MSc disaini- ja tehnoloogiafuturatsioonis

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Disaini ja tehnoloogia tulevik (D&TF) on üles ehitatud arusaamal, et iga eduka innovatsiooni peamised tõukejõud on kaasaegse tehnoloogia sügav mõistmine, kultuurilise mitmekesisuse väärtustamine ja loov mõtteviis. See on valdkondadevaheline programm, mis ühendab tehnoloogia ja disaini kompetentsid ja oskused.

Õppekava

Disaini- ja tehnoloogiafuturesioon ühendab hariduse ja innovatsiooni võimaliku platvormiga, mis ühelt poolt teeb koostööd tööstuse ja valitsuse partneritega, et otsida uusi väljakutseid tänapäevaste keerukate väljakutsetega ning teiselt poolt kaasata õpilased oma mugavusest uute ja ainulaadsete kogemustega innovatsiooni ja uue mõtlemise loomiseks. Et teada saada, milline võiks olla tulevik.

Programmi väljakutsed on esitatud avatud vormingus, soodustades õpilaste isiklikku loomingulist arengut ja eneseväljendust.

Hoidke nende projektidel, üritustel ja uudistel silma peal www.design-engineering.eu

Miks see programm on?

  • Programm pakub võimalust omandada integreeritud praktilisi ja teoreetilisi teadmisi disainipõhises innovatsioonis koos võimega käivitada tulevikupõhise tehnoloogiamahuka toote ja teenuse kontseptsiooni väljatöötamist, juhtida ja teostada seda;
  • Koostööprojektidest väljumine tööstuse, valitsuse partnerite või ühiskonnaga, kes otsivad uusi tehnoloogiaarendusvõimalusi paljulubavatele tootetöösüsteemidele;
  • Kõrgemate teoreetiliste ja praktiliste kogemustega õppejõud.

Tulevik karjäär

Ettevõtjad, innovatsiooni juhid, toodete ja teenuste arendajad ja juhid, kes suudavad töötada loominguliste integreeritud arendusmeeskondade laiaulatuslikul hulgal ning juhtida disainipõhiseid innovatsiooniprojekte, mis ühendavad tööstuse pakutavad tehnoloogilised võimalused turul ja ühiskonnas leitud võimalustega .

Õpilased ütlevad

Pärast magistritöö kaitsmist juunis 2016 palgati Aigar Tälli juhtavaks autosüsteemide tarnija Autolivi teadus- ja arendustegevuse osakonnaks. Nüüd töötab ta Hamburgis tootearendusinsenerina ja vaatab tagasi oma õpingutele disaini ja tehnika alal Tallinna Tehnikaülikool / TalTech ja Eesti Kunstiakadeemia / Eesti Kunstiakadeemia:

TalTechi pakutavat D&E programmi võib pidada õppekavaks, mis võib põhimõtteliselt muuta teie seisukohta, kuidas ja miks kõik meie ümber tehtud asjad valmistatakse. Olles lõpetanud bakalaureuse kraadi tootearenduses ja tootmises, võin rääkida üleminekust insenerilt disainiinsenerile. Mind oli alati huvitanud "disain" kui selline, kuid nagu hiljem välja tuli, ei mõistnud ma selle sõna tähendust täielikult. Tavaliselt nimetavad inimesed - sealhulgas mina - "disaini" kui toote esteetilist väärtust - seda võib nimetada ainult jäämäe tipuks selle kohta, mida selles programmis õpite. Kuna klassikaline tehniline viis toimib probleemide -> lahenduste suunas. Lisage natuke disainilahendust D&E-st ja see võib näidata, et esiteks pole mitte ainult üks lahendus, vaid ka probleem, mis teie käes on, ei pruugi isegi olla tegelik, mis vajab parandamist, ja lõpuks tuleb välja suurepärane idee, mis on: kiirelt erinev ja parem kui tavalised lahendused. Minu jaoks oli see programm tõeliseks silmarõõmuks mitmesugustel teemadel alates kasutajakesksest disainist, toote brändimisest, kasutajaliidestest kuni innovatsioonihaldusprotsessideni ja veel paljudeni. Kõik need on vajalikud inimesele, kes soovib end nimetada disainer-inseneriks - multidistsiplinaarseks lähenemiseks, kellel on uuenduslikud ideed. Kõiki kursusi juhendavad oma ala professionaalid, kellel on reaalse elu kogemusi. Neil on täielik rõõm neist kuulda ja nendega arutleda. Erineva taustaga õpilased toovad kõigisse töödesse ja aruteludesse erinevaid ideid ja vaatenurki. Ma soovitaksin seda programmi inimestele, kes armastavad toodete ja teenuste arendamist, on avatud ja soovivad kogeda maailma, kus disain ja insenerid töötavad koos parema homse loomiseks.

Aigar Tälli
Disaini ja tehnika eriala vilistlane

Moetööstusest satelliitideni: meie lõpetanud Tea Tüür asus Oxfordi Harwelli katapuldi satelliidirakenduste disainerina tööle just selle aasta aprillis, vahetult pärast kooli lõpetamist jaanuaris. Nüüd vaatab ta tagasi õpingutele disaini ja tehnika alal ning oma isiklikule arengule sellega:

Disain ja inseneriteadus on Eestis tõeliselt ainulaadne õppeprogramm, mis edastab oskusi ja teadmisi, mis on olulised ja ihaldatud paljudes kaasaegsetes rahvusvahelistes ettevõtetes. See avas mu maailmavaate, võimaldas mul saada rahvusvahelisi kontakte ja valdkondadeülest meeskonnatöö kogemust. Mulle meeldis projektide aktuaalsus ja mitmekesisus, mille kallal me töötada võisime - ükski semester polnud samasugune. Programmi alustades olin kindel oma karjääritees. Kõige olulisem asi, mida ma D&E-st sain, on avastus selle kohta, milles olen hea või mitte-nii hea ja mis on need asjad elus, millest ma tegelikult hoolin. Lisaks õppimisele analüüsida ühiskonna kultuurilisi, sotsiaalseid ja majanduslikke muutusi sai iga õpilane tagasisidet ja tuge oma isikliku arengu hindamiseks. Kindlasti soovitaksin D&E-d väga paljudele inimestele - olgu nad siis karjääri alguses või väljakujunenud; kirglikult tehnoloogia, disaini, äri, psühholoogia või kõigi nelja suhtes. Teile garanteeritakse, et saate asjadele uue vaatenurga, saate palju õppida ja kohtuda tee ääres hulga suurepäraste inimestega!

Tee Tüür
Disaini ja tehnika vilistlane

Sissepääs

TalTechi rahvusvaheliste õppeprogrammide üliõpilasi võetakse vastu vastuvõtuläve alusel. Kõigi eksamiosade maksimaalne punktisumma on 10 punkti. Vastu võetakse kandidaat, kes saab vähemalt 5 punkti.

Programmi erinõuded

Bakalaureusekraad või sellele vastav kvalifikatsioon

Bakalaureusekraad või samaväärne tehnoloogia, disaini või innovatsiooni valdkonnas.

Tallinn University of Technology õpingute saamiseks peab taotlejal olema vähemalt 60% kõrgeimast CGPA-st.

Motivatsioonikiri

Motivatsioonikiri peaks andma ülevaate kandidaadi taustast ja selgelt määratlema, miks ta soovib õppida D&TF magistriõppes. Palun arutage järgmisi teemasid:

  • Esitage, kuidas teie varasemad uuringud, tegevused ja kogemused on olulised disainil põhineva innovatsiooni uurimiseks. Saate illustreerida oma avaldusi oma isikliku disaini, inseneritegevuse või uuendusliku tegevuse tulemustega, mis on eelnevalt tehtud, või kajastada probleemi, mille olete oma portfoolios visuaalselt esitanud.
  • Arutage läbi ja tutvustage oma isiklikku arusaamist tehnoloogia ja disaini arendamisel peituvatest võimalustest ja ohtudest. Illustreerige oma mõtteid ühe praegu aktuaalse juhtumiga.
  • Lisage multikultuurilistesse ja valdkondadevahelistesse meeskonnaprojektidesse panustamisel oma tugevuste analüüs ja visioon oma tulevikuplaanidest selles valdkonnas.

NB! On oluline, et teie motivatsioonikirjas kasutatavaid allikaid (tsitaadid, väljaanded, ideed jms, mis ei ole teie enda jaoks) õigesti tsiteeritud ja viidata. Viitamise ja tsitaadi reeglite eiramine loetakse plagiaadiks ja selle tulemuseks on teie taotluse diskvalifitseerimine.

Motivatsioonikirja hinnatakse maksimaalselt 3 punktiga. Lävi on 1,5 punkti.

Portfell

Portfoolio peaks andma ülevaate taotleja ametialastest võimalustest ning sisaldama parimaid näiteid tema uuenduslike arengute, disainilahenduste ja muu loomingulise töö kohta.

Portfell võib sisaldada arendusjooniseid, tehnilisi kavandit, mudelite või valmistoodete fotosid või muid kaasaegse tehnoloogiaga seotud arendusi kui kasutajaliideseid, rakendusi, teenuste kujundusprojekte, turundustegevusi jne. Me ei eelda, et te omandaksite klassikalise maalimis- või joonistamisoskuse kuid soovite saada ülevaate oma loovusest ja kriitilisest mõtlemisest ning saada ülevaade sellest, mis on teie vahend innovaatilistes tegevustes osalemiseks.

Võimalusena saate oma portfoolio jaoks luua ka ühe tänapäevase keeruka probleemi visuaalse analüüsi, kus teile tundub, et disain või uuenduslik sekkumine võiks mängida rolli lahenduste otsimisel. Esitage visuaalselt keerukus, tuuakse välja erinevad vaatenurgad ja probleemi elemendid, näidatakse vahelisi suhteid ja huve.

Hindame esitatud tööde kvaliteeti ja portfelli tervikuna. Mõnda esitatud projekti arutatakse ka intervjuus.

Portfelli hinnatakse maksimaalselt 3 punktiga. Lävi on 1,5 punkti.

Internetis internetis

Taotleja peab olema tähelepanelik, omama analüütilisi oskusi ja olema huvitatud elukutsest ja maailmast kogu selle mitmekesisuses. Me hindame oskust eriala valikut tõendada ja oma karjääri ühendada, teie motivatsiooni ja suutlikkust arutada suundumusi ja valdkonna probleeme. Me hindame suhtlemisoskusi, loovust ja kriitilist mõtlemist, valitud õppetöö läbiviimise motivatsiooni ning jätkata oma karjääri, oskust teha koostööd ja aidata kaasa multikultuursele ja multidistsiplinaarsele meeskonnatööle (loovus, kriitiline mõtlemine, suhtlemine, koostöö).

Intervjuu kestus on 20-30 minutit.

Intervjuule antakse maksimaalselt 4 punkti. Künnis on 2 punkti.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

A vision of today’s society is innovative, entrepreneurial, technologically advanced, and open to the world, and this is what Tallinn Unversity of Technology (TalTech) is applying for through internat ... Loe edasi

A vision of today’s society is innovative, entrepreneurial, technologically advanced, and open to the world, and this is what Tallinn Unversity of Technology (TalTech) is applying for through internationally high-level studies and research. Näita vähem