MSc andmeteaduses

Üldine

Programmi kirjeldus

Programmi ülevaade

Andmeteadus on spetsialiseerunud arvutusteaduse magistriprogrammile. Magistriõpe on keskendunud uurimistööle. Saate teada, kuidas muuta tarkvara ja algoritmide abil reaalse maailma andmekogumid tööriistadeks ja kasulikuks ülevaateks. Esiteks uurite teadusseminaril teaduslikku kirjandust. Järgmisena osalete oma uurimispraktika ajal ettevõtte või teadusrühma uurimisprojektis. Magistritöös viite läbi oma uurimisprojekti meie eksperdipersonali tähelepaneliku järelevalve all. Võite osaleda näiteks iCIS-i uurimisel sellistel teemadel nagu Masinõpe, Teabe otsimine ja soovitussüsteemid või Privaatsus ja seadus.

See spetsialiseerumine tugineb Arvutustehnika ja Infoteaduste Instituudi (iCIS) tugevale rahvusvahelisele mainele sellistes valdkondades nagu masinõpe, tõenäosuslik modelleerimine ja teabe otsimine. Oleme juhtiv teadusuuringute alal andmeteaduse õiguslike ja privaatsusaspektide ning andmeteaduste mõju kohta ühiskonnale ja poliitikale. Meie lähenemisviis on nii pragmaatiline kui ka teoreetiline. Akadeemikuna ei oota me mitte ainult, et mõistate ja kasutate sobivaid tööriistu, vaid ka omaenda programmeerimist ja arendamist. Kuna see on asjakohane igasuguste erinevate erialade jaoks, pakume oma õpilastele võimalust osaleda seotud kursustel teistes osakondades, näiteks keeleõppes (teabe otsimine ja loomuliku keele töötlemine), tehisintellektiga (kognitiivse neuroteaduse masinõpe), keemiaga (muster) äratundmine ja kemomeetria) ja biofüüsika (masinõpe ja optimaalne juhtimine). Töövõimalused on suurepärased: mõnele meie tudengist pakutakse töökohta juba enne kooli lõpetamist ja peaaegu kõigil meie lõpetanutest on ametikoht kuue kuu jooksul pärast kooli lõpetamist.

Faktid ja arvud

 • Kraad: MSc informaatikas
 • Teaduskond: loodusteaduskond
 • Croho kood: 60364
 • Kestus: 2 aastat (120 EÜ), täisajaga
 • Alusta kuu: september
 • Õppekeel: inglise keel
 • Registreeritud õpilased: 20–50 aastas
 • Kontakttunnid: 15 - 20 tundi nädalas

Andmeteaduse magistrikraad: midagi teile?

 • Meie arvuti- ja infoteaduste instituudil (iCIS) on tugev rahvusvaheline maine sellistes valdkondades nagu masinõpe, tõenäosuslik modelleerimine ja teabe hankimine.
 • iCIS on juhtiv andmeteaduste õiguslike ja eraelu puutumatuse aspektide ning andmeteaduste mõju ühiskonnale ja poliitikale uurimisel.
 • Meie lähenemisviis on nii pragmaatiline kui ka teoreetiline.
 • Võite võtta ka seotud kursusi osakondades, näiteks keeleõpe, tehisintellekt, keemia või biofüüsika.
 • Erandlikel tudengitel on võimalus õppida tehisintellekti topeltkraadi saamiseks.

Miks õppida andmeteadust Radboud University ?

 • See spetsialiseerumine tugineb Arvutustehnika ja Infoteaduste Instituudi (iCIS) tugevale rahvusvahelisele mainele sellistes valdkondades nagu masinõpe, tõenäosuslik modelleerimine ja teabe otsimine.
 • Oleme juhtiv teadusuuringute alal andmeteaduse õiguslike ja privaatsusaspektide ning andmeteaduste mõju kohta ühiskonnale ja poliitikale.
 • Meie lähenemisviis on nii pragmaatiline kui ka teoreetiline. Akadeemikuna ei oota me mitte ainult, et mõistate ja kasutate sobivaid tööriistu, vaid ka omaenda programmeerimist ja arendamist.
 • Kuna see on asjakohane igasuguste erinevate erialade jaoks, pakume oma õpilastele võimalust osaleda seotud kursustel teistes osakondades, näiteks keeleõppes (teabe otsimine ja loomuliku keele töötlemine), tehisintellektiga (kognitiivse neuroteaduse masinõpe), keemiaga (muster) äratundmine ja kemomeetria) ja biofüüsika (masinõpe ja optimaalne juhtimine).
 • Töövõimalused on suurepärased: mõnele meie tudengist pakutakse töökohta juba enne kooli lõpetamist ja peaaegu kõigil meie lõpetanutest on ametikoht kuue kuu jooksul pärast kooli lõpetamist.
 • Erakorralistel üliõpilastel, kes selle eriala valivad, on võimalus õppida tehisintellekti magistriprogrammi topeltkraadil infotehnoloogia alal. See võtab kahe aasta asemel kolm.
 • Meie õpilased hindavad seda magistriõppekava 8-st 10-st vastavalt 2018. aasta riikliku õpilaste uuringu andmetele.

Spetsialistid

Andmeteadus on spetsialiseerunud arvutusteaduse magistriprogrammile. Muud spetsialiseerumised on:

 • Küberturvalisus
 • Arvutiteaduse matemaatilised alused
 • Tarkvara teadus
 • Teadus ühiskonnas
 • Teadus, juhtimine ja innovatsioon

Mida sa õpid?

See spetsialiseerumine on keskendunud teadusuuringutele. Saate teada, kuidas muuta tarkvara ja algoritmide abil reaalse maailma andmekogumid tööriistadeks ja kasulikuks ülevaateks. Esiteks uurite teadusseminaril teaduslikku kirjandust. Järgmisena osalete oma uurimispraktika ajal ettevõtte või teadusrühma uurimisprojektis. Magistritöös viite läbi oma uurimisprojekti meie eksperdipersonali tähelepaneliku järelevalve all. Võite osaleda näiteks iCIS-i uurimisel sellistel teemadel nagu Masinõpe, Teabe otsimine ja soovitussüsteemid või Privaatsus ja seadus.

Arvutusteadus on kõikjal

Vastuvõtutingimused

Magistriõpe spetsialiseerunud andmeteadusele

Kui soovite seda spetsialiseerumist järgida, peate olema lubatud infotehnoloogia magistriks. Sissepääsukontor kaalub, kas olete nõuetele vastanud.

Vastuvõtutingimused Hollandi ülikooli bakalaureusekraadiga üliõpilastele

Infotehnoloogia magistriõppesse pääsemiseks on vaja arvutusteaduse või tehisintellekti bakalaureusekraadi. Andmeteaduse erialale julgustame õpilasi kandideerima ka loodusteaduste, näiteks keemia, bioloogia ja füüsika taustal, kellel on samuti suur huvi andmete analüüsi vastu ning tõestatud matemaatika- ja programmeerimisoskus.

Neile, kes ei vasta nõuetele

Radboud University võib pakkuda teatud üliõpilastele, kes ei vasta kohandatud eelmagistriprogrammi nõuetele, ehkki eelmagistriprogramm on saadaval ainult Hollandi kraadi omandanud üliõpilastele. See kehtib ka rakenduskõrgkooli vastava bakalaureusekraadi omandanud üliõpilaste kohta (hollandi: HBO; saksa: Fachhochschule). Eelmagistriõppe eesmärk on puuduste kõrvaldamine ja oskuste arendamine, mida on vaja magistriprogrammi alguses. Nende eelmagistrite sisu ja kestus määratakse kindlaks ja koostatakse iga õpilase kohta eraldi.

Rahvusvahelise bakalaureusekraadiga õppurite sisseastumisnõuded

 1. Lõpetatud bakalaureusekraad
  • Infotehnoloogia magistriõppesse pääsemiseks on vaja arvutusteaduse või tehisintellekti bakalaureusekraadi. Samuti julgustame üliõpilasi kandideerima, kellel on loodusteaduste, näiteks keemia, bioloogia ja füüsika taust, kellel on suur huvi andmeanalüütika vastu ning tõestatud matemaatika- ja programmeerimisoskus. Sissepääsukontor kaalub, kas olete nõuetele vastanud.
 2. Inglise keele oskus
  • Programmis osalemiseks peate valdama inglise keelt, nii kirjalikult kui ka suuliselt. Inglise keelt emakeelena kõnelevad inimesed *, kellel pole Hollandi bakalaureusekraadi või VWO diplomit, vajavad ühte järgmistest:
   • TOEFL-i skoor ≥575 (paberipõhine) või ≥90 (Interneti-põhine)
   • IELTS skoor ≥6,5
   • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE), millel on märge C või kõrgem
Neile, kes ei vasta nõuetele

Radboud University võib pakkuda teatud üliõpilastele, kes ei vasta kohandatud eelmagistriprogrammi nõuetele, ehkki eelmagistriprogramm on saadaval ainult Hollandi kraadi omandanud üliõpilastele. See kehtib ka rakenduskõrgkooli vastava bakalaureusekraadi omandanud üliõpilaste kohta (hollandi: HBO; saksa: Fachhochschule). Eelmagistriõppe eesmärk on puuduste kõrvaldamine ja oskuste arendamine, mida on vaja magistriprogrammi alguses. Nende eelmagistrite sisu ja kestus määratakse kindlaks ja koostatakse iga õpilase kohta eraldi.

* Taotlejad loetakse inglise keelt emakeelena kõnelejaks, kui nad on pärit Austraaliast, Kanadast (välja arvatud Quebec), Iirimaalt, Uus-Meremaalt, Singapurist, Suurbritanniast, USA-st või Lõuna-Aafrikast.

Tähtajad

Tähtajad Hollandi kraadi omandavatele õpilastele

Üliõpilased, kellel on Madalmaade ülikooli bakalaureusekraad ja kes soovivad kandideerida magistriõppesse septembri esimesel nädalal, peavad veenduma, et nad on kandideerinud enne 1. septembrit.

Enamikul juhtudel, kui vajate sisseastumisavaldust, paluge seda eksamikomisjonil hiljemalt 1. juulil . Eriprogrammi sisseastumisnõuetes öeldakse, millal on täpne tähtaeg.

Mõnel (teadusuuringute) magistrikraadil on oma registreerumiseks täiendavad tähtajad. Nende tähtaegade kohta lisateabe saamiseks külastage valitud programmi.

Rahvusvahelise kraadi omandamise tähtajad

Rahvusvahelise kraadi omandavad üliõpilased, kes soovivad kandideerida septembri esimesest nädalast Radboud University magistriõppesse, peavad kinni pidama erinevatest tähtaegadest, sõltuvalt nende rahvusest.

EL-i / EMP välised taotlejad

Stipendiumitaotlusega

EL-i / EMP-välised üliõpilased peavad esitama täieliku avalduse enne 1. märtsi, kui nad soovivad saada stipendiumi, näiteks Radboud stipendiumiprogrammi ja / või apelsini tulbi stipendiumi saamiseks. Pange tähele, et muude stipendiumide jaoks võivad kehtida erinevad tähtajad. Kontrollige stipendiumi veebisaiti, et näha, kas teie või teie valitud programm sobib stipendiumiks.

Ilma stipendiumitaotluseta

Kõik muud EL-i / EMP-st väljaspool olevad taotlejad peavad esitama täieliku taotluse enne 1. aprilli , pärast seda kuupäeva kandideerimine pole võimalik. Taotlejad saavad teenusepaketi, mis koosneb abistamisest majutamisel ning toest viisa- ja elamisloa andmise protsessis.

EL / EMP taotlejad

EL / EMP riikide üliõpilased (1) peavad majutusteenuse saamiseks esitama täieliku avalduse enne 1. maid . Radboud University kaalub EL / EMP taotlusi endiselt 1. juulini , kuid me ei pruugi majutuse osas abi pakkuda.

Mõned (teadusuuringute) magistrandid on pannud paika oma registreerimistähtajad. Nende tähtaegade kohta lisateabe saamiseks külastage valitud programmi.

Seda loetelu võidakse muuta.

Registreerumise tähtajad

Üliõpilased, kes on (tinglikult) vastu võetud, peavad oma registreerumise lõpetama järgmistel kuupäevadel:

EL-i / EMP-välised õppurid

ELi-välistest / EMP-riikidest pärit tudengid, kes vajavad abi viisataotluse esitamisel, peavad enne 1. juunit saatma sisseastumisdokumentide seaduslikud tõestatud koopiad (sisseastumiskirjas ära toodud). Muud registreerumise kriteeriumid peavad olema täidetud enne 15. augustit .

Kõik ülejäänud õpilased

Kõik ülejäänud õpilased peavad enne 15. augustit saatma oma registreerimisdokumentide seaduslikult kinnitatud paberkandjal koopiad ja vastama teistele registreerumise kriteeriumidele .

Kõik õpilased saavad vastuvõtuotsuse umbes 3 nädalat pärast nende avalduse täitmist veebipõhises rakendussüsteemis OSIRIS.

Pange tähele, et need tähtajad on väga ranged ja neist tuleb kinni pidada. Nende eesmärk on tagada õpilastele piisavalt aega viisade vormistamiseks.

(1) EL / EMP riigid: Austria, Belgia, Bulgaaria, Horvaatia, Küpros, Tšehhi Vabariik, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Island, Iirimaa, Itaalia, Läti, Liechtenstein, Leedu, Luksemburg, Malta, Madalmaad (sealhulgas Kariibi mere maad), Norra, Poola, Portugal, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania, Rootsi või Ühendkuningriik.

Karjääri väljavaated

Professionaalsel andmeteadlasel on suurepärased probleemide lahendamise, analüüsi-, programmeerimis- ja suhtlemisoskused. Ta rakendab neid oskusi probleemi analüüsimiseks reaalse maailma andmetega ja lõpuks:

 • Tule välja loominguline ja kasulik lahendus.
 • Leidke või programmeerige õige tööriist andmete teadmiseks muutmiseks.
 • Edastage saadud leiud teistele.

Andmeid, arvutusvõimsust ja inimintellekti ühendades saavad andmeteadlased meie ühiskonna abistamiseks ja paremaks muutmiseks tõelise kasu.

Meie lõpetajate tööperspektiiv on suurepärane. Tööstusharu vajab hädasti akadeemilisel tasemel infotehnoloogia spetsialiste ja seega pole meie lõpetajatel raskusi huvitava ja väljakutseid nõudva töö leidmisega. Mõned meie lõpetajad otsustavad minna doktorikraadi omandama. ja jääda ülikooli, kuid enamus meie tudengitest lähevad karjäärile tööstuses. Seejärel leiavad nad tavaliselt töö suuremas ettevõttes konsultandina või andmete analüüsimisel või asutavad oma ettevõtte andmete analüüsimisel.

Näited ettevõtetest, kus meie lõpetajad lõpevad, on sellised VKEd nagu Orikami, Media11 ja FlexOne, ning rahvusvahelised ettevõtted nagu ING Bank, Philips, ASML, Capgemini, Booking.com ja võib-olla isegi Google.

Radboud karjääriteenistus

Radboud karjääriteenuste teadus abistab üliõpilasi, doktorante ja vilistlasi nii individuaalses vestluses kui ka kaasõpilastega korraldatud nõustamisel. Karjääriteenindusteadus võib teile tutvustada inimesi riiklikes ja rahvusvahelistes ettevõtetes ja organisatsioonides, mis pakuvad huvitavaid töökohti ja praktikakohti. Omades laialdasi teadmisi tööturu kohta ja värbamiskogemusi, soovitame teid siin, kuidas leida soovitud töökoht.

Kus meie lõpetajad nüüd töötavad?

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem