Lahtiste uste päev

Kas soovite selle programmi kohta rohkem teada saada, külastada meie linnakut ja kohtuda praeguste üliõpilaste ja töötajatega? Liituge meiega 16. novembril 2019 toimuval meistrite lahtiste uste päeval !

Programmi ülevaade

 • See programm on mõeldud õpilastele, kellel on bioloogia või sellega seotud distsipliini taust
 • Hankige oma ala teadusuuringute tegemiseks vajalikud teoreetilised teadmised ja oskused ning rakendage oma uurimistööd reaalse maailma probleemidele praktiliste lahenduste leidmiseks
 • Valige mitmesuguste bioloogia erialade vahel, kas teie huvi on looduslike ökosüsteemide, inimeste tervise või bioteaduste ühiskondlike mõjude vastu
 • Valmistage ette teadlase, konsultandi, analüütiku, projekti koordinaatori või poliitikakujundaja karjääriks mitmetes avalik-õiguslikes või eraõiguslikes organisatsioonides või valitsusvälistes organisatsioonides

Miks õppida Radboud University bioloogiat?

Radboud bioloogia magistriprogrammi üliõpilasena teete tihedat koostööd käimasolevate teadusprojektide ekspertidega vee- ja märgalade uuringute instituudis, neuroteaduste instituudis ja Nijmegeni molekulaarteaduste teaduste keskuses.

See programm võimaldab mitmeid erinevaid spetsialiseerumisi ja annab teile vabaduse määratleda oma õppetee; see rõhutab ka praktilist õppimist, mis tähendab, et teil on palju võimalusi oma oskuste rakendamiseks praktikal.

Radboud on ka ülemaailmne võrk, mis tähendab, et õpingute ajal ja pärast seda võite leida võimalusi siin Radboud , teistes Hollandi instituutides või rahvusvaheliselt.

Mida sa õpid?

Radboud University bioloogia magistriprogrammis on keskne küsimus, kuidas inimesed, taimed ja loomad kohanevad oma keskkonnaga. Teil on võimalus keskenduda suurele pildile - ökosüsteemidele, jõevooludele ja populatsioonidele - ning ka pisrakkudele, geenidele ja õietolmule, et saada parem ülevaade ümbritseva loodusliku maailma põhimehhanismidest.

Selles programmis on mitmeid spetsialiseerumisi, mis hõlmavad mitmesuguseid bioloogia valdkonna teemasid. Ükskõik, kas olete huvitatud ökosüsteemi juhtimisest, meditsiinilisest bioloogiast või aitate valitsustel ja ettevõtetel bioloogiliste teaduste jõudu vastutustundlikult mõista ja rakendada, on programm kõigile.

Karjääri väljavaated

Selle programmi lõpetanud võiksid tööd leida järgmiselt:

 • Era- või riigiasutuste, valitsusväliste organisatsioonide või ettevõtete teadlased
 • Valitsusasutuste või eraettevõtete konsultandid
 • Poliitikaametnikud
 • Õpetajad
 • Doktorandid
 • Analüütikud
 • Projektijuhid või koordinaatorid

Spetsialistid

Programm pakub seitset spetsialiseerumist:

 • Adaptiivsed organismid
  Väljakutsuv teadusuuringutele suunatud programm, mis hõlmab taimede, mikroorganismide ja loomade stressireageerimisega seotud põhiprotsesse. Spetsialiseerumisel Adaptiivsed organismid saate eksperdiks üksikute organismide stressiga kohanemisel.
 • Konserveerimise ja restaureerimise ökoloogia
  Sellel magistriõppe erialal saate ülevaate üksikisikute, elanikkonna ja kogukondade suhetest nende keskkonnaga. Samuti saate teada, kuidas nad reageerivad keskkonnastressile. Neid põhiteadmisi saab kasutada looduskaitse ja taastamise alal või looduspõhistes tööstusprotsessides, näiteks vee puhastamisel.
 • Mikrobioloogia
  Tervise ja keskkonna parandamine ning põhjaliku ülevaate andmine tänapäevasest kliinilisest mikrobioloogiast ja mikroobide uuringutest üldiselt. Sellel spetsialiseerumisel uurite põhi- ja rakendusökoloogia ning meditsiinilise mikrobioloogia seoseid
 • Riikidevahelise ökosüsteemipõhise veemajanduse kahe kraadi programm
  Rahvusvahelise ökosüsteemipõhise veemajanduse spetsialiseerumine on rahvusvaheline programm tulevastele veemajandusjuhtidele, ühendades ökoloogia, hüdroloogia ja sotsiaalmajandus. Keskendume ökoloogilistele lahendustele, mis on sageli tõhusamad kui tehnilised kohandused. Mõelge suudmealadele, kus mererohumaa väljad tugevdavad tammide tugevdamise asemel laineid, või kuivendamisbasseinide isepuhastuseks, muutes süvendamise tarbetuks.
 • Vesi ja keskkond
  See spetsialiseerumine on ühendatud vee- ja märgalade uuringute instituudiga (IWWR), mis on juhtiv märgalade ökosüsteemide ja stressibioloogia uuringute instituut. Kas soovite sukelduda kõigis mõõtmetes vee- ja keskkonnaküsimustesse ning ühendada teaduslikud avastused ühiskondlike mõjude või keskkonnapoliitikaga? See võib vajada vaatepunkti muutmist: kui ökoloogid võtavad oma vaatepunktiks liike, siis alustame stressitekitajatega, näiteks süsinikdioksiidi heitkogused, põllumajanduslike pestitsiidide kasutamine või jahipidamine.
 • Teadus ühiskonnas
  Teadusel ja tehnoloogial on ühiskonnale sügav mõju, kuid ka vastupidine: ühiskond kujundab märkimisväärselt teaduse ja tehnoloogia arengu viise. Kuid kogemus näitab, et ühelt poolt teadlased ning teiselt poolt üldsus, valitsus ja ettevõtted ei ole alati võimelised üksteist selgelt mõistma. Seetõttu on hädavajalikud teaduse taustaga eksperdid ja teadmised sotsiaalsetest protsessidest. See spetsialiseerumine annab teile teadmised, tööriistad ja oskused olla professionaalne vahendaja teaduse ja ühiskonna vahel, saades samal ajal laiema ühiskondliku vaate.
 • Teadus, juhtimine ja innovatsioon
  Ettevõtte ja avaliku halduse maailmas toimuva valdamine: kuidas juhitakse innovatsiooni ettevõtte strateegiates, kuidas valitsus kujundab poliitikat ja kuidas see mõjutab sotsiaalseid väljakutseid. Magistriõpe loodusteaduste, juhtimise ja innovatsiooni alal viib teid seetõttu laborist välja ja asetab teid otse ühiskonna südamesse.

Vastuvõtutingimused

Rahvusvaheliseks üliõpilaseks peab teie eelnev haridus vastama teatud nõuetele. Rahvusvaheliseks üliõpilaseks peab teie eelnev haridus vastama teatud nõuetele.

1. Lõppenud bakalaureusekraad bioloogias või sellega seotud valdkonnas.

Teie kraad peab olema samaväärne Hollandi ülikooli diplomiga. Eksamikomisjon määrab kindlaks, kas rahvusvahelisel üliõpilasel on nõutavad teadmised vastuvõtmiseks. Eksamikomisjon märgib ka, kas üliõpilane peab bakalaureuseõppe programmist järgima konkreetseid kursusi, et kõrvaldada võimalikud puudused.

Magistriõpe spetsialiseerumisel adaptiivsetele organismidele
Adaptiivsete organismide magistriõppesse astumine eeldab bioloogia või sellega seotud teadusvaldkonna bakalaureusekraadi omandamist.

Magistriõpe konserveerimise ja restaureerimise ökoloogias
Magistriõppesse astumine eeldab bioloogia, keskkonnateaduse või sellega seotud teadusvaldkonna bakalaureusekraadi.

Magistriõpe mikrobioloogias
Bioloogia, meditsiinibioloogia, molekulaarteaduste, mikroobse biokeemia või sellega seotud valdkonna bakalaureusekraad

Kõik õpilased peavad olema sooritanud järgmiste ainete eeleksami, mis hõlmavad järgmiste tuntud rahvusvaheliste õpikute (või samaväärse kirjanduse) aineid:

 • Eksperimentaalsed oskused: 12 EÜ praktilist kursust või eksperimentaalne bakalaureusetöö mikrobioloogilise füsioloogia, mikroobide ökoloogia või mikroobide geneetika või biokeemia kohta
 • Üldine mikrobioloogia: 6 EÜ, nt Brocki mikroorganismide bioloogia (Pearson)
 • Biokeemia: 3 EÜ, nt biokeemia põhimõtted, autor Nelson, Cox
 • Molekulaarbioloogia: 3 EC, nt Lodish et al. (WH Freeman)
 • Keemia: 3 EC, nt McMurry keemia
 • Matemaatika, statistika või füüsika: 3 EÜ, nt kolledži füüsika, Serway, Faughn
 • Vajalik on põhiteadmine järgmistest teemadest:
  • Metagenoomika või genoomika
  • Bioinformaatika
  • Immunoloogia

Magistripetsialiseerumine vees ja keskkonnas
Vee- ja keskkonnamagistri erialale astumine eeldab bioloogia, keskkonnateaduse või sellega seotud teadusvaldkonna bakalaureusekraadi omandamist.

Topeltharidusprogramm riikidevahelises ökosüsteemipõhises veemajanduses
Topeltkraadide programmi astumiseks riikidevahelisse ökosüsteemipõhisesse veemajandusse on vaja bioloogia, keskkonnateaduse või sellega seotud teadusvaldkonna bakalaureusekraadi.

* Neile, kes ei vasta nõuetele, võib olla võimalik võtta üleminekuprogrammi, mida kutsutakse pre-magistriõppeks.

Keelenõuded

Et selles programmis osaleda, peate olema sujuvalt nii inglise keelt kui kirjalikku ja kõneldavat. Inglise keele emakeelena võõrkeeled *, kellel puudub Hollandi bakalaureusekraad või VWO diplom, vajab ühte järgmistest:

 • TOEFL skoor ≥ 575 (paberil põhinev)
 • IELTS skoor on ≥6,5;
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai

Kvaliteedimärgis

Nii Keusegidide meistrid kui ka bakalaureuse programmi teabekorraldus Keuzegids Universiteiten on nüüd nimetanud Radboud University Hollandi parimaks üldiseks ülikooliks.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 29 kursust Radboud Universityis »

Viimati uuendatud Oktoober 20, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2020
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
2,143 EUR
2 143 eurot EMP / 12 645 eurot EMP-väliste õppurite jaoks
Deadline
apr 1, 2020
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
apr 1, 2020
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)

sept 2020

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
apr 1, 2020
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)
End Date

Welcome to the Faculty of Science