MSc autonoomsetes süsteemides

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Magistriõpe autonoomsed süsteemid

Autonoomia, kohanemisvõime ja võrgu integreerimine on keerukate IT-süsteemide iseloomulikud jooned. Tavapärased juhtimissüsteemid ja arhitektuurid ei ole enam nende tehnoloogiate potentsiaali täielikuks realiseerimiseks piisavad ega ka selliste süsteemide keerukuse mõistmiseks. Lahendus on kujundada valitud komponendid autonoomseteks süsteemideks, mis suudavad enamasti tegutseda ise ilma välise juhtimiseta. Selles kontekstis on autonoomsed mobiilsed ja biomimeetilised robotid arengu esirinnas.

Rahvusvaheline programm „Autonoomsed süsteemid” pakub mitmekülgset koolitust tehisintellekti ja robootika valdkonnas, hõlmates paljusid valdkonnaga seotud teemasid.

Nelja semestri programmi eesmärk on väljakutse andekatele, motiveeritud ja pühendunud õpilastele ning see hõlmab nii kursuste kui ka projektitöid. Suur osa programmist, sealhulgas magistritöö ettevalmistamine, hõlmab teadus- ja arendusprojekte.

Projektitöö osa on 9-kuuline R

Regulaarselt on kavandatud juhtivate rahvusvaheliste külalisesinejate ettekanded, mis aitavad õpilastel end kurssi viia erinevates robootikaga seotud valdkondades. Kohtade arv semestris on piiratud vaid 25 kandidaadiga, tagades sellega vastuvõetud üliõpilastele kvaliteetse hariduse. Kandidaatidelt oodatakse erakordset pühendumust, aktiivsust, enesedistsipliini ja oskust survel hästi töötada.

See programm on täielikult akrediteeritud Saksamaa akrediteerimisagentuuri ASIIN poolt inseneri, informaatika ja loodusteaduste õppeprogrammidele. ASIIN on akrediteeritud kraadiõppeprogrammide rahvusvahelise tunnustamise Washingtoni kokkuleppe liige ja sellisena on programmi akrediteerimine tunnustatud kogu maailmas.

Autonoomsete süsteemide magistriprogrammi pakub Bonn-Aacheni Rahvusvahelise Infotehnoloogia Keskuse (B-IT) Rakendusteaduste Instituut, mis põhineb kahe Saksa tunnustatud tippkeskuse: Fraunhoferi intelligentse analüüsi ja infosüsteemide instituudi koostööl. (IAIS) ja Hochschule Bonn-Rhein-Sieg rakenduskõrgkooli arvutiteaduse osakond ( H-BRS ).

Programmi eesmärgid

Selle õppekursuse eesmärk on anda üliõpilastele, kellel on algharidus, võimalus õppida teaduslikult põhjendatud kontseptsioone, meetodeid ja tehnikaid, et neid edasi arendada ja rakendada praktiliste probleemide lahendamisel. Õppekursuse keskmes on küsimused ja hajutatud, interakteeruvate autonoomsete süsteemide kujundamise põhimõtted.

Kursuse omadused

 • Õppekursus viiakse läbi inglise keeles
 • Multidistsiplinaarne õpe täiendab õpilaste olemasolevaid oskusi ja teadmisi
 • Rahvusvaheliselt akrediteeritud magistrikraad
 • Ettevalmistused doktorikraadiks
 • Õppejõudude spetsiaalne juhendamisprogramm
 • Üks ühele tugi (õppekaaslased) saabuvatele rahvusvahelistele üliõpilastele
 • Rahvusvahelistele õpilastele pakutakse tasuta saksa keele tunde
 • Võimalused kõrgetasemelistes teadusprojektides
 • Võimalus osaleda programmi auhinnatud RoboCupi meeskonnas
 • Võimalus veeta semester ühes programmi partnerülikoolides
 • Võimalus elada ja õppida Saksamaal Bonnis ning õppida uut võõrkeelt

Nõuded

Programmi lubamiseks on vajalik arvutiteaduse, matemaatika, loodusteaduste või inseneriteaduse erialane akadeemiline kraad (bakalaureuse või samaväärne).

Teine nõue on piisavad teadmised arvutiteaduse valdkonna mõistetest, meetoditest ja tööriistadest. Selliseid teadmisi omandatakse tavaliselt nelja-aastase infotehnoloogia kursusel vähemalt 65% -lise infotehnoloogia sisuga. Programmi taotlejad, kes on juba lõpetanud matemaatika / teaduse või inseneriteaduse esimese taseme kraadiõppe, võidakse programmi vastu võtta, kui kursusel oli tavaliselt vähemalt 50% informaatikat. Samuti peavad nad täitma täiendavaid ülesandeid, mis täpsustatakse individuaalselt, kuni 30 EAP mahus.

Lõpuks, kuna programmi õpetatakse täielikult inglise keeles, on vajalik TOEFL või IELTS inglise keele oskus (kõigile neile, kellel pole inglise keelt oma riigi ametliku keelena). Minimaalne TOEFL-i tulemus on 557 paberipõhist, 220 arvutipõhist või 83 Interneti-põhist või samaväärset. Ülikooli TOEFL-i kood on 7977 ("Fach Hochschule Bonn-Rhein-Sieg "). Teise võimalusena aktsepteeritakse minimaalset IELTS-i tulemust 6,5. Programmi jaoks pole vaja saksa keele oskust.

Sissepääs põhineb üksnes volikirjal ja akadeemilisel tasemel.

Tähtajad

Viisa taotlejatele:

 • Talvise poolaasta jaoks: sama aasta 15. jaanuar algab poolaasta
 • Suvine poolaasta: 1. september enne semestri algust

Taotlejatele, kes ei vaja viisat:

 • Talvise poolaasta jaoks: poolaasta algusega sama aasta 15. august
 • Suvesemestri jaoks: sama aasta 15. veebruar, mil semester algab

Talvesemestrite taotlusaken avaneb talvesemestrile eelnenud aastal 15. oktoobril. Suvesemestri jaoks avaneb aken 1. aprillil, aasta enne suvesemestrit.


Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Hochschule Bonn-Rhein-Sieg, University of Applied Sciences (H-BRS) was founded in 1995. It is a young and dynamic university with almost 9,000 students, approximately 150 professors and about 300 ... Loe edasi

The Hochschule Bonn-Rhein-Sieg, University of Applied Sciences (H-BRS) was founded in 1995. It is a young and dynamic university with almost 9,000 students, approximately 150 professors and about 300 research associates. They are supported by more than 350 highly qualified lecturers from the fields of academia, business and industry. An additional 250 employees work for the Administration, the Library and the Language Centre. The University campus is located in Hennef, Rheinbach and Sankt Augustin. In Bonn, the University runs the Bonn-Aachen International Center for Information Technology (b-it) jointly with the University of Bonn, the Aachen Technical University (RWTH) and the Fraunhofer Gesellschaft. The University Development Plan contains the strategic objectives that our University intends to achieve by 2020 as well as the concrete measures taken to reach these goals - with the main motive being sustainability. Näita vähem
Sankt Augustin , Rheinbach , Sankt Augustin , Bonn + 3 Rohkem Vähem