MSc Sustainable Urban Design

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Maailma kasvavate linnade tervislikuks, atraktiivseks ja jätkusuutlikuks muutmine on erandlik väljakutse. Dünaamilises Kopenhaageni – Malmö piirkonnas asuv Lund University on ülemaailmne liider linnamajanduse kasvu ja keskkonna arengu tasakaalustamisel ning pakub suurepäraseid ressursse jätkusuutlikkuse ja kujundamise erinevate aspektide uurimiseks.

Arhitektuurikooli säästva linnakujunduse magistriprogrammil on väljakujunenud maine humanistliku moodsa disaini arendamisel, mis edendab elamiskõlblikkust, kogukonna loomist ja sotsiaalset jätkusuutlikkust. Toetudes parimatele tavadele ja arenenud teadusuuringutele linnaruumi, linna kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse osas, toodab magistriprogramm kõrge kvalifikatsiooniga spetsialiste, kes on võimelised vastama säästva linnakujunduse väljakutsetele kui produktiivsed, edukad inimesed, kes on loovad, mõistvad ja intellektuaalselt vilunud oma lähenemises elukutse ja nende praktika.

Säästva linnakujunduse magistriprogrammi eesmärgid on:

  • pakkuda laiahaardelist haridust, mis hõlmab linnakujundusega seotud kõige olulisemaid jätkusuutlikkuse aspekte
  • anda õpilastele oskused konkreetsete sotsiaalsete, majanduslike ja keskkonnaalaste kavatsuste avaldamiseks füüsilisel kujul linnakujunduse kaudu

Programmi struktuur

Teoreetilist õppimist toetavad praktilised projektid, mille eesmärk on lahendada reaalmaailma probleeme. Programmis on välja kujunenud rahvusvahelise koostöö õpikojad, kus arhiivi-, maastikuarhitektuuri ja linnaarengu spetsialistid ja üliõpilased kogu maailmast kogunevad, et arutada ja kujundada ettepanekuid konkreetse säästva linnaplaneerimise väljakutse jaoks.

Lisaks õpetatavatele kursustele võtavad kõik meie õpilased ette magistritöö uurimistöö. Projekt võib olla akadeemilise iseloomuga või tööstuses välja töötatud ning seda saab teostada Lundis või välismaal. Näited ettevõtetest, kus tudengid on oma kraadiprojektid läbi viinud, on näiteks EFLA Consulting Engineers (Island) ja Sweco Architects (Rootsi).

Programmi on integreeritud õppereisid, inventuurid, mõõdistamine, keskkonnauuringud jne. Õppereisid on vabatahtlikud ja kõik õpilased osalevad oma kulul. Õpilastele, kes ei saa osaleda, antakse Lundis alternatiivseid ülesandeid. Õppereisi sihtkohad võivad aasta-aastalt erineda. Varasemate sihtkohtade hulka kuuluvad Norra, Suurbritannia, Holland, Saksamaa, Šveits ja Hiina. Õppereisid võidakse tühistada / muuta ettenägematute asjaolude, näiteks loodusõnnetuste ja / või viisa andmisest keeldumise tõttu.

Karjääri väljavaated

Pärast säästva linnakujunduse magistriprogrammi lõpetamist on teil vajalikud oskused harjutada linnakujundajana, kellel on eriteadmised säästva linnakujunduse alal. Meie lõpetajad on ülemaailmsel tööturul väga nõutud ning enamik leiab positsioone kas arhitektuuribüroodes, valitsusasutustes või doktoriõppe tasemeõppes. Programmi tihedad sidemed valdkonnas tegutsevate spetsialistide ja tööstusega tervikuna tähendavad, et meie tudengitele antakse võimalus luua tugev esialgne võrk, mis võib aidata karjääri alustada.

Lisateavet leiate aadressilt https://www.lunduniversity.lu.se/lubas/i-uoh-lu-TASUD

Miks Lund University ?

Lund University asutati 1666. aastal ja see on üks Põhja-Euroopa vanimaid, laiemaid ja parimatest ülikoolidest. Ülikool kuulub QS World University Rankings 2020 maailmas 100 parima ülikooli hulka ja on nr 1 valik rahvusvahelistele tudengitele, kes tulevad Rootsi - ühte maailma innovaatilisemasse, jätkusuutlikumasse ja demokraatlikumasse riiki.

Kui soovite luua oma rahvusvahelist võrku globaalse klassiruumi seadetes, on Lund University suurepärane võimalus. Kogege teist õppimisviisi riigis, mis on kõrghariduse pakkumisel üks parimaid maailmas. Rühmatöö ja mitteformaalsed õpetaja-õpilastega seonduvad suhted hõlbustavad põhjalikku õpet.

Ülikool asub Lundis, võluvas ja kompaktses Lõuna-Rootsis asuvas ülikoolis, Taani Kopenhaageni lennujaamast vaid 35 minuti kaugusel. Linn on tuntud oma elava üliõpilaseluga ning on koduks ka paljudele maailma juhtivatele uurimisasutustele ja rahvusvahelistele ettevõtetele.

Lisateavet Lund University kohta leiate aadressilt www.lunduniversity.lu.se

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A ... Loe edasi

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A degree from Lund University is a hallmark of quality both in Sweden and abroad. Näita vähem
Lund , Malmö , Helsingborg + 2 Rohkem Vähem
Külasta kooli veebisaiti