MSc majanduses

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

 • See programm on mõeldud üliõpilastele, kellel on taust majanduse alal või tihedalt seotud erialadel
 • Saate oskused ja teoreetilised teadmised majanduse tänapäevastest aruteludest ning leidke interdistsiplinaarse lähenemisviisiga praktilisi vastuseid
 • Paljastage valitud eriala teaduslik ja ühiskondlik tähtsus ning käsitlege majanduse tänapäevaseid küsimusi, näiteks EL-i majanduskriisid, investeerimisotsused, ettevõtete vastutus ja palju muud
 • Valmistage ennast ette mitmesuguseks karjääriks era- ja avalikus sektoris

Miks õppida Radboud University majandust?

Radboud majanduse magistriprogramm võtab multidistsiplinaarse lähenemisviisi tänapäevastele probleemidele, laenates ideid politoloogiast, psühholoogiast ja sotsioloogiast ning annab teile võimaluse kohandada oma programmi, et keskenduda teemadele, mille vastu te kirega suhtute. Samuti tasakaalustame oma lähenemisviisi teooria ja praktika vahel, tagades, et saate õpitu endaga maailma kaasa võtta.

Üliõpilasena saab kasu ka Radboud ulatuslikust võrgustikust, pakkudes teile pärast kooli lõpetamist suurepäraseid praktikavõimalusi (neile, kes seda soovivad) ja suurepäraseid karjäärivõimalusi.

Mida sa õpid?

Teaduslik ja ühiskondlik tähtsus tugevdab üksteist. Kaasaegsete probleemide käsitlemisel majanduses, näiteks EL-i majanduskriis või ettevõtte investeerimisotsused, on ülioluline kasutada akadeemilist lähenemist. Pakume teile tööriistu nende probleemide mõistmiseks ja hindamiseks ning oma majandusotsuste parandamiseks. Õpetame teile, kuidas iseseisvalt ja kriitiliselt mõelda, kuidas majandust saaks professionaalses mõttes rakendada.

Programm pakub väikesemahulist õpet ja personaalset lähenemist haridusele ning kõikidele professoritele on kergesti kättesaadav. Selle programmi suur eelis on selle metoodiline rõhutamine, mis on oluline meie majanduse ja ärimaailma mõistmise suurendamiseks.

Tööandjad otsivad üha enam majandusteadlasi, kes saaksid professionaalselt ja erinevatest vaatenurkadest lähtudes lahendada mitmesuguseid majandusprobleeme. Meie multidistsiplinaarne fookus tähendab, et teile sobib hästi vastama tuleviku küsimustele.

Karjääri väljavaated

Selle programmi lõpetanud võiksid leida võimalusi paljudes erinevates valdkondades:

 • Keskpangad
 • Valitsusministeeriumid ja organisatsioonid
 • Investeerimispangad
 • Rahvusvahelised asutused
 • Valitsusvälised organisatsioonid
 • Konsulteerimisfirmad
 • Pensionifondid
 • Raamatupidamisettevõtted

Spetsialistid

Enne programmi käivitamist valite spetsialiseerumise:

 • Raamatupidamine ja kontroll
  Hankige professionaaliks saamiseks vajalikud oskused ja teadmised auditeerimise, raamatupidamise, kontrolli ja finantsjuhtimise ning nõustamise valdkonnas.
 • Ettevõtte rahandus ja kontroll
  Keskenduge ettevõtete finantsjuhtimisele ja juhtimisele ning õppige, kuidas ettevõtte väärtuse tugevdamiseks ja maksimeerimiseks käsitleda mitte ainult majanduslikke, vaid ka juhtimis-, juriidilisi ja aruandluse aspekte.
 • Finantsökonoomika
  Analüüsige ja mõistke (globaalsete) finantsturgude toimimist. Uurige erinevaid aspekte, nagu finantsriski juhtimine, varade hinnakujundus ja rahapoliitika.
 • Majandus, käitumine ja poliitika
  Muutke arukam ja tõhusam majanduspoliitika. Sellel teel saate õppida analüüsima ja kujundama valitsuste ning avalike või eraorganisatsioonide käitumiskindlat majanduspoliitikat
 • Rahvusvahelise äri
  Saage aru globaalsest majandusmaastikust, milles rahvusvahelised ettevõtted tegutsevad. Siit saate teada, kuidas neid ettevõtteid kujundab ja kuidas see maastik neid kujundab. Saate oskused edukate äristrateegiate ja rahvusvahelise (kaubandus) poliitika väljatöötamiseks.
 • Rahvusvaheline majandus ja areng
  Analüüsige ja võrrelge arengumaade majandusarengut, pöörates erilist tähelepanu globaalse lõuna madala ja keskmise sissetulekuga riikidele.
 • Rahvusvaheline poliitökonoomia
  Paljastage globaalsete probleemide ja poliitiliste valikute taga peituvate võimuvõitluste majanduslik ja poliitiline mõõde. Õppige maailma mõistma ja seletama erinevate sidusrühmade vaatenurgast.

Vastuvõtutingimused

Rahvusvaheliseks üliõpilaseks peab teie eelnev haridus vastama teatud nõuetele.

1. Lõppenud bakalaureusekraad majandusteaduses või lähedalt seotud erialal ülikoolist, kus on õige arv teie eelistatud eriala kursusi. Vajalike kursuste kohta teabe saamiseks vaadake spetsialiseerumise lehekülge vastuvõtutingimuste kohta.

2. Motivatsioonikiri
Selles motivatsioonikirjas (maksimaalselt 2 lehekülge) peaksite selgitama, miks soovite selles programmis osaleda ja miks arvate, et teile sobib see programm.

Rahvusvaheliste akadeemiliste üliõpilaste ettevalmistus

Mõnel juhul, kui teie haridusalane taust ei anna teile otsest lubamist majanduse magistriõppesse, võite osaleda ühel üheaastases pre-magistriprogrammis. Iga magistriõppe programm vastab ühele majanduse magistriõppe erialadele.

Keele nõuded

Et selles programmis osaleda, peate olema sujuvalt nii inglise keelt kui kirjalikku ja kõneldavat. See nõue on täidetud, kui üliõpilane vastab ühele järgmistest tingimustest:

 • On edukalt lõpetanud kolmeaastase bakalaureuse programmi Hollandi ülikoolis.
 • Kas Austraalia, Kanada (välja arvatud Quebec), Iirimaa, Uus-Meremaa, Ühendkuningriigi või Ameerika Ühendriikide kodanik.
 • On edukalt läbinud bakalaureuse programmi, mida õpetati täiesti inglise keeles ühes järgmistest riikidest: EL / EMP riigid, Austraalia, Kanada, Uus-Meremaa, Ameerika Ühendriigid.
 • On edukalt lõpetanud magistriõppekava Hollandi rakendusteaduste ülikoolist (HBO).

Kõik teised õpilased vajavad ühte järgmistest tunnistustest (TOEFL ja IELTS-sertifikaadid ei pruugi olla vanemad kui kaks aastat).

 • TOEFL skoor on ≥90, mille alamklassid ei ole madalamad kui 18
 • IELTS skoor on ≥6,5, mille alamklassid ei ole madalamad kui 6.0
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai

Kvaliteedimärgis

Nii Keusegidide meistrid kui ka bakalaureuse programmi teabekorraldus Keuzegids Universiteiten on nüüd nimetanud Radboud University Hollandi parimaks üldiseks ülikooliks.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem