MSc Euroopa Agraar Diplomaatia

Üldine

Saadaval 7 asukohta
Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

  • Uuringu vorm: täiskoormusega õpe
  • Õppetöö pikkus: 2 aastat (4 semestrit)
  • Sisseastumiseksamid: majanduse ja juhtimise ning sotsiaalteaduste testi kirjalik vorm ainult inglise keeles.

Inglise keeles õpetatav magistriõppe haru Euroopa põllumajandusdiplomaatia on loodud CR põllumajandusministeeriumi taotlusel, mis on suunatud ELi ühise põllumajanduspoliitika spetsialistide koolitamisele, kes suudavad asuda vastavatele ametikohtadele nii riiklikul kui ka riiklikul tasandil. Euroopa institutsioonid. Võttes arvesse probleemide laiust ja põllumajanduse olulisust Euroopa Liidu poliitikavaldkondades, ei ole õppesuund keskendunud ainult Tšehhi Vabariigi kohandamisele ELi struktuuridega, vaid on ette valmistanud praegused suundumused, olgu siis Euroopa Liidu enda põllumajandussektori arengu piirides (Euroopa 2020. aasta strateegia) või globaalsetes küsimustes ja Euroopa positsioonis globaalses põllumajanduses.

Siinse uuringu eesmärk on valmistada ette vastava teoreetilise tausta ja juhtimisvõimalustega spetsialiste nii riiklikul kui ka Euroopa tasemel agraardiplomaatia ja agraarkorralduse jaoks. Euroopa agraardiplomaatia õppeharu lõpetaja on valmis hõivama nii riiklikul kui ka Euroopa tasandil avaliku halduse valdkonnas haldus-, diplomaatilisi ja juhtivatel kohtadel suunatud agraarsektori probleeme.

Lõpetajad saavad teadmisi diplomaatia toimimise, rahvusvaheliste läbirääkimiste ning dokumentide ettevalmistamise ja töötlemise kohta. Põhikursused tutvustavad lõpetajaid sügavamale teadmisele Euroopa integratsiooniprotsessist, põllumajandus- ja regionaalpoliitikast, samuti ülemaailmsest majandusest ja põllumajandustoodete kaubandusest. Lõpetajad saavad ka juhtimisvõimalused ning nad on võimelised lahendama konkreetseid probleeme avaliku halduse juhtide tasandil ning juhtima ja kontrollima tegevusi muutuvas keskkonnas, juhtima keerukaid projekte ja tegevusi, sealhulgas strateegilist planeerimist. Nad on võimelised juhtima paljusid, keerukaid ja heterogeenseid meeskondi või töötavad aktiivselt kvalifitseeritud spetsialistide juhtimisel või partneri tüüpi suhetes. Nad saavad sõnastada ja esitada oma seisukohti, peegeldades ka teiste meeskonnaliikmete lähenemisviisi, nad saavad multimeediumitehnika abil arusaadavalt väljendada teavet, ideid, probleeme ja lahendusi nii spetsialistidele kui ka võhikutele. Nad on võimelised suhtlema kahes võõrkeeles. Nad valitsevad inglise keelt emakeelena kõneleja tasemel. Nende elementaarne IKT-võimekus vastab vähemalt ECDL-tunnistusele.

Õppifirma on koostöös CR Põllumajandusministeeriumiga. Saadud kvalifikatsioon võimaldab lõpetajal töötada ministeeriumi organites ja kontorites ning samuti ELi rahvusvaheliste institutsioonide töös. Näited ettevõtetest, kus lõpetajad on leidnud tööd: CR Põllumajandusministeerium, CR välisministeerium, CR alaline esindus ELis.

106063_Sloup-030.jpg

Ettevalmistavad ametialased ja keelekursused (PPL, CŽV)

Rahvusvaheliste suhete büroo FEM CULS Praha pakub ühe- ja pooleaastaseid kursusi, mis viivad õpingutele akrediteeritud bakalaureuse- ja magistriõppeprogrammides, mida õpetatakse inglise keeles. PPL-is õppimiseks pole sisseastumiseksamit.

Nõutavad dokumendid, mille peate esitama sisseastumiseks PPL-kursustel, mis viivad õpinguteni akrediteeritud magistriõppekavades inglise keeles:

  • Teie passi skannimine
  • Teie bakalaureuse diplomi koopia
  • Inglise keele testi tulemused (TOEIC, TOEFL, IELTS või mõni muu)
  • DHLi kontaktaadress ja telefoninumber + teave selle kohta, kus (millises linnas) viisat taotlete
  • Lühike elulookirjeldus
  • Kõik taotlejad peavad täitma veebiavalduse

Viimati uuendatud sept 2020

Teave kooli kohta

The Czech University of Life Sciences is a public university (according to Act No. 111/1998 Coll. on universities). Currently, there are 27 public universities and 2 state universities in the Czech Re ... Loe edasi

The Czech University of Life Sciences is a public university (according to Act No. 111/1998 Coll. on universities). Currently, there are 27 public universities and 2 state universities in the Czech Republic. Näita vähem