MSc foneetika

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

MSc foneetika annab põhjaliku, intensiivse aluse teooria ja praktika foneetika

Selles programmis õpiksid kõne tootmise, kõneakuostika ja kõnepruugimise peamised foneetilised teemad ning õpivad, kuidas foneetika on seotud paljude teiste keeltega seotud erialadega.

Programmil on tugev praktiline rõhuasetus. See on mõeldud eelkõige lõpetanutele, kes soovivad jätkata doktoriõppes foneetikat ja foneetilisi vahendeid, et uurida vastavaid valdkondi, nt ajaloolist lingvistikat, fonoloogiat, arenduslingvistika, psühholoogiat, kõnetehnoloogiat jne.

  • Oleme pingereas maailma viies keeleteaduse ülikoolis (QS World University Rankings teema järgi 2019).
  • Edinburghi keeleteaduse uurimistööde koht on Šotimaa 1. koht ja Inglismaal 2. koht REF 2014 raames.
  • Edinburgh oli Ühendkuningriigis teine ​​ülikool ja esmakordselt Šotimaal foneetikaosakond, mille juhatas 1948. aastal David Abercrombie
  • Te osalete õpikogukonnast, mis hõlmab Suurbritannias keeleteadlaste suurimat kontsentratsiooni

See programm koosneb kahest semestrist õpetatakse kohustuslikke ja vabatahtlikke kursusi, millele järgneb dissertatsioon

Valite mitmesuguseid keeleteaduse kursusi

Esimesel semestril peavad kõik õpilased võtma foneetilisi kursusi kolme põhikursuse ja ühe põhitegevusega kursuste kohta.

Programmi direktori äranägemisel võidakse foneetiliselt piisava taustaga õpilasi vabastada Phonoloogia sisestamisest

Põhiosa kõrval võtate vastavalt oma huvidele vähemalt 60 ainepunkti täiendavat kursust.

Väitekirja staadiumis määratakse teile juhendaja, kellega kohtutakse, et planeerida oma lugemist ning arutada oma tööd ja edusamme.

Programmi õpetamine toimub mitmel erineval kujul. Enamik põhilisi kursusi koosneb loengutest, mõned kursused on seotud õpetused. Mõned valik kursused järgivad sarnast loengu / juhendamise formaati, kuid teised toimuvad seminaride, töötubade ja praktiliste laborisessioonide vormis.

Hindamine toimub kursuste, projekti ja / või eksamite ja väitekirja projekti kaudu.

See programm pakub teile erinevaid teadmisi ja oskusi, et valmistada ette erinevaid karjäärivõimalusi

Foneetika magistrant annab teile kõik intellektuaalsed ja praktilised oskused foneetika uurimiseks kas enda huvides või keeleteaduse, kõnetehnoloogia või kõnepatoloogia alamvaldkonna uurimistöö osana.

Meie programmi lõpetanud õpilased mõistavad kõne- ja kuulmisfunktsioonide põhikomponente, foneetiat ja füsioloogiat, foneetilisi tüpoloogiaid, praeguseid foneetikateooriaid ja nende seost fonoloogia ja teiste grammatikareaktsioonide osadega ning nende empiiriliste andmete testimist.

Pakume tugevat keskendumist praktilistele oskustele: õpid, kuidas tekitada ja koguda foneetilisi andmeid, heli salvestamise mehhanisme, kuidas mõõta ja analüüsida kõne akustilist ja liigeseosalisi, kuidas perceptuaalseid katseid luua ja analüüsida, samuti skriptimise ja statistilise analüüsi põhielemendid.

See programm on peamiselt konversiooniprogramm õpilastele, kes soovivad teha tõsiseid kraadiõppimist foneetikas, kõnepatoloogias, kõneprotsessis, kohtuekspertiisi lingvistikas või sellega seotud valdkondades.

Samuti saate koolituse praktiliste oskuste, nt statistika ja arvutusmeetodite kohta, mis võivad olla asjakohased mitmesuguste erinevate valdkondade jaoks.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The School comprises Philosophy, Psychology and Language Sciences (Linguistics and English Language). The school aims to maintain its internationally-renowned reputation for research and to use this a ... Loe edasi

The School comprises Philosophy, Psychology and Language Sciences (Linguistics and English Language). The school aims to maintain its internationally-renowned reputation for research and to use this as a solid foundation for teaching. Näita vähem