MSc Psühholoogia: Neuropsühholoogia

Üldine

Programmi kirjeldus

Neuropsühholoogia

Kas olete lummatud aju ja käitumise vahelistest suhetest? Kas teile meeldib rohkem teada saada neuropsühhiaatriliste häirete, nagu tähelepanupuudus, skisofreenia ja dementsus? Kas olete huvitatud sellest, kuidas teatud ravimid võivad mõjutada ajutise teabe töötlemist? Siis peaksite kaaluma neuropsühholoogia spetsialiseerumist. Programm keskendub normaalsele ja hälbivale käitumisele aju struktuuri ja funktsiooni suhtes. Te uurite kaasasündinud, omandatud või degeneratiivseid aju düsfunktsioone; seotud neuropsühhiaatrilised häired; ja neurofarmakoloogilised mehhanismid, mis moodustavad käitumise aluse. Kui olete oma meistrid lõpetanud, saate olema mitmekülgne ja kogenud teadlane, kes suudab edukalt karjääri teha ülikoolis, uurimisinstituudis, haiglas, rehabilitatsioonikeskuses või farmaatsiaettevõttes.

Miks see programm on?

Kui otsustate spetsialiseeruda neuropsühholoogiale, uurite aju struktuuri ja funktsiooni suhtes normaalset ja kõrvalekalduvat käitumist. Keskenduge eriti kaasasündinud, omandatud ja degeneratiivse aju düsfunktsioonidele ja nendega seotud neuropsühhiaatrilistele häiretele. Programmis tuuakse esile ka neurofarmakoloogilised mehhanismid, mis moodustavad tervise ja haiguste käitumise aluse. Kombineerides põhjalikke kursusi, mis pakuvad teoreetilisi teadmisi kõrgemate metoodiliste ja diagnostikaoskustega kursuste kohta, saate kogu vajaliku väljaõppe, mis on vajalik selles kliinilises või teaduslikus karjääris selles väga keerulises valdkonnas.

Programmi ülevaade

Programmil on neli kohustuslikku kursust, mis hõlmavad tervete subjektide ja neuroloogiliste või psühhiaatriliste haigustega patsientide käitumise põhilisi neurobioloogilisi ja kognitiivseid afektiivseid mehhanisme:

  • Ajukahjustus: keskendub ajukahjustusega patsientidele, kelle seisund võib anda meile teavet aju töö käitumise kohta.
  • Käitumishäired: keskendutakse kognitiivsele düsfunktsioonile neuropsühhiaatriliste seisundite korral ja uuritakse neuropsühholoogilisi mehhanisme ja ravistrateegiaid.
  • Arousal ja tähelepanelikkus: tutvustab võti teooriaid ärrituse ja tähelepanu kohta ning ühendab need psühhofarmakoloogiaga seotud teadmistest, et mõista seotud haigusi, nagu unetus ja ADHD.
  • Vananemine: keskendub vanusega seotud kognitiivse alanemise põhiuuringutele ja neurobioloogilistele protsessidele, mida sageli esineb dementsuse, Alzheimeri tõve ja Parkinsoni tõve puhul.
  • Peale tuumikursuste saate praktilise koolituse, mis keskendub neuropsühholoogilistele diagnoosimisoskustele ja tutvustatakse psühholoogiliste uuringute meetodeid. Te saate koolitust diagnostika- ja eksperimentaalsete vahendite väljatöötamisel ja rakendamisel ning andmete analüüsimisel, tõlgendamisel ja aruandlusel (näiteks näiteks simuleerivatest patsientidest või eksperimentidest) hindamise protseduurides. Teise semestri jooksul saate lõpetada uurimistöö või kliinilise praktika ja kirjutada oma magistritöö.

Kas see on minu jaoks õige?

Neuropsühholoogia eriala sobib hästi teile, kui olete huvitatud kognitiivse-neuropsühholoogilise (aju käitumise) seisukohalt normaalse ja ebanormaalse käitumise uurimisest.

Seostamine käimasolevate uuringutega

Neuropsühholoogia eriala teemad on tihedalt seotud meie töötajate teadustööga. Nad sisaldavad:

  • Kognitiiv-käitumishäired: vaadelda neuropsühhiaatriliste häirete, nagu tähelepanupuudus, funktsionaalne defitsiit, neurotrauma, skisofreenia ja dementsus, hindamist ja ravi.
  • Uimastite ja nendega seotud psühhoaktiivsete ainete kognitiiv-käitumuslik mõju: aju toksilisuse ja kognitiivse kahjustuse kuritarvitamise ravimite mõju uurimine; mitmesuguste toitainete ja toitude mõju ajude neurotransleerimisele ja kognitiivselt ahvatlevale käitumisele, nagu depressioon ja stress; ning ravimite ja ravimite mõju sõiduomadustele.
  • Neurodegeneratiivsed või vanusega seotud kognitiivsed afektiivsed muutused: kognitiivse vananemise uurimine, neurodegeneratiivsete haiguste testimudelid ja neurokognitiivse düsfunktsiooni markerid.
  • Geenid, stress ja käitumine: stressi ja stressiga seotud kognitiivsuse ja afektiivsete häirete geneetilise aju haavatavuse uurimine.

See tihe seos hariduse ja teadustegevuse vahel pakub teile palju võimalusi käimasolevate teadusuuringute alal osalemiseks. Teil on ka juurdepääs erinevatele vahenditele käitumise mõõtmiseks (vaatluskeskkonnad, küsimustikud ja neuropsühholoogilised testid) ning aju kuvamise tehnikad (EEG / ERP ja fMRI). See annab teile võimaluse arendada nii kliinilisi kui ka teaduslikult asjakohaseid oskusi.

Internatuur

Teadustöö praktika

Uuringute praktika annab teile võimaluse osaleda teaduskonna akadeemilise personali käimasolevas uurimises või töötada väliste akadeemiliste või kliiniliste asutustega. Teete oma uurimisküsimuse, mis on oma magistritöö alus.

Võite valida oma uurimistöö praktika paljudest teemadest, mis sobivad teie valitud erialal. Internatuuri saab teha Hollandis või välismaal.

Kliiniline praktika (lisaks tavaprogrammile)

Lisaks tavaprogrammile on teil ka võimalus teha kliinilist praktikat, mis annab Madalmaade jaoks kutsealase kliinilise koolituse programmi nõuetele vastava kliinilise kogemuse (BAPD-i saamine).

Probleemipõhine õppimine

Nagu paljude Maastrichti ülikoolide programmide puhul, õpetatakse neuropsühholoogiat probleemipõhise õppimise (PBL) abil. Kuni 13 õpilast väikestes juhendamisgruppides otsite lahendusi probleemidele, mis on võetud reaalsetest olukordadest. Juhendajad toimivad juhendajatena, andes abi, kui see on vajalik. See võimaldab teil luua iseseisvust ja välja arendada probleemide lahendamise oskused, mida te vajate kohapeal. Sellel aktiivsel, dünaamilisel ja koostööl põhineval õppemeetodil on ükskõik millise õppemeetodi kõrgeim teadmiste säilitamise määr.

Rahvusvaheline klassiruum

Alates programmi esimesest päevast pakutakse teile erinevad vaated ja kogemused, kui suhtlete koos kogu Euroopa ja kogu maailma töötajate ja üliõpilastega. Selle ettekujutuse ja maailmapilti suurendab see suhtlus, tuues teid lähemale programmi eesmärgile õpetada õpilastele mitte ainult fakte ja kontseptsioone, vaid ka rahvusvahelist juurdepääsu ja mõistmist. Umbes 49% selle magistriõppe üliõpilastest on pärit väljaspool Madalmaid. Selline mitmekesisus loob rahvusvahelise õhkkonna, mida tugevdab programmi rahvusvaheline suundumus.

Double kraadi magistriõppe programm

Itaalias Milano ülikoolis tunnustatud teaduse ja psühholoogia kahekordne kvalifikatsioon

Üliõpilastel, kes on osalenud FPN -i töö- ja organisatsiooni psühholoogia (WOP) / tervise ja sotsiaalse psühholoogia (HSP) / neuropsühholoogia (NP) üheaastaste magistrandide juures, on võimalus osaleda selles kaheaastases kaheastmelisuse magistriprogrammis. Te järgite üheaastaste magistriõppes WPP / HSP / NP-s FPN enne kaheaastase magistriprogrammi "Kognitiivsed teadused ja otsuste tegemine Milanos" teisel aastal. Valik toimub FPN magistriõppe esimesel poolaastal.

PREMIUM austab programmi

Kas soovite saada seda lisaväärtust, omandades õppimise ajal reaalmaailma? PREMIUM auhindade programm aitab teil omandada kogemusi ja arendada oskusi, mida tööandjad otsivad. Osana üliõpilaste meeskonnast ja meie akadeemilise personali juhendamisel kulutate umbes kolmeks kuuks ettevõtte, valitsusvälise organisatsiooni või haridusasutuse reaalmaailma ülesandeks. Te saate ka töötada isikliku arengukava, saada intensiivset individuaalset juhendamist ning osaleda meistrikursustel ja töökodades. Kõik see võtab umbes 250 tundi, kuid see annab teile kasu kogu elu.

Vastuvõtutingimused

Vaadake veebilehte www.maastrichtuniversity.nl/ FPN / meistrid


Neuropsychology 49

Viimati uuendatud apr 2019

Teave kooli kohta

Dear prospective student, Thank you for your interest in our master's programme. Please use the form to request our newest study brochure 2016-2017.

Dear prospective student, Thank you for your interest in our master's programme. Please use the form to request our newest study brochure 2016-2017. Näita vähem
Maastricht , Valencia , Valencia , Lüneburg , Valencia + 4 Rohkem Vähem