MSc hooldustehnikas

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Tõhusad töö- ja hooldusprotsessid on jätkusuutliku tuleviku jaoks väga olulised. See magistriprogramm on loodud nii tööstuslike kui ka akadeemiliste nõudmiste täitmiseks, et saaksite teha karjääri tehnilises ja konkurentsivõimelises tööstuses või ülikoolides.

Hoolduse eesmärk on hoida süsteemid vigadeta probleemide varase tuvastamise ja ennetamise abil. Ettevõtte efektiivsus ja kasumlikkus sõltuvad suuresti nende hooldustöödest. Hoolduse parandamisega saab tohutult kokku hoida, samal ajal kui kvaliteet ja töökindlus paranevad. Programmis õpid analüüsima rikete põhjuseid ja rakendama protsessi täiustusi. Samuti saate teada, kuidas rakendada lahendusi, mis vähendavad energiatarbimist või kulukaid jaotusi, mis omakorda aitab kaasa jätkusuutlikule tulevikule.123683_170519-ltu3-014.jpg

Kirjeldus

Programm töötati välja nii tööstuslike kui ka akadeemiliste vajaduste rahuldamiseks. Seetõttu sisaldab programm kursusi, mis on mõeldud kõrge akadeemilise taseme hoidmiseks, tegeldes samas tõeliste tööstusprobleemidega. Kursustel, nagu "Seisundi jälgimine ja seisundipõhine hooldus" või "Hoolduse kujundamine", kasutatakse näiteid tööstuses ja nüüdisaegseid meetodeid, et õpetada õpilastele seda, mida täna tehakse ja kuidas seda paremaks muuta. Teised kursused, nagu "Automaatjuhtimine" ja "e-hooldus andmetest otsustuseni", antakse selleks, et aidata õpilasel arendada oma oskusi ja teadmisi, kuidas infosidetehnoloogiaid saaks tööstuslikes lahendustes edasi rakendada. Meie eesmärk on, et kõik tudengid töötaksid magistritöö projektis, mis on seotud "pärismaailmaga" ning ettevõtted, nagu LKAB, Vattenfall, Rootsi Transpordiamet, SSAB, Boliden, Saab Aerospace, Metso Minerals, ABB ja SCA, töötaksid meie tudengitele välja projekte .

123472_iStock_000060020934_Large.jpg

Tööturg

Tänapäeval on kasvav nõudlus hooldusinseneride järele ja hea haridusega peaksite saama töökohal rakendada hooldustehnikaid. Kuna programmi eesmärk on hoida kõrgeid akadeemilisi standardeid, teete koostööd asjakohaste tööstusprojektidega, et saada nii tööstuses kui ka akadeemilises karjääris vajalikke teadmisi.

Taotlus

Sisenemise nõuded
  • Bakalaureusekraad vähemalt 180 ainepunkti või samaväärne, mis sisaldab kursusi vähemalt 60 EAP-ga ühes järgmistest valdkondadest: hooldustehnika, energeetika, masinaehitus, materjaliteadus, tsiviilehitus või samaväärne ja vähemalt 15 EAP matemaatikas .
  • Dokumenteeritud inglise keele oskus.
Inglise keele nõuded
  • Inglise keele nõuded kursustele ja programmidele on samaväärsed inglise keele 6 / inglise keele kursusega B.
Valimine
  • Valikumenetlus põhineb akadeemilisel kvalifikatsioonil, kvaliteedil ja kvantiteedil.

Kohustuslikud kursused

Programmi sisu ja ülesehitus

Magistriõpe jaoks, millel on suurem osa hooldustehnikast, on vastavalt programmi õppekavale vaja kokku 120 ainepunkti. Vähemalt 90 krediiti kõrgtasemel, sealhulgas kraadi projekti teema hooldustehnika, on vaja.

Esimene õppeperiood käsitleb hooldustehnika teaduslikke aluseid. Esimene aasta hõlmab ka täiustatud hooldustehnikaid ja meetodeid, nagu seisundi jälgimine, operatsioonide uurimine ja e-hooldus. Teine aasta hõlmab töökindluse inseneri edasijõudnutele mõeldud õpinguid ja projektikursusi, kus õpilased viivad hoolduse disaini erialaõppesse, keskendudes tööstuslikele rakendustele. Programm lõpeb kraadiõppe projektiga peamises õppevaldkonnas.

Algajatele pakutakse rootsi keelt välismaa õpilastele. Kursus ei kuulu kraadi hulka ja seda loetakse lisaks kohustuslikele kursustele.

Autorid

Programm nõuab 120 ainepunkti.

Kraadid
  • Magistrikraad (120 ainepunkti) - major; Hooldustehnika
Kohustuslikud kursused

Kohustuslikud kursused: 97,5 ainepunkti

Kood Kursus Krediit Tase Kommenteeri
D0001B Rakenduslike toimingute uurimine 7,5 Esimene tase
D0019B Töökeskkonna ohutuse inimfaktorid 7,5 Esimene tase
D0020B Asjade Internet ja signaalianalüüs seisundi jälgimiseks 7,5 Esimene tase
D7007B Hooldustehnika 7,5 Teine tase
D7008B Seisundi jälgimine ja seisundipõhine hooldus 7,5 Teine tase
D7010B e-hooldus andmetest otsusteni 7,5 Teine tase
D7011B Kujundus hoolduseks 7,5 Teine tase
D7012B Täiustatud töökindluse insener 7,5 Teine tase
L7001A Eksperimentaalne akustika ja dünaamika 7,5 Teine tase
X7013B Hooldusinseneri kraadiprojekt, magistrikraad 30,0 Teine tase
Kohustuslikud kursused: 22,5 ainepunkti

Valikuline ruum on 22,5 ainepunkti. Valikkursused on kohustuslik valida etteantud ainepunktide ulatuses. Loetletud valikainete kursuste etteantud arv ainepunkte peab olema kraadi saamiseks täidetud.

Kood Kursus Krediit Tase Kommenteeri
D7001B Kaevanduste automatiseerimine 7,5 Teine tase Valitav
E7012E Mehhatroonika 7,5 Teine tase Valitav
F0040T Säästvad energiasüsteemid 7,5 Esimene tase Valitav
F7011T Energiajaamade ja süsteemide projekteerimine 7,5 Teine tase Valitav
M7010T Mehaaniliste süsteemide dünaamika 7,5 Teine tase Valitav
M7012T Murru mehaanika ja väsimus 7,5 Teine tase Valitav
R7003E Automaatjuhtimine Teine tase Valitav
R7008E Tööstusautomaatika 7,5 Teine tase Valitav
S7001E Stohhastilised signaalid 7,5 Teine tase Valitav
T7001T Deformatsioon ja murd 7,5 Teine tase Valitav
T7016T Materiaalne mehaanika 7,5 Teine tase Valitav
Kursus pakutakse väljaspool kohustuslikke kursusi - pole kohustuslik - mitte Skandinaavia üliõpilastele
Kood Kursus Krediit Tase Kommenteeri
S0046P Rootsi keel rahvusvahelistele üliõpilastele 1 3,0 Esimene tase Valitav

123474_Agnes.jpg

Vilistlaste lugu

Mul on põnev ja mitmekesine töö, millel on suurepärased võimalused ettevõtet mõjutada. Kirunas asuvas LKAB-is töötame kindla töökeskkonna ja kvaliteetse remondi nimel seatud aja- ja kuluraami piires.

Töötame jätkusuutliku ühiskonna nimel, kus jäätmetiikide ja suitsugaasijaamade strateegiline hooldus on väga oluline. Võin väga soovitada Luleå University of Technology hooldustehnika bakalaureuse programmi. Strateegiline hooldus on ohutute ja tõhusate tootmisprotsesside võti, kvaliteedi säilitamine ja keskkonnanõuete saavutamine.
Agnes Nilsson, LKAB hooldusinsener

123639_Madhav_fixed.jpeg

NASA-s töötav teadlane

Luleå University of Technology magistrant Madhav Mishra on saanud kutse kolmekuuliseks uurimistööks Ameerika kosmoseagentuuris NASA. Ta töötab operatsioonide ja hoolduse osakonnas, samuti ülikooli SKF-LTU ülikooli tehnoloogiakeskuses.

- Kui kutse sain, olin tõesti õnnelik. Tegelikult kuulsin terve öö pärast teadaannet peas korduvalt sõna NASA. Ma pole kunagi mõelnud, et satun NASA-sse ja töötan nende kontoris, ütleb Madhav Mishra.

Kutse tuleb 3-kuulisele koostööle NASA Amesi teaduskeskuse teadlastega, mis algab 1. juulist kuni eelmise aasta septembrini. Madhav Mishra on selle saamiseks kõvasti vaeva näinud. Lõpuks sai ta paremini tuttavaks ühe organisatsiooni vanemteaduriga, kes omakorda kallutas pead, et Madhav tahab seal kunagi töötada. Enda üllatuseks võttis keskuse direktor temaga lõpuks ühendust ja küsitles Skype'i vahendusel.

- Pole ainult keegi, kes saab NASA-sse tulla, nii et ta kontrollis hoolikalt minu tausta ja kui ma sinna sobiksin, ütleb ta.

Madule Mishra Luleå University of Technology on alustanud kolmekuulist tööd NASA-s.

123640_IMG_0309.jpeg

Arvutab eluea

Madhav Mishra uurimistöö Luleå University of Technology on seotud nutikate kuullaagrite eluea arvutamisega. Põhimõtteliselt on see seotud pöörlevate masinate prognoosimise ja diagnoosimisega. Ta kuulutab rõhutatult, et prognostiline on tuleviku kohta ja ennustab, samal ajal kui diagnostika hõlmab juba toimunud analüüsi.

- Oma osakonnas tegeleme mitmesuguste hooldusuuringutega ja see tähendab, et tegeleme diagnoosimisega väga palju, kuid peame parandama oma teadmisi prognoosimise alal, ütles ta.

Uurides palju teaduslikku kirjandust, mõistis ta, et NASA teeb just seda. Ta võttis ühendust sealsete teadlastega ja küsis nende uuringute kohta. Sel moel lõi ta järk-järgult kosmoseagentuuri kontaktide võrgustiku.

- Minu plaan on sinna reisida ja uurimistööd arendada, aga ka luua võrgustik, millega saaksime tulevikus kontakti luua. Näeme, kas NASA ja Luleå University of Technology vahel on võimalik koostööd luua Luleå University of Technology ja ma arvan, et sellel on ka võimalus, ütles ta.

Prognoosimise valdkonnas tegid NASA teadlased palju õhusõidukite ja akude eluea uuringuid. Kasutusaja arvutamiseks töötab üksikut tüüpi füüsiline või andmepõhine mudel või nende kombinatsioon. Madhav Mishra uurimistöö eesmärk on hübriidmudeli väljatöötamine ja koostöös NASA teadlastega välja töötada kasulik algoritm. Seda kasutatakse arvutuste tegemiseks tulevaste vigade ennustamiseks, häirete vältimiseks ja suurte kulude vältimiseks.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Luleå University of Technology is experiencing strong growth with world-leading competence in several areas of research. Our research is conducted in close collaboration with industries such as Bo ... Loe edasi

The Luleå University of Technology is experiencing strong growth with world-leading competence in several areas of research. Our research is conducted in close collaboration with industries such as Bosch, Ericsson, Scania, LKAB, SKF, and leading international universities. The Luleå University of Technology has a total turnover of SEK 1.7 billion per year. We currently have 1 650 employees and 15 500 students. Näita vähem