MSc Euroopa Agraar Diplomaatia

Üldine

Programmi kirjeldus

Uuringu vorm: täiskoormusega õpe

Õppetöö pikkus: 2 aastat (4 semestrit)

Sisseastumiseksamid: majandusteaduse, juhtimise ja sotsiaalteaduste testi kirjalik vorm ainult inglise keeles.

Magistriõpe haridus Euroopa Agraarstide Diplomaatia, mida õpetatakse inglise keeles, on välja töötatud CR-i põllumajandusministeeriumi taotlusel, mille eesmärk on spetsialiseeruda ELi ühise põllumajanduspoliitika spetsialistide väljaõppel, kes saaksid asuda nii riiklikus kui ka riiklikus Euroopa institutsioonid. Võttes arvesse probleemide ulatust ja põllumajanduse olulisust Euroopa Liidu poliitikate piires, ei ole uurimissektor keskendunud ainult Tšehhi Vabariigi kohandamisele ELi struktuuridega, vaid on valmistanud praeguses suundumusi, olgu siis Euroopa Liidu põllumajanduse sektori arengu (Euroopa 2020. aasta strateegia) piires või üleilmsetes küsimustes ja Euroopa positsioonis ülemaailmses põllumajanduses.

Sihtasutuse eesmärgiks on valmistada ette spetsialistid nii riiklikul kui ka Euroopa tasandil põllumajanduse diplomaatia ja põllumajanduse halduse vastav teoreetiline taust ja juhtimisvõimalusi. Euroopa Agraar Diplomaatia uuringu haru lõpetanud on valmis hõivama haldus-, diplomaatilised ja juhtivad ametikohad, peamiselt avaliku halduse valdkonnas nii riiklikul kui ka Euroopa tasandil, mis on suunatud põllumajandussektori probleemidele.

Lõpetajad omandavad teadmised diplomaatia toimimise, rahvusvaheliste läbirääkimiste ning dokumentide ettevalmistamise ja töötlemise kohta. Põhikursuste põhiprogrammid annavad lõpetajatele sügavamaid teadmisi Euroopa integratsiooniprotsessist, põllumajandus- ja regionaalpoliitikast, samuti maailmamajandusest ja põllumajandustoodete kaubandusest. Lõpetajad omandavad ka juhtimisoskused ja suudavad lahendada konkreetseid probleeme avaliku halduse juhtide tasandil ning juhtida ja kontrollida tegevusi muutuvas keskkonnas, korraldades keerulisi projekte ja tegevusi, kaasa arvatud strateegiline planeerimine. Nad on võimelised juhtima paljusid, keerukaid ja heterogeenseid meeskondi, tegutsema aktiivselt juhtimisel või partnerlussuhetes kvalifitseeritud spetsialistidega. Nad suudavad kujundada ja esitada oma seisukohad, mis peegeldavad ka teiste meeskonna liikmete lähenemist, saavad nad arusaadavalt väljendada infot, ideid, probleeme ja lahendusi nii spetsialistidele kui ka meelelahutusspetsialistidele, kasutades multimeediumtehnikaid. Nad suudavad suhelda kahes võõrkeeles. Nad räägivad inglise keelt kõneleja tasandil. Nende elementaarne IKT-võime vastab vähemalt ECDL-i tunnistusele.

Õppifirma on koostöös CR Põllumajandusministeeriumiga. Saadud kvalifikatsioon võimaldab lõpetajal töötada ministeeriumi organites ja kontorites ning samuti ELi rahvusvaheliste institutsioonide töös. Näited ettevõtetest, kus lõpetajad on leidnud tööd: CR Põllumajandusministeerium, CR välisministeerium, CR alaline esindus ELis.

106063_Sloup-030.jpg

Ettevalmistavad ametialased ja keelekursused (PPL, CŽV)

Rahvusvaheliste suhete osakond FEM CULS Praha pakub ühe- ja pooleaastaseid kursusi, mille käigus õpitakse akrediteeritud bakalaureuse- ja magistriõppeprogramme, mida õpetatakse inglise keeles. PPL-is õppimiseks ei ole sisseastumiseksamit.

Nõutavad dokumendid, mida peate esitama PPL-kursuste vastuvõtmiseks, mille käigus õpitakse akrediteeritud magistriõppes inglise keeles:

  • teie passi skannimine
  • oma bakalaureusekraadi koopia
  • inglise keele testi tulemused (TOEIC, TOEFL, IELTS või mõni muu);
  • DHLi kontaktteave ja telefoninumber, kuhu (millises linnas) te taotlete viisa saamist
  • lühike elulookirjeldus
  • kõik taotlejad peavad täitma veebipõhise avalduse.

Viimati uuendatud okt 2019

Teave kooli kohta

The Czech University of Life Sciences is a public university (according to Act No. 111/1998 Coll. on universities). Currently, there are 27 public universities and 2 state universities in the Czech Re ... Loe edasi

The Czech University of Life Sciences is a public university (according to Act No. 111/1998 Coll. on universities). Currently, there are 27 public universities and 2 state universities in the Czech Republic. Näita vähem