MSc evolutsioonilises ja võrdlevas psühholoogias: meele algus

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

MSc in Evolutionary ja Comparative Psychology pakub arenenud teadusuuringute koolitust mitmesugustes intellektuaalsetes ja praktilistes oskustes, mis on seotud meele õppimise evolutsiooniliste, võrdlevate ja arenguliste lähenemisviisidega.

MSc evolutsioonilise ja võrdleva psühholoogia on täistööajaga õpetas kraadiõppe programmi juhib kooli psühholoogia ja neuroteadus. See eristav programm lahendab põhilisi küsimusi, mis on seotud loomade ja inimeste tunnetusega, kasutades erinevaid teoreetilisi ja metoodilisi lähenemisviise.

Tähtsündmused

 • Õpilased omandavad üksikasjalikud teadmised evolutsioonilisest ja võrdlevast kirjandusest ning selle valdkonna peamistest teoreetilistest ja metodoloogilistest küsimustest.
 • Kursus varustab õpilasi vajalike oskustega, et jätkata psühholoogia teaduskraadi või doktorikraadi tasemel.
 • Õpilastel on võimalus, sõltuvalt võimalusest, teha sõltumatut uurimistööd Ühendkuningriigis või välismaal, tavaliselt suveperioodil.
 • Kursust õpetavad rahvusvaheliselt tunnustatud teadusprojekti „Origins of Mind” liikmed, täiendavate klasside poolt laiema sotsiaalse õppe ja kognitiivse arengu keskuse liikmed ning sellega seotud akadeemilised töötajad, kellel on huvi evolutsioonilise ja võrdleva psühholoogiaga.

Õppetöö formaat

Üle kahe semestri võtavad õpilased neli kohustuslikku moodulit ja 30 ainepunkti valikulist moodulit. Mooduleid õpetatakse loengute, seminaride, õpikodade ja õpetuste kaudu. Hindamistüüpide hulka kuuluvad kursused ja eksamid. Keskmiselt ulatub loengute ja 80 seminaril osaleva õpilase klassi suurus kuni 80 õpilast.

Kursuse kolm viimast kuud pühendatakse 15 000-sõna teadusprojekti väitekirjale.

Moodulid

Selle programmi moodulitel on erinevad edastamis- ja hindamismeetodid.

Kohustuslik

 • Empiirilised lähenemised kommunikatsiooni arengule: uuritakse inimeste keele ja loomade suhtlemise arengut inimeste ja paljude erinevate liikide suhtlemise ja tunnetuse võrdleva uuringu kaudu.
 • Andmeanalüüsi meetodid psühholoogias: teadustöö kavandamine, statistika, kvalitatiivsed meetodid ja modelleerimine.
 • Inimese tunnetuse algus: keskendub inimese tunnetuse tekkimisele evolutsioonilistest ja arenguperspektiividest.
 • Põhimõttelised lähenemised meele algsusele: tutvustatakse erinevaid viise, kuidas uurida mõtte päritolu võrdleva Tinbergi raamistikus, rõhutades nii funktsionaalseid kui ka mehaanilisi kontosid.

Valikuline

Õpilased valivad kaks valikulist moodulit; Üldised uuringud ja kutseoskused loetakse kaheks valikuks.

 • Sotsiaalse ja tehnilise luure evolutsioon ja areng: jälgib sotsiaalse luure aspektide, nagu meele imitatsioon ja teooria, arengut ja arengut ning tehnilist luure, nagu tööriista kasutamine ja põhjusliku seose mõistmine.
 • Üldised uuringud ja kutseoskused psühholoogias: tutvustab õpilastele erinevaid oskusi ja küsimusi, mis on akadeemiliste psühholoogide jaoks olulised, sõltumata nende konkreetsest uurimisvaldkonnast.
 • Käitumise mehhanismid - psühholoogiliste ja neuroteaduste perspektiivide integreerimine: uuritakse seost neuroloogilise funktsiooni ja käitumise vahel paljudes loomaliikides, sealhulgas inimestes.
 • Psühholoogia ja neuroteaduse metoodika: annab õpilastele praktilise ja praktilise kogemuse mitmetes laboritehnikates ja uurimismeetodites, mida koolis töötavad peamised uurijad.
 • Meele lugemise algus ja evolutsioon (Theory of Mind): pakub võrdlevat lähenemist laste ja ahviliste vaimse seisundi mõistmise ja autismi muutmise võime tekkimisele.
 • Läbivaatamine - mõtete uurimise lähenemisviisid: võrdleb ja vastandab erinevaid teoreetilisi ja metoodilisi lähenemisviise konkreetse teema uurimisel.

Valikulised moodulid võivad igal aastal muutuda ning mõned võivad lubada ainult piiratud arvu õpilasi.

Uurimisprojekt ja väitekiri

Õpilased viivad oma lõpliku hindamise osana läbi olulise iseseisva uurimistöö. Minevikus on üliõpilastel olnud võimalus teha välitööd, milles uuritakse mitteinimeseid loomi:

 • Eluühenduste keskus ja Budongo rada Edinburghi loomaaias
 • Wolfgang Köhleri primaatide uurimiskeskus Leipzigis
 • Budongo kaitsealajaam Ugandas
 • Taï Monkey Project Côte d'Ivoire'is
 • Inkawu Verveti projekt Lõuna-Aafrikas

Lisaks on Psühholoogia ja Neuroteaduste Koolil lapsed. Samuti on olemas võimalused täiskasvanute testimiseks evolutsioonilise psühholoogiaga seotud ülesannetes.

Õpilaste väitekirja juhendavad õppejõud, kes annavad nõu teema valikul ja annavad juhiseid kogu uurimisprotsessi vältel. Lõpetatud väitekiri, mis ei ületa 15 000 sõna, tuleb esitada augustis määratud kuupäevaks.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

Valdav osa meie magistriõppest on omandanud doktorikraadi ja loenguid ülikoolides üle kogu maailma, samas kui teistel on töökohti teadus-, eluslooduse säilitamise, akadeemilise kirjastamise ja juhtimise teenustes.

Karjäärikeskus pakub kõigile õpilastele üheõpetust nõu õpetatud magistriõppes ja pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalaseid oskusi arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Hea 2,1 auhind bakalaureuse kraadi psühholoogia või sugulus distsipliini.
 • Kui te õppisite oma esimese kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemise nõudeid.
 • Inglise keele oskus.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • CV või CV. See peaks sisaldama teie isiklikke andmeid, millel on seni olnud haridus ja tööhõive,
 • isiklik avaldus (500 sõna)
 • akadeemilise kirjaliku töö valim (2000 sõna),
 • kaks algset akadeemilist viitamist
 • akadeemilised ärakirjad ja kraadi tunnistused
 • tõendid inglise keele oskuse kohta (nõutav, kui inglise keel ei ole teie esimene keel).

Rahastamine

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

As a 600-year-old institution, it's no surprise that the University of St Andrews is known across the globe as a world leader in education. We are Scotland’s best university ranked by the Complete Uni ... Loe edasi

As a 600-year-old institution, it's no surprise that the University of St Andrews is known across the globe as a world leader in education. We are Scotland’s best university ranked by the Complete University Guide 2019, and 2nd overall in the UK (Guardian Good University Guide 2019). Näita vähem