MSc astrofüüsikas

Üldine

Programmi kirjeldus

Astrofüüsika magistrikraad võimaldab õpilastel omandada astrofüüsika põhivaldkondades kogemusi, et arendada vajalikke teadustööoskusi astrofüüsiliste uuringute läbiviimiseks.

Astrofüüsika magistriõpe on ühe aasta õpetatud programm, mida juhib füüsika ja astronoomia kool. Programmi eesmärk on pakkuda sissepääsuteed astrofüüsika uuringutele ja potentsiaalselt doktoriprogrammidele üliõpilastele, kes on omandanud bakalaureuse kraadi füüsika, matemaatika või samaväärse distsipliini alal.

Tähtsündmused

 • Õpilased on võimelised ja julgustavad kasutama ülikooli vaatluskeskust ja James Gregory teleskoopi, mis on Ühendkuningriigis suurim töötav optiline teleskoop.
 • Üliõpilastel on ka võimalus osaleda Teide vaatluskeskuses Tenerifes, Hispaanias.
 • Programm valmistab üliõpilasi ette astrofüüsiliste uuringute läbiviimiseks doktoriõppe tasemel.
 • Moodulid pakuvad ülekantavaid oskusi, mis suurendavad tööalast konkurentsivõimet akadeemilistes ringkondades ja sealt välja.

Õppetöö formaat

MSc koosneb kahest semestrist õpetatud kursustest, sealhulgas 3,5-kuulisest olulisest uurimisprojektist ja väitekirjast (15 000 sõna). Õppemeetodite hulka kuuluvad loengud ja õpetused, mis hõlmavad nii teoreetilisi kui ka vaatlusaluseid astrofüüsika valdkondi ning mooduleid hinnatakse uurimise, uurimisprojektide ja pidevate kursuste kaudu.

Kogu programmi vältel saavad õpilased astrofüüsika põhiaspektidelt täielikku tööoskust, kuid arendavad ka oma ülekantavaid oskusi, nagu programmeerimine, andmete analüüs, probleemide lahendamine, teaduslik kirjutamine, esitlus- ja teadustöö oskused, tööalase konkurentsivõime suurendamine akadeemiliste ringkondade

Juurdepääs ülikooli vaatluskeskusele ja James Gregory teleskoopile võimaldab õpilastel saada praktilisi kogemusi oma vaatlusalaste teadmiste arendamiseks, mida saab seejärel uurimistööde käigus jälgida, kasutades võimalust kasutada St Andrewsi rajatisi või kaugseire teenuseid kogu maailmas .

Moodulid

Selle programmi moodulitel on erinevad edastamis- ja hindamismeetodid.

Kohustuslik

 • Astrofüüsika teadustöö oskused: annab astrofüüsikalise tausta ja tutvustab õpilastele astrofüüsika karjääri jaoks vajalikke uurimisoskusi.

Valikuline

Õpilased valivad kuus järgmist moodulit:

 • Advanced Data Analysis: arendab arusaama põhimõistetest ja pakub praktilisi kogemusi kvantitatiivsete andmete analüüsi meetoditega.
 • Astrofüüsiline vedeliku dünaamika: tutvustab vedelike dünaamika kontseptsioone ja kirjeldab nende rakendamist, pakkudes õpilastele võimaluse arendada arvutuslikuks lähenemiseks vajalikke arvulisi oskusi.
 • Kaasaegne astrofüüsika: annab iga-aastase ülevaate astronoomia ja astrofüüsika viimastest, kõige huvitavamatest arengutest uurimistasandil.
 • Ekstragalaktiline astronoomia: tutvustatakse ekstragalaktilise astronoomia põhielemente, sealhulgas elliptiliste, spiraalsete, vaiksete ja tähte moodustavate galaktikate morfoloogilisi, struktuurilisi ja spektraalseid omadusi.
 • Üldsuhtlus: tutvustab ja rakendab üldise suhtelisuse teooriat, mis hõlmab selle ajaloolist arengut, aluspõhimõtteid, täiustatud matemaatikat, tuletatud prognoose ja eksperimentaalseid teste.
 • Gravitatsiooniline dünaamika ja füüsikaline füüsika: uurib gravitatsioonilise dünaamika ja akrediteerimisfüüsika aluseid ning nende rakendamist sellistes süsteemides nagu näiteks ümbritsevad kettad, täheklastrid galaktikatesse ja galaktikaklastritesse.
 • Magnetofluidid ja kosmoseplasmad: hõlmab magnetvälja ja plasma interaktsiooni fundamentaalset olemust paljude astrofüüsika, päikese- ja maapealse füüsika probleemide suhtes, samuti jõupingutusi fusioonenergia kasutamisel tokamakide abil.
 • Monte Carlo kiirguse transpordimeetodid: tutvustatakse Monte Carlo kiirgustranspordi koodide teooriat ja praktikat, mida kasutatakse füüsikas, astrofüüsikas, atmosfäärifüüsikas ja meditsiinifüüsikas.
 • Astrofüüsika vaatlusmeetodid: annab täieliku ülevaate vaatluse astronoomia uuringute praktilisest osast.
 • Nebulase ja tähtede füüsika 1: tutvustab astrofüüsikaliste plasmade füüsikat, nagu täheldatakse tähtedes ja tähtedevahelises ruumis, kus aine ja kiirguse vastastikune mõju on domineeriv.
 • Stellar Physics: arendab tähtede sisemuse ja atmosfääri füüsikat tähtede struktuuri ja Nebulae ja Stars 1-s välja töötatud kiirgussiirde kontseptsioonide alusel.

Valikulisi mooduleid võib igal aastal muuta ja mõned võivad lubada ainult piiratud arvu õpilasi,

Väitekirja uurimisprojekt

Kursuse viimase 3,5 kuu jooksul viivad õpilased läbi teadusprojekti, mis lõpeb 15 000 sõna väitekirjaga. Õpilased valivad projekti saadaolevate nimekirjast ja nende üle teostab järelevalvet akadeemilise personali liige.

Projekti eesmärk on arendada õpilaste oskusi asjakohase kirjanduse otsimisel, astrofüüsikalises teoorias või eksperimentaalses ja vaatluslikus disainis, andmete hindamisel ja tõlgendamisel ning aruande esitamisel.

Kui õpilased ei soovi MSc-i väitekirja täitmist lõpetada, on olemas väljumispreemia, mis võimaldab sobivalt kvalifitseeritud kandidaatidel saada aspirantuuri. Valides väljapääsupreemia, lõpetate oma kraadi teise õppeaasta lõpus ja saate MSC asemel PGDipi.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

See kraadiõpe on mõeldud andma astrofüüsika uuringute ja potentsiaalselt doktoriprogrammide sisenemise marsruudi St Andrewsis või mõnes teises ülikoolis Ühendkuningriigis või välismaal. Kursus valmistab muu hulgas ette ka tudengite, rahanduse ja hariduse karjääri.

Karjäärikeskus pakub kõigile õpilastele üheõpetust nõu õpetatud magistriõppes ja pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalaseid oskusi arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Hea 2.1 bakalaureuseõppe diplom füüsikas, matemaatikas või sellega seotud teemal. Kui õppisite oma esimest kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemisnõudeid.
 • Inglise keele oskus.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • täidetud astrofüüsika täiendav taotlusvorm (Word),
 • kaks algset akadeemilist viitamist
 • akadeemilised ärakirjad ja kraadi tunnistused
 • tõendid inglise keele oskuse kohta (nõutav, kui inglise keel ei ole teie esimene keel).

Rahastamine

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coas ... Loe edasi

Founded in the fifteenth century, St Andrews is Scotland's first university and the third oldest in the English speaking world. St Andrews is a unique place to study and live. Nestled on the east coast of Scotland, students may find themselves crossing golf-courses on their way to class, or jogging along the beach after dinner. Not only does the University have a world-class reputation, but it also offers a diverse range of social activities, including over 140 student societies and 50 sports clubs. Historic buildings are juxtaposed against the modern facilities, and the many student traditions truly make studying at St Andrews an unforgettable experience. Näita vähem