MSc in Data Analytics ja Business Economics (MScDABE)

Üldine

Programmi kirjeldus

Ülevaade

Kiire tehnoloogiline areng on dramaatiliselt muutnud ärimaastikku ja tööturgu. Paljud firmad otsivad strateegiliselt ärialaseid teadmisi sisaldavaid analüütilisi inimesi, aga ka statistilisi ja programmeerimisoskusi, et pakkuda ettevõtetele arusaamu ja vastata intellektuaalomandi poliitika muutustele ning konkurentsi- ja reguleerimispoliitikale.

Magistriõpe Data Analytics ja Business Economics on läbimõeldud eesmärk on teenida kasvavat nõudlust andekate andmeside analüüsi ja äriökonoomika valdkonnas Hongkongis ja mujal maailmas. See on üheaastane täistööajaga programm, mis annab üliõpilastele tugeva koolituse ärimajandusliku analüüsi ja andmete analüüsi alal. Üliõpilased, kes on huvitatud analüütikutundlike spetsialistide ja andmete strateegide saamisest, on teretulnud.

Programm on kooskõlas ka ülikooli kümneaastase institutsionaalse strateegilise plaaniga aastateks 2018-28, mis on määratlenud „analüütilise analüüsi ja tehisintellekti” kui ühe arengukeskkonna.

Lai ja tasakaalustatud koolitus

Programm rõhutab majanduspõhimõtete väärtusi praeguses andmeteaduse arengus ja vajalikke programmeerimisoskusi tõeliste äriprobleemide lahendamiseks.

Karjäärile orienteeritud õppekava

Programmist saadud koolitus võimaldab lõpetajatel täita andekaalu, mis on loodud nutika linna arenguga kaasnevate uute väljakutsetega.

Praktiline õpe

Õpilased saavad rakendada programmi abil saadud tehnilisi oskusi, et lahendada käes olevate äriandmete analüütiline analüüs.

Hongkongis töötamise võimalus

Programmi mitte Hongkongi lõpetanud saavad taotleda Hongkongis viibimist ja töötamist 12 kuud pärast kooli lõpetamist, olenemata sellest, kas nad on pakkunud tööpakkumist või mitte.

Programmi eesmärgid

 • Pakkuda õpilastele tugevat koolitust äriökonoomilise analüüsi ja andmete analüüsi alal.
 • Võimaldage õpilastel analüüsida äriküsimusi asjakohaste andmete abil.
 • Pakkuda õpilastele tasakaalustatud koolitust ettevõtlusalaste teadmiste, statistiliste mudelite ja programmeerimisoskuste alal.

Õppe eesmärgid

Teadmised

Õpilased suudavad tuvastada digitaalmajanduse väljakutseid ja rakendada majanduspõhimõtteid, et mõelda strateegiliselt äriotsustele.

Loovus

Õpilased suudavad näidata võimet valida sobivaid algoritme ja rakendada ärianalüüsi programmeerimiskeeli.

Oskused

Õpilased saavad selgelt määratleda äriprobleemid ja leida asjakohased analüütilised vahendid probleemide lahendamiseks.

Teatis

Õpilased saavad tõlgendada andmete tulemusi ja pakkuda olulisi tulemusi ja arusaamu ärianalüüsi abil andmete visualiseerimisest.

Kodakondsus

Õpilased saavad kujundada lahendusi reaalse maailma probleemidele andmete analüüsi ja / või majanduspõhimõtetega.

Programmi struktuur

Õpilased peavad võtma kümme kursust, millest kuus on nõutavad kursused ja neli on valikained.

Õppimisrežiim

Programmi tavapärane kestus on üheaastane täisajaga.

Korraldusvahend

Juhendaja on inglise keel.

Põhikursused

 • ECON7870 juhtimis- ja äristrateegia
 • ECON7880 alused suurandmete analüüsis: kontseptsioonid ja tehnikad
 • ECON7890 Põhiandmed suurandmete analüüsis: programmeerimine
 • ECON7900 Andmete teaduse statistika
 • ECON7910 Andmete visualiseerimine koos jutuvestmisega
 • ECON7920 Executive Workshop Series

Valikainete kursused *

 • ECON7035 Tehisintellekt äri jaoks
 • ECON7045 Andmekaitse seadus ja majandus
 • ECON7055 Andmete analüüsimise projektid
 • ECON7430 rakendatud kulude-tulude analüüs
 • ECON7850 Digitaalsete turgude majandus
 • ECON7930 Analüütika ruumilise, tekstilise ja sotsiaalse võrgu andmete jaoks
 • ECON7940 Andmepõhine otsuste tegemine
 • ECON7950 Äri- ja majandusprognoos koos suure andmetega
 • ECON7960 kasutaja kogemus ja A / B testimine
 • ECON7970 rakendatav ennustav modelleerimine
 • ECON7980 Innovatsioon ja ettevõtlusmajandus: Hiina ja globaalne areng
 • ECON7990 Arukate linnade majandus

* Programmi direktori eelneva heakskiidu ja kvoodipiirangute korral on üliõpilastel lubatud valida kõige rohkem kaks kursust, mida pakuvad teiste ärikooli ja arvutiteaduse osakonna teiste programmide valikained, tingimusel et valitud kursused aitavad õpilased saavutavad selle programmi LG-d.

Vastuvõtutingimused

 • Bakalaureusekraad tunnustatud ülikoolis või samaväärses õppeasutuses, millel on rahuldav akadeemiline tulemus. Taotlejal on eeldatavasti bakalaureusekraad kas äri- või muudes valdkondades, kus on hea kvantitatiivne koolitus.
 • Inglise keele oskuse tõendamine on vajalik taotlejate jaoks, kelle esimest kraadi omandasid mitte-inglisekeelsed asutused. Seda saab täita minimaalse TOEFL iBT skooriga 79; või vähemalt 6,5-st IELTSis; VÕI muud samaväärsed kvalifikatsioonid.

Stipendiumid

Sissepääsupreemiaid pakutakse igal aastal kõige silmapaistvamatele taotlejatele.

 • Rahvusvaheliste taotlejate puhul võib neid arvestada rahvusvahelise magistriõppe stipendiumiga, loobudes täisaasta õppemaksust ja 100 000 HK suuruse elatise maksmisest.
 • Mandri- ja kohalike üliõpilaste jaoks antakse stipendium kuni elukestva õppe ja akadeemilise õppe saavutamise alusel kogu aasta õppemaksu ulatuses.
 • Lõpetamise ajal antakse programmis kõige silmapaistvamaid õpilasi teenetepõhistele auhindadele.

Taotlejad, kes soovivad saada sissepääsupreemia, peavad esitama kõik nõutavad tõendavad dokumendid vastuvõtmise tähtajaks või enne seda.

Rahvusvahelised kraadiõppe stipendiumid (IPS)

International Postgraduate Scholarship (IPS) kava HKBU School of Businessis on ülemaailmne algatus, mille eesmärk on kasvatada tulevasi ärijuhte, koondades väga andekaid ja intellektuaalselt motiveeritud üliõpilasi kogu maailmast ühele meie valitud õpetatud kraadiõppe programmist. Kuigi need noored saavutajad on pärit erineva taustaga, on nad kõik näidanud juhtpositsiooni potentsiaali ja neil on ühine huvi maailma muutmiseks.

Viimati uuendatud aug 2019

Teave kooli kohta

For more than half a century, Hong Kong Baptist University (HKBU) has been at the vanguard of business education in Asia, molding generations of business leaders. Steeped in a tradition of academic ex ... Loe edasi

For more than half a century, Hong Kong Baptist University (HKBU) has been at the vanguard of business education in Asia, molding generations of business leaders. Steeped in a tradition of academic excellence, yet always looking forward to new intellectual horizons, HKBU prides itself in striving to always remain a true pioneer in business education. Located at the crossroads between the emerging countries of Asia and the West, HKBU is ideally situated to confront the changes impacting our world, be it the economic resurgence of China, the deepening impact of globalization or the need for new ethical standards in the age of sustainability. Näita vähem