilisi ja tõenäosuslikke mudeleid optimeerimise ja otsustusprobleemide lahendamiseks, näiteks logistikas, transpordis ja laohalduses.
 3. Aktuaarsed uuringud, mis keskendub finantssektori riskijuhtimise matemaatilistele mudelitele, mis koosnevad kindlustusseltsidest, pensionifondidest, pankadest, riskifondidest ja institutsionaalsetest investoritest.

Lisaks valitud profiililt kursuste vastuvõtmisele julgustatakse teid võtma kursusi ka teiste profiilide järgi. Põhjus on see, et korralik kvantitatiivne analüüs sisaldab iga profiili elemente, näiteks andmete kogumine ja analüüs, optimeerimisstrateegiad ja riskihindamine. Teisisõnu julgustatakse teid laiendama oma probleemilahendusoskusi, omandades teadmisi erinevates profiilides õpetatavatel teemadel. Sel viisil välja töötatud tööriistakomplekt on olulise tähtsusega maailmas, mis sõltub üha enam andmetöötlusest, programmeerimisest ja kvantitatiivsest analüüsist. MSc EORAS lõpetanud on töö leidmisel üldiselt väga edukad.

Miks seda programmi Groningenis uurida?

Programmil on kolm profiili vahel valida ja see on atraktiivne nii teadusele orienteeritud kui ka praktiliselt keskendunud õpilastele. Rõhk on matemaatilise modelleerimise rakendamisel praktilistes probleemides ja sellel, kuidas saada olemasolevast majandusandmest kasulikku teavet. Lisaks on see rahvusvaheliselt akrediteeritud programm, mis tagab kvaliteetse hariduse, mis vastab nii AACSB kui ka EQUIS standarditele ja milleni jõuab kogu maailmas vaid üks protsent ülikoolidest.

Programm

Aasta 1

Ökonomeetria, operatsioonide uuringute ja kindlustusmatemaatiliste uuringute (EORAS) programm pakub kolme erinevat profiili. See võimaldab teil saada kasu sama programmi kolme profiili kombinatsioonist. Klasside suurused on suhteliselt väikesed, mis tagab õpilaste ja õppejõudude vahelise suhtluse.

EORAS kasutab matemaatilisi mudeleid, et analüüsida keerulisi probleeme majanduses, rahanduses ja sellega seotud valdkondades. Programm õpetab õpilastele kõige olulisemaid matemaatilisi mudeleid ning pakub neile algoritmilist mõtlemist ja analüütilist suhtumist. Samal ajal õpivad õpilased tõlkima mudeli väljundid rakendusala asjakohasteks tulemusteks.

Kursused

 • AS | Varahaldus ja vastutusehaldus, VÕI: pangandus, kindlustus ja riskijuhtimine (5 EÜ, valikuline)
 • AS | Sõltuvus ja piirid riskijuhtimises (5 EÜ)
 • AS | Lühiajalise riskijuhtimise mudelid (5 EÜ)
 • EÜ | Rakendatud makroökonomeetria, VÕI: rakendatud mikroökonomeetria (5 EC, valikuline)
 • EÜ | Ökonomeetrilised järeldused (5 EC)
 • EÜ | Ökonomeetriline teooria ja meetodid (5 EÜ)
 • Valikained (vajalik kinnitamine) (10 EÜ)
 • Valikained MSc EORAS (15 EÜ)
 • Magistritöö EORAS (20 EC)
 • VÕI | VÕI keerukate süsteemide analüüs: tarneahela optimeerimine (5 EC, valikuline)
 • VÕI | Kombinatoorne optimeerimine (5 EC)
 • VÕI | Stohhastiline programmeerimine (5 EC)

Välismaal õppima

 • Välismaal õppimine on vabatahtlik;
 • Keskmiselt 20 nädalat.

Riiki sisenemise nõuded

Vastuvõtutingimused

Hollandi diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Eelmine haridus

Sellesse magistrisse lubamiseks peab teil olema akadeemiline bakalaureuse või magistrikraad teadusülikoolist ökonomeetria ja operatsioonide uurimise alal.

Rahvusvaheline diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Sertifitseeritud pädevused

GMAT / GRE

Keele test

IELTS akadeemiline koondhinne 6,5 (rääkimine 6, kirjutamine 6,5); TOEFLi internetipõhine üldskoor 90 (Räägib 20, Kirjutamine 24); C1 edasijõudnutele, C2 oskus (minimaalse punktisummaga 180); University of Groningen keelekeskuse test (B2-kõnelemine, C1-kirjutamine).

Eelmine haridus

Sellesse magistrisse lubamiseks peab teil olema akadeemiline bakalaureuse või magistrikraad teadusülikoolist ökonomeetria ja operatsioonide uurimise alal.

Registreerimisprotseduur

Õpilased peavad kandideerima Studielinki ja University of Groningen veebipõhise taotluste süsteemi (OAS) kaudu. Pärast teie valitud programmi kandideerimist hindab vastuvõtuamet teie haridusalast tausta ja teie sobivust.

Taotlemise tähtajad

Õpilase tüüp Tähtaeg Alustage kursust
Hollandi õpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2021

EL / EMP üliõpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

EL-i / EMP välised üliõpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

Õppemaksud

Rahvus Aasta Tasu Programmi vorm
EL / EMP 2020-2021 2143 eurot täiskohaga
mitte-EL / EMP 2020-2021 15000 eurot täiskohaga

Tööalased väljavaated

MSc EORAS lõpetanud on töö leidmisel üldiselt väga edukad. Kolmel profiilil on lai ulatus ja tööandjad hindavad neid kõrgelt.

Lõpetajana töötate tavaliselt pankades, kindlustusettevõtetes, logistikaettevõtetes, keskpankades, pensionifondides, nõustamisettevõtetes, valitsuses või järelevalveasutustes, kui nimetada vaid mõnda. Nii avalik kui ka erasektor pakuvad huvitavaid töövõimalusi. Lõpuks võiksite alustada teadlase karjääri akadeemilistes ringkondades või teadusinstituutides.

Veebruari karjääriteenused

Teie karjääriarengu toetamiseks ja tööalase konkurentsivõime tugevdamiseks annab meie FEB karjääriteenus teile õpingute ajal elukestva edu erinevate karjääriteenuste kaudu.

Teadusuuringud

Hariduse sidumine teaduse ja karjääri ettevalmistamisega

Kursuse ja lõputöö teemad, milles meie MSc EORAS programmi üliõpilased tavaliselt töötavad, on nii praktiliselt kui ka teaduslikult olulised. Sel moel mängivad meie õpilased aktiivset rolli EORAS-osakonna teadustegevuses. Õpilased rakendavad ja hindavad tavaliselt uusi kvantitatiivseid meetodeid majanduslikult oluliste probleemide lahendamiseks.

EORASe õpilastel on suurepärane positsioon tööturul, kus kõrgelt hinnatakse selliseid oskusi nagu andmetöötlus, matemaatiline modelleerimine ja programmeerimine. Altpoolt leiate ülevaate mõne profiili viimastest uuritud teemadest.

Ökonomeetria

Kõige põhilisemal tasemel on ökonomeetria seotud majanduslike muutujate põhjuslike seoste tuvastamise ja hindamisega. Viimaste arengute hulka kuulub arvutimahukate meetodite ja spetsiaalsete tehnikate kasutamine suurte andmekogumitega tegelemiseks. Ökonomeetria koosneb nii teoreetilistest kui ka rakenduslikest teemadest. Teoreetiline ökonomeetria on tihedalt seotud (matemaatilise) statistikaga, kuid keskendub probleemidele, mis on majanduses olulised. Rakendusökonomeetrias kasutatakse teoreetilise ökonomeetria tehnikaid ja meetodeid ning rakendatakse neid näiteks kvantitatiivse ja empiirilise rahanduse, andmeteaduse, majanduse ja turunduse probleemides.

Allpool on toodud mõned näited lõputöö teemadest, mis pärinevad hiljuti ökonomeetriale spetsialiseerunud MSc EORAS lõpetanutelt.

Johan Starkenburg: „Uudistemeeleolu mõju tootlusele ja kauplemisstrateegiatele krüptovaluutade kontekstis.“ Johan näitas, et uudistemeeleolu lisamine parandab krüptovaluuta tootluse prognoosimise mudeleid ja parandab ka selliste valuutade kauplemisstrateegiaid. Johan kasutas oma lõputöös masinõppe tehnikate tehnikaid.

Tom Jongsma: „Reklaamitehnikad saidil bol.com“. Tom uuris reklaamitehnikate tõhusust Hollandi suurimas e-kaubanduse ettevõttes Bol.com.

Nina Francke: "Mobiilse interneti kimpude suuruste määramine: praktiline lähenemisviis, kasutades kliendi andmeid". Nina kasutas kimpude suuruse optimaalse komplekti kohta soovituse saamiseks ökonomeetrilisi tehnikaid.

Tegevuste uurimine

Operatsioonide uurimine on optimaalsete otsuste tegemine. Mõned näited: kui palju tooteid peaks ettevõte laos hoidma ja kus? Kas peaksite tooteid müüma veebis või mujal või mõlemat? Millised tarneteed klientidele minimeerivad kulusid ja CO2 heitkoguseid? Milline valitsuse toetusprogramm pakub optimaalseid stiimuleid energia üleminekul naftalt ja gaasilt säästvatele ressurssidele, nagu tuule- või päikeseenergia?

Operatsiooniuuringud erinevad vähem kvantitatiivsetest valdkondadest (näiteks juhtimiskonsultatsioonid) matemaatilise modelleerimise ja optimeerimise meetodite laialdase kasutamise tõttu. Operatsioonide uuringute uurimisteemad hõlmavad, kuid ei ole nendega piiratud, varude, hoolduse ja planeerimissüsteemide kavandamist ja analüüsi, mis võivad olla ebakindlad. Vastavad tehnikad selles valdkonnas on tõenäosusteooria, stohhastiline programmeerimine, heuristika, kombinatoorne optimeerimine ja simulatsioon.

Allpool on toodud mõned näited lõputöö teemadest, mis pärinevad hiljuti lõpetanud magistrikraadiga EORASe lõpetanutest, kes on spetsialiseerunud OR-le.

Marina de Wolff: "Parandada mudeleid, et ennustada Groningeni gaasi läbilaskevõimet reaalajas andmete abil." Marina töötas välja mudeli Groningeni gaasiväljade läbilaskevõime paremaks prognoosimiseks. Ta tegi seda, asudes ORTEC-is Groningenis, ja jätkas seal tööd. Ta on endiselt seotud ülikooliga, peab külalisloenguid ja osaleb säästva energia projektis.

Kevin John Mann: "Algoritm jäätmete minimeerimiseks." Kevin töötas välja algoritmi, mis aitaks Groningenis asuval ja laevaehituses osaleval CIGil vähendada kasutatavat terast.

Pam van Benthem: "Mitme asukohaga varuosade laosüsteem." Pam töötas välja uue meetodi varude haldamiseks 19 riigis tehnilises hulgimüügis, kus oli umbes 50 000 klienti. Seejärel palkas ta ettevõtte, kuhu muu hulgas kuulus tema tegevus. , oma meetodi rakendamine.

Tessa van Swieten: "Saabuvate toodete saabumise kulude kvantitatiivne analüüs." Tessa analüüsis remondikohtadele purunenud osade mõju, kasutades erinevate ettevõtete andmeid. Ta võitis oma teadustöö eest riikliku teeninduslogistika lõputöö auhinna.

Ruben van Beesten: "Segaterviste keskmise riskiga regressioonimudelite kumerad lähendid tingimusliku riskiväärtusega". Ruben on praegu doktorikraad. üliõpilane teaduskonnas.

Thom Steenhuis: "Nõudluse prognoosimine masinõppe tehnikate abil pooljuhtide tööstuses". Thom töötab ORTECis.

Aktuaarsed uuringud

Aktuaarsed uuringud rakendavad finantssektori riskijuhtimisel matemaatilisi ja statistilisi meetodeid, mis hõlmavad kindlustusseltse, pensionifonde, pankasid, riskifonde ja institutsionaalseid investoreid. See on tihedalt seotud (kvantitatiivse) rahanduse valdkonnaga. Aktuaariteaduste traditsioonilisemad valdkonnad hõlmavad kindlustusmaksete arvutamist elukindlustus- ja vastutuskindlustuse valdkonnas, samas kui uuemad teemad on seotud varade ja kohustuste haldamise ning muude riskijuhtimisvõtetega. Mõned näited: kuidas loodetakse tulevikus suremuse määra areneda? Kas aktsiate ja võlakirjade tootlus on kriisi ajal negatiivsemalt seotud? Äärmuslike sündmuste, näiteks ekstreemsete ilmastikuolude analüüs. Milline on üleujutusoht konkreetses maailma piirkonnas ja millised on sellega kaasnevad kulud? Mis on mobiiltelefonikindlustuse õiglane lisatasu?

Allpool on toodud mõned näited lõputöö teemadest, mis pärinevad hiljuti magistrikraadi omandanud EORASe lõputöötajatelt, kes on spetsialiseerunud kindlustusmatemaatilistele õpingutele.

Bert Bekker: “Tervisealaste väidete sageduse määrajad”. Bert kasutas tervisekindlustusseltsi andmeid selgitamaks, miks mõned kindlustusvõtjad esitavad palju nõudeid, teised aga vaid vähesed.

Zakiatul Widani: “Portfelli riskiväärtuse prognoosimine kopulade abil”. Zakiatul kasutas rahvusvaheliste aktsiate portfellide riski prognoosimiseks täiustatud statistilist meetodit ja selgus, et tema uus lähenemisviis edestab olemasolevaid meetodeid.

Eveline Liefkens: “Kindlustuse modelleerimise aegumine”. Eveline kasutas kindlustusseltsi andmeid selgitamaks, miks kindlustusvõtjad lõpetavad ennetähtaegselt oma kindlustuspoliisi, ja näitas, et tema väljatöötatud mudelit saavad kindlustusseltsid kasutada ennustamaks, millised kindlustusvõtjad lõpetavad oma kindlustuse ennetähtaegselt.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Loe edasi

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Näita vähem
Groningen , Leeuwarden + 1 Rohkem Vähem

Akrediteeringud

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited