MSc Antropoloogia ja Arengu Uuringutes

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Programmi ülevaade

 • See programm on mõeldud antroploogia, arenguõppe, mitte-läänelise sotsioloogia või sellega seotud erialade taustaga õpilastele
 • Hankige oskused oma uurimistöö ja tulemuste kujundamiseks ja tutvustamiseks dialoogis valitsusväliste organisatsioonide, sidusrühmade või valitsuses osalejatega
 • Lugege valitud domeeni ümbritsevate teaduslike arutelude kohta ja rakendage neid teadmisi kohalike probleemide analüüsimisel, eriti sotsiaalse tõrjutuse ja ebavõrdsuse osas.
 • Valmistuge ette karjääriks sellistes valdkondades nagu poliitika kujundamine, MTÜ-d või abitöö, nõustamine ja kodanikuühiskond

Miks õppida antropoloogiat ja Radboud University ?

Radboud antropoloogia ja arendustegevuse magistriprogramm valiti Hollandis parimaks omataoliseks programmiks aastatel 2015-2017. Radboud pakub teile atmosfääri, kus saate arendada oma teadusuuringute ideid, mida ümbritsevad toetavad teaduskonnad. Pakume ka üheaastast rahvusvahelise arengu magistrit, kui otsustate õpinguid jätkata.

Peame oluliseks teadusuuringute olulisust valdkonnas, pöörates suurt tähelepanu kriitilisele, peegeldavale suhtumisele sotsiaalsetes küsimustes.

Radboud pakub juurdepääsu ka rahvusvahelisele partnerite võrgustikule, mis aitab teil leida teie huvidele vastava praktika. Programmi juhivad kaks Nijmegeni juhtrühma: kultuuriline ja sotsiaalne antropoloogia (sealhulgas tunnustatud Vaikse ja Aasia uuringute keskus) ja arenguuuringud (Nijmegeni rahvusvahelise arenguküsimuste keskuse (CIDIN) kaudu), mida tunnustatakse rahvusvaheliselt oma ekspertteadmiste eest Nijmegeni programm on samuti osa Euroopa Arenguinstituutide Assotsiatsioonist.

Mida teie õpite?

See ainulaadne magistriprogramm, mis on sotsiaalse ja kultuurilise antropoloogia ning arenguõppe tipptasemel, hõlmab ka sotsioloogiast, politoloogiast, majandusest ja geograafiast saadud teadmisi. Kasutades multidistsiplinaarset vaatenurka, julgustatakse teid süvenema kõige aktuaalsematesse kohalike ja globaalsetesse probleemidesse, sealhulgas vaesuse, tervise, keskkonna, ebavõrdsuse, liikuvuse, mitmekultuurilisuse ja riikidevaheliste võrgustike juurde. See on uuring, mis on mõeldud neile, kes soovivad traditsiooniliste paradigmadega lahku minna.

Te liitute rahvusvahelise aruteluga globaalsete poliitikaküsimuste üle ja õpite neid küsimusi teadusküsimusteks ümber sõnastama ning leiate parimaid meetodeid nende uurimisel. Samuti õpetame teid mõtlema kriitiliselt ja analüütiliselt ning aitame teil arendada oma akadeemilisi ja suhtlemisoskusi.

Karjääri väljavaated

Selle programmi lõpetanud võiksid tööd leida järgmiselt:

 • Poliitikaametnikud
 • Teadlane
 • Valitsuse nõunik
 • Abi-, hoolekande- või kodanikuühiskonna organisatsioonide nõunik
 • Konsultant
 • Ajakirjanik
 • Sideametnik

Vastuvõtutingimused

Rahvusvaheliseks üliõpilaseks peab teie eelnev haridus vastama teatud nõuetele.

1. Lõpetatud bakalaureuse kraad antropoloogias, arendustegevuses, mitte-lääne sotsioloogias või sellega seotud valdkonnas

Selle magistri otsese vastuvõtu saamiseks peate täitma bakalaureusekraadi antropoloogias, arendusuuringutes, mitte-lääne sotsioloogias või sellega seotud valdkonnas, mis on samaväärne Hollandi ülikooli diplomiga (see ei sisalda ülikooli bakalaureusekraadi Teadus, hollandi keeles hbo, saksa keeles Fachhochschule).

2. Põhikoolitus sotsiaalteaduste uurimisprotsessides

Meie programm põhineb teadustööl; me oleme akadeemiline ülikool ja osaleb paljudes rahvusvahelistes uurimisprojektides. Seetõttu nõuame põhikoolitust sotsiaalteaduste uurimisprotsessides: uuringute kavandamisel, välitöödel ja andmete analüüsimisel.

3. Nõutavad dokumendid tuleb kirjutada korrektselt, heas inglise keeles.

4. Kraad oleks tulnud omandada viimase 7 aasta jooksul; kui juba kauem, peaks õpilane viitama hiljutistele teadmistele seotud valdkonnas (haridus, teadusuuringud ja / või koolitus).

Keelenõuded

Et selles programmis osaleda, peate olema sujuvalt nii inglise keelt kui kirjalikku ja kõneldavat. Inglise keele emakeelena võõrkeeled *, kellel puudub Hollandi bakalaureusekraad või VWO diplom, vajab ühte järgmistest:

 • TOEFL skoor ≥575 (paberil põhinev) või ≥90 (internetipõhine)
 • IELTS skoor on ≥6,5
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai

Kvaliteedimärgis

See programm oli hiljuti Madalmaades Keutsegids Magistriõpe 2016 (magistriprogrammi juhend) numbri "One Number" jaoks.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem