Kognitiivne neuroteadus

Kuidas ajurõõmu eraldab Ferrari heli teiste autode mootorite taustmürast või rahvahulga teisi nägu sõber? Kuidas mõjutavad aju erinevad osad, kui teeme igapäevaseid tegevusi nagu jalgrattaga sõitmine, kokkuvõtte trükkimine ja kohvi valmistamine? Ja kuidas on fermentide tekkega seotud signaalid seotud närvide aktiivsusega? Kui need küsimused teile intrigeerivad, võib psühholoogia magistriõppe kognitiivne neuroteadus spetsialiseeruda teile sobivaks. Te saate põhjalikke teadmisi inimese ajutegevuste ja kognitsiooni kohta ning saate praktilisi väljaõppeid mitteinvasiivsete aju kuvamise tehnikate, nagu EEG ja fMRI, rakendamisel. Lõpetamisel saate olema kognitiivse psühholoogia ja neuroteaduslike meetodite ekspert, jättes teid hästi varustatud ülikoolide, uurimisinstituutide, haridusasutuste või kaubanduslike uurimisorganisatsioonide rakenduslike ja kliiniliste uuringute karjääriga.

Miks see programm on?

Kognitiivse neuroteaduse spetsialiseerumisel uurite inimese aju ja seda, kuidas see on seotud kognitsiooni, taju ja käitumisega. Programm ühendab põhjalikke teadmisi inimese ajutegevuste ja kognitiivsuse kohta praktilise koolitusega mitteinvasiivsete aju kujutise võtmise meetodite, nagu EEG ja fMRI, rakendamisel.

Uurige võtmeküsimusi perceptuaalse ja kognitiivse aju uurimisega

Arutledes perespetsiaalse ja kognitiivse ajuuuringu võtmeküsimusi, loote te üksikasjaliku arusaamise sellest, kuidas töötav aju tajub, tunneb, liigub ja vaatab asjakohast teavet. Spetsiifilised kursuste teemad hõlmavad kuulmis- ja visuaalset tajumist, tähelepanu, keele- ja sensomotoorseid funktsioone. Lisaks õpidite seda teadmisi empiirilistes uuringutes tõlkima praktilise väljaõppega katse tsükli kõigis aspektides, sealhulgas eksperimentaalse disaini, aju aktiveerimise andmete registreerimise, andmete analüüsimise ja tõlgendamise abil. Meetodid, mida te õppite rakendama, hõlmavad fMRI-d ja EEG-d, samuti andmete analüüsi Brainvoyager ja EEGLAB-i tarkvarapakettides.

Suurepärane personal, suurepärased võimalused

Te töötate rahvusvahelises ja multidistsiplinaarses meeskonnas, kuhu kuuluvad psühholoogid, bioloogid, arstid, insenerid, füüsikud ja arvutiteadurid: kõik Maastricht Brain Imaging Centre (MBIC) liikmed. See keskus pakub unikaalseid teadustöö infrastruktuure, kasutades uusimaid ülikõrge pildistamise rajatisi.

Kognitiivne neuroloogia eriala keskendub normaalsele ajule ja omandatud teadmised aitavad otseselt kaasa sellistele kliinilistele rakendustele nagu:

  • neurofeedback depressiooni raviks
  • ajul põhinev kommunikatsioon lukustatud patsientidel
  • aju regenereerimise suunamine pärast insulti või ajukahjustust

Probleemipõhine õppimine

Teid õpetatakse probleemipõhise õppe (PBL) ja õpilaskeskse õppimise abil. Kuni 13 õpilast väikestes juhendamisgruppides otsite lahendusi probleemidele, mis on võetud reaalsetest olukordadest. Juhendajad toimivad juhendajatena, andes abi, kui see on vajalik. See võimaldab teil luua iseseisvust ja välja arendada probleemide lahendamise oskused, mida te vajate kohapeal. Sellel aktiivsel, dünaamilisel ja koostööl põhineval õppemeetodil on ükskõik millise õppemeetodi kõrgeim teadmiste säilitamise määr.

Rahvusvaheline klassiruum

Maastrichti Ülikool keskendub oma rahvusvahelise klassiruumi arendamisele, kus meie erinevused muutuvad meie tugevaks küljeks. Alates 1. päevast pakutakse teile erinevad vaated ja kogemused, kui suhtlete koos kogu Euroopa ja kogu maailma üliõpilastega. Selle ettekujutuse ja maailmapilti suurendab see suhtlus, tuues teid lähemale programmi eesmärgile õpetada õpilastele mitte ainult fakte ja kontseptsioone, vaid ka rahvusvahelist juurdepääsu ja mõistmist. Umbes 50% selle magistriõppe üliõpilastest on pärit väljaspool Madalmaid. Selline mitmekesisus loob rahvusvahelise õhkkonna, mida tugevdab programmi rahvusvaheline suundumus.

Internatuur

Teadustöö praktika

Uuringute praktika annab teile võimaluse osaleda teaduskonna akadeemilise personali käimasolevas uurimises või töötada väliste akadeemiliste või kliiniliste asutustega. Teete oma uurimisküsimuse, mis on oma magistritöö alus.

Võite valida oma uurimistöö praktika paljudest teemadest, mis sobivad teie valitud erialal. Internatuuri saab teha Hollandis või välismaal.

Kliiniline praktika (lisaks tavaprogrammile)

Lisaks tavaprogrammile on teil ka võimalus teha kliinilist praktikat, mis annab Madalmaade jaoks kutsealase kliinilise koolituse programmi nõuetele vastava kliinilise kogemuse (BAPD-i saamine).

Internatuur

Viimastel aastatel on internatuuri ja väitekirja teemad hõlmatud:

  • aju põhiuuringud: kuulmisruumi kaardistamine ajalises ajukoores; audiovisuaalsed koostoimed ajus
  • rakendatud ajuuuringud: fMRI toitlustusharjutuste uurimine; Terviseteadete tajumisega seotud tähelepanuhäirete EEG-uuring
  • kliinilised uuringud: õppimine ja mälu Alzheimeri tõve hiirte mudelites; mitteinvasiivne aju stimulatsioon (TMS) põhi-ja kliinilises uuringus

PREMIUM austab programmi

Kas soovite saada seda lisaväärtust, omandades õppimise ajal reaalmaailma? PREMIUM auhindade programm aitab teil omandada kogemusi ja arendada oskusi, mida tööandjad otsivad. Osana üliõpilaste meeskonnast ja meie akadeemilise personali juhendamisel kulutate umbes kolmeks kuuks ettevõtte, valitsusvälise organisatsiooni või haridusasutuse reaalmaailma ülesandeks. Te saate ka töötada isikliku arengukava, saada intensiivset individuaalset juhendamist ning osaleda meistrikursustel ja töökodades. Kõik see võtab umbes 250 tundi, kuid see annab teile kasu kogu elu.

Vastuvõtutingimused

Vaadake veebilehte www.maastrichtuniversity.nl/ FPN / meistrid

Cognitive Neuroscience

Programmi õpetamise keel:
  • Inglise

Vaata veel 12 kursust Maastricht University, Faculty of Psychology and Neuroscienceis »

Viimati uuendatud Aprill 8, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
aastas, ELi / EMP õpilased. Mitte-EL / EMP: 13800EUR.
Deadline
Võta kooliga ühendust
Deadline: EU/EEA students: 1 June, non EU/EEA students: 1 May
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
End Date
sept 1, 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Deadline: EU/EEA students: 1 June, non EU/EEA students: 1 May
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
Deadline: EU/EEA students: 1 June, non EU/EEA students: 1 May
End Date
sept 1, 2020

Master in Psychology: Cognitive Neuroscience