MSc Petroleum Engineering

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Ülevaade

Heriot-Watt'i ülikooli naftaõppe magistrikraad on loengute ja projektitegevuse programm, mis hõlmab kaasaegse naftatööstusega seotud mitmesuguseid naftaväljade põhialuseid.

Programm võimaldab üliõpilastel õppida konkreetseid kursusi, samuti viia läbi väljaarenduse projekti (teiste õpilastega) ja individuaalset uurimisprojekti. Projekti töö annab võimaluse ideedele ja meetoditele, mis on assotsieerunud loengute ja õpetuste kaudu, mida tuleb rakendada tegelikele valdkondade hindamisele ja arendusprojektide probleemidele. Kursused on looduses rakendatud ja projekteeritud nii, et kraadiõpetaja on tehniliselt hästi ettevalmistatud ja on hästi kursis tööstusega, millesse nad tööle võetakse.

Programmi põhieesmärgid on spetsialiseeritud, kvaliteetne õpe ja õpetamine koos mitmete ülekantavate oskuste, teadustöö teadlikkuse ja tööalase konkurentsivõime parandamisega.

Jaanuari sisenejad

Jaanuaris MSc Petroleum Engineering'i alustanud õpilased peaksid arvestama, et osalise tööajaga töö valitakse nelja semestri (24-kuulise) projektiga (mai-august, 4 kuud) (kokku kestusega 32 kuud).

Kursuse sisu

1. semester

  • Petroleum Geoscience
  • Veehoidla ehitus
  • Formation Evaluation
  • Puurimistehnika

Nafta geoteadus
Muretseb reservuaaride päritolu, struktuuri ja sisemise geomeetria ning süsivesinike tekke, migratsiooni ja kinnijäämise pärast. Geoloogilised mudelid on aluseks reservi hindamisele ja arengu kavandamisele.

Veehoidlate ehitus
Puudutab füüsika, keemia ja naftavedelike voolu reservuaaris. Vedeliku voo modelleerimiseks ja reservuaari käitumise prognoosimiseks mitmesuguste arengustsenaariumide korral kasutatakse mitmeid analüütilisi tehnikaid, mille oluliseks eesmärgiks on saadava energia maksimeerimine.

Moodustamise hindamine
Hõlmab kivimi omaduste (nt poorsuse ja takistuse) mõõtmist ja tõlgendamist puuraugu instrumentide abil.

Puurimistehnika
Kaasatakse mitmesuguseid inseneri erialasid uuringu- ja arenduskaevude kavandamisel ning ohutul ehitamisel. Need kaevud on vajalikud teabe kogumiseks nafta- ja gaasimahutitest või nende tühjendamiseks.

2. semester

  • Nafta testi analüüs
  • Tootmistehnoloogia
  • Petroleum Economics
  • Veehoidla simulatsioon

Tootmistehnoloogia
Puudutab nafta- ja gaasikaevude tootlikkust. See hõlmab torude kvaliteetse toornafta ja gaasi kontrollitud taaskasutuse optimeerimiseks kaevude ja pinnasüsteemide projekteerimist, paigaldamist ja kasutamist. Ohutus ja võime reageerida muutuvatele olukordadele on olulised kaalutlused.

Naftaökonoomika
Hõlmab tehniliste otsuste, mis tavaliselt tehakse ebakindlas keskkonnas, finantsmõjude mõistmist.

Veehoidla simulatsioon
Hõlmab reservuaaride üksikasjalike matemaatiliste mudelite konstrueerimist, et ennustada nende käitumist ja jõudlust.

3. semester

  • Grupi disainiprojekt
  • Üksikprojekt

Grupi kujundusprojekt
Umbes 10 õpilasest koosnevatele rühmadele pakutakse reaalseid andmeid valdkonna kohta, mis oleks sarnane operaatori käsutuses olevate andmetega enne arenguotsuse tegemist. Nende andmete analüüsi tulemusel hinnatakse reservuaari ja kavandatakse sobiv tootmissüsteem. Selle harjutuse kaudu saavad õpilased väärtusliku ülevaate ebatäiuslike ja mittetäielike andmete kasutamisest, kursuse erinevate õpetatavate komponentide integreerimisest ja rühmadevahelise suhtluse probleemidest. See on ka võimalus õpetada erinevaid ülekantavaid oskusi, nagu meeskonnatöö, esinemine ja läbirääkimine. Projekti ajal on õpilastel juurdepääs kaasaegsele arvutitehnoloogiale ja tööstuse standarditele mõeldud tarkvarale. Hindamine toimub kirjaliku aruande ja rühmaesitluse kaudu.

Individuaalne projekt
Õpilastelt nõutakse mõne nafta geoteaduse või tehnikaga seotud teema üksikasjalikku uurimist. Projekte pakuvad nii instituut kui ka tööstus ning need hõlmavad tavaliselt laia valikut eksperimentaalseid uuringuid, arvutimudelit ja tegelikke naftaväljade probleeme. Hindamine toimub nii lõputöö kui ka suulise ettekande teel.

Karjäär

Meie programme tunnustavad ülikoolilõpetajate värbavad ettevõtted kogu maailmas ning paljud meie lõpetajad on töötanud rahvusvaheliste nafta- ja gaasiettevõtete kõrgel tehnilisel ja juhtimisalal.

Inglise keele nõuded

Kui inglise keel ei olnud eelmise hariduse ajal õpetamise keskus, peavad taotlejad tõendama inglise keele oskust, mis on samaväärne IELTS-iga 6.5.

Taotluste esitamise tähtaeg

Meie Dubai ülikoolilinnakus toimub aastaringselt sisseastumisprotsess: niipea kui üks sisseastumine on suletud, hakkame vastu võtma järgmise taotlusi. Samuti on teil võimalik oma alguskuupäeva kuni aasta võrra edasi lükata.

Enamik õpilasi kandideerib 6–10 kuud enne valitud söömist. Võime avaldusi vastu võtta kuni 3 nädalat enne iga sisseastumise algust, kuid peaksite arvestama, et hilinenud avaldus tähendab peaaegu kindlasti viivitust oluliste haldusteenuste, nagu näiteks teie üliõpilase immatrikuleerimise kaardi, osutamisel (ilma milleta teid ei saa pääseb juurde raamatukogule või veebiteenustele).

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Pioneering British education in Dubai, with highly acclaimed degree programmes that meet the specific demands of local business and industry.

Pioneering British education in Dubai, with highly acclaimed degree programmes that meet the specific demands of local business and industry. Näita vähem
Akadeemiline linn