MSc disainis

Üldine

Programmi kirjeldus

Kas olete huvitatud sellest, mis tunne on õppida LiU-s? Liituge meiega, et vestelda sellest, mis tunne on elada ja õppida meie ülikoolilinnakutes Rootsis. Pakume nii tulevastele kui ka vastuvõetud kraadiõppuritele aastaringselt tasuta veebiseminare ja salvestusi. Lisateabe saamiseks klõpsake siin !

Vaata veebiseminari - oktoober 2019

 • Algus: sügis 2020
 • Õppekoht: Linköping
 • Tase: teine tsükkel
 • Rakenduskood: LIU-91129

See programm pakub stuudiopõhist, interdistsiplinaarset lähenemisviisi disainilahendustele, lahendades ühiskondlikke probleeme. Väljakujunenud ja uuenduslikud disainilahendused on ühendatud ülikoolilinnade ainulaadse koostööga.

Ettevõtted, organisatsioonid ja valitsusasutused seisavad silmitsi üha keerukamate väljakutsetega, mis nõuavad uuenduslikke lähenemisviise. Üha enam loodetakse disaini valdkonnas leida vastuseid ja aidata saavutada edusamme. Selle programmi eesmärk on koolitada kvalifitseeritud ja enesekindlaid disainereid, kes suudavad siseneda nendesse keerulistesse kontekstidesse, võtta endale juhtrolli ja luua ühiselt tahkeid jätkusuutlikke lahendusi.

Me jõuame erineva taustaga õpilasteni, mitte tingimata varasema akadeemilise disainikvalifikatsiooniga, kuid suurepäraste disainivõimetega ja sooviga arendada disaini konkreetsetest materjalidest ja erialadest kaugemale.

Pange tähele, et sellel programmil on ülikoolilinnakus seadistamine, pakutavate kursustega Linköpingis ja Norrköpingis ning ka segaõppe kaudu.

Teoreetilised kursused ja stuudio töö

See programm hõlmab väljakujunenud ja uuenduslikke disainilahendusi ainulaadses interdistsiplinaarses seadistuses. Stuudiokursused moodustavad programmi selgroo, pakkudes sotsiaalsete väljakutsetega töötamise põhialuseid. Väljakutsed määratletakse igal aastal, alates toidujäätmetest ja kodanikuühiskonnast kuni Nomadic Welfareni.

Stuudio töö kõrval käivad teoreetilised kursused ja disainiprojektid. Arendate üldisi disainioskusi ja teadmisi disaini lihtsustamise, kaaskujunduse ning loominguliste tavade ja disainiajaloo kohta. Saate teada kujundamise ja muutuste kohta ning kuidas kujundada disainilahendus strateegiliseks praktikaks, mis on haaratud organisatsioonidesse. Projektid viiakse läbi segakompetentsetes rühmades, mõnikord koos teiste programmide õpilastega, segaõppega ülikoolilinnakutes, kasutades füüsilisi ja digitaalseid ressursse. Teete koostööd ja suhtlete ettevõtete, organisatsioonide ja ettevõtjatega.

122656_yellow-metal-design-decoration.jpgKaboompics / Pexels

Jätkusuutlikkus, teenindus ja visuaalsus

Valikainete kursused on jaotatud radadeks, mis võimaldavad teil erialasid oskusi ja teadmisi arendada.

Praegu pakutavad lood on:

 • Säästev disain

Jätkusuutlike süsteemide kujundamine koos kaasnevate ärimudelite, toodete ja teenustega. Projektipõhine tulevaste lahenduste uurimine, mis võib edendada üleminekut jätkusuutlikule ühiskonnale ja võimaldada inimestel nende süsteemidega suhelda.

 • Teenuse kujundus

Disain ja uuendused teenindussektoris, sealhulgas hoolekande- ja tööstusteenused. Inimeste kaasamine disainiprojektide keskmesse ning teenuste kontseptsioonide ja sotsiaalsete uuenduste väljatöötamine, et hõlbustada tavade ümberkujundamist ja väärtuse ühist loomist.

 • Visuaalne meediumidisain

Interaktiivsete visuaalsete keskkondade kujundamine, ulatudes ekraanidest ja pihuarvutitest kaugemale laiendatud ja ümbritsevate lähenemisviiside poole. Täpsemate kontseptsioonide stuudiopõhine uurimine graafilise disaini, interaktsiooni kujundamise ja teabe visualiseerimise ristumiskohas.

 • Juhtiv disainiuuringute ülikool

Linköping University on üks Rootsi juhtivaid disaini teadusülikoole, kus on maailmatasemel teadusuuringud teenuste disaini alal, moodne võimalus visuaalse meedia uurimiseks ning tugev disaini ja jätkusuutlikkusele pühendunud meeskond.

Õppekava

Iga semestri selgroog on väljakutsetel põhinev stuudiokursus, kus õpilased rakendavad ja arendavad kujundamisoskusi ja teadmisi, et luua arusaam väljakutsetest ja töötada lahenduste poole.

Väljakutsed, näiteks toidujäätmed ja nominaalne heaolu, on semestrite lõikes erinevad ning pakuvad platvormi koostööks ja kaasamiseks nii kodanike, ettevõtete ja organisatsioonide kui ka teiste magistriprogrammidega.

des_semester1-4.png

Stuudiokursusi toetab põhikursuste komplekt, mis hõlmavad praegu kaaskujunduse, disaini uurimise metoodika ja normaalse loovuse teadmisvaldkondi. Rajakursused võimaldavad teil tegeleda kindla teadmistealaga. Praegu pakume järgmisi teadmiste valdkondi:

 • Säästev disain
 • Teenuse kujundus
 • Visuaalne meediumidisain

Teise ja kolmanda semestri jooksul on teil ka võimalus valida kolme üksiku kursuse hulgast meie kõigi teaduskondade laiast kursuste pakkumisest. See annab teile võimaluse uurida teadmisvaldkondi, mis teile huvi pakub, või sukelduda sügavamale tuttavasse teemasse.

Neljas semester koosneb peamiselt lõppprojektist ja teie lõputööst. Lõputöö jaoks loodetakse teil luua individuaalne projekt, mis koosneb nii praktilisest projekteerimistööst kui ka kirjalikust uurimistööst.

Eelseisv veebiseminar

Veebiseminar - 23. oktoobril kell 11.00 (Kesk-Euroopa aja järgi, Rootsi aeg)

Kas olete huvitatud sellest, kuidas õppida LiU disaini magistrantuuri? Liituge meiega tasuta veebiseminaril. Registreeruge sellel lingil, et saada teavet veebiseminarile juurdepääsu kohta.

Registreeri end sellele veebiseminarile

Karjäärivõimalused

Võite tööd leida:

 • Interaktsiooni kujundaja või tootedisainerina.
 • Teenuse või poliitika kujundamine.
 • Avalikus või vabatahtlikus sektoris.
 • Ettevõtjana või alustavate ettevõtetega.
 • Sotsiaalse innovatsiooni algatustega.
 • Linnaplaneerimisel või jätkusuutlikkuse kujundamisel.
 • Kommunikatsiooni valdkonnas.
 • Väljakujunenud tööstusosalistega, kes soovivad oma innovatsiooniprotsesse põhjalikult läbi vaadata.

Loomulikult on teil õigus saada ka doktorikraadina karjäär. disaini eriala üliõpilane.

Riiki sisenemise nõuded

 • Bakalauruse kraad. Bakalaureusekraad (vastab Rootsi Kandidatexamenile) peab olema rahvusvaheliselt tunnustatud ülikoolist.
 • Inglise keele tase, mis vastab rootsi gümnaasiumi inglise keele tasemele (inglise keel 6 / B). Tavaliselt tõendatakse seda rahvusvaheliselt tunnustatud testiga.
 • Taotlejad peavad esitama järgmised andmed:
  • Praegune CV
  • Hästi struktureeritud ja märkustega portfell
  • Kuni viis iseseisvalt toodetud tekstiosa näidist
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

In close collaboration with the business world and society, Linköping University (LiU) conducts world-leading, boundary-crossing research in fields including materials science, IT and hearing. In the ... Loe edasi

In close collaboration with the business world and society, Linköping University (LiU) conducts world-leading, boundary-crossing research in fields including materials science, IT and hearing. In the same spirit, the university offers many innovative educational programs, many of them with a clear vocational focus, leading to qualification as, for example, doctors, teachers, economists, and engineers. Näita vähem
Linköping , Norrköping , Linköping , Linköping , Lidingö + 4 Rohkem Vähem