MSc inseneriteaduses - füüsika ja tehnoloogia

Üldine

Programmi kirjeldus

Pärast laseri leiutamist umbes viiskümmend aastat tagasi on optika ja eriti nanotehnoloogia kiiresti arenenud ning muutunud oluliseks osaks nii füüsikas, tehnoloogias, tööstuses kui ka meie igapäevaelus. Kujutage vaid ette, et ilma laserita poleks selliseid asju nagu DVD-mängija olemas olnud ja te poleks saanud laserprinteriga printida.

Füüsika ja tehnoloogia magistriprogrammiga omandate erialased oskused laias valdkonnas, mis on peamiselt seotud nanostruktureeritud funktsionaalsete materjalide kavandamise ja valmistamisega, samuti valguse omadustega ning selle koostoimel aatomite, molekulide ja ainega. Neid aspekte ära kasutavad rakendused on selle akadeemilise profiili põhirõhk.

Teadus valguse ja värvi kohta

Optika ei tähenda prille ja kontaktläätsi; see puudutab teadust valguse ja värvi kohta. Programm sisaldab teooriaid, kuidas toota valgust näiteks laserites, valguse hajumist erinevates küsimustes ning teooriaid selle kohta, kuidas valgus interakteerub ja energiat energiaga vahetab. Nanostruktureeritud väärismetalliga interakteeruv laservalgus piirdub metalli pinnaga; midagi, mis võimaldab teil valguse suunamiseks kasutada nanomeetri õhukesi kuldtraate.

Ehitate oma niigi tugevatele alustele füüsikas, tehnoloogias ja matemaatikas. See annab teile sügavamad teadmised eriti arenenud optika, kvantfüüsika, materjalifüüsika ja molekulifüüsika, nanofüüsika ning nanostruktuuride valmistamise kohta. Need ained võimaldavad teil töötada kiiresti muutuvas kõrgtehnoloogilises maailmas interdistsiplinaarselt, pakkudes väljakutseid akadeemilistel piirialadel.

Lisaks omandate teadmisi signaalide mõõtmisel ja analüüsimisel - pöörates erilist tähelepanu näiteks ülitundlikele anduritele koos intelligentse andmeanalüüsiga. Oma magistritöö projektis saate töötada ühes ülikooli põnevas teadusvaldkonnas, mis on seotud akadeemilise profiiliga.

See võib olla näiteks nanooptika, kus kasutate ära asjaolu, et väikeste kullaosakestega kokkupuutel võib valgust tugevneda miljoneid kordi. Selle protsessi optimeerimise abil on võimalik luua ülitundlikud ühemolekulilised sensorid, mis tuvastavad näiteks köögiviljade või puuviljade pinnal esinevaid pestitsiide. Hankige ülevaade programmi struktuurist.

Projekti- ja teaduspõhine õppekeskkond

Teist saab osa projekti- ja probleemipõhisest õppekeskkonnast, kus töötate projektigruppides. Teie ja teie kaasõpilased vastutavad projekti kavandamise ja elluviimise ning tähtaegadest kinnipidamise eest. Tavaliselt saadame projektide kirjeldused ettevõtetelt ja me rõhutame, et teie lahendatud probleemid on „reaalse maailma” probleemid. Lisateave õpilaste endi käest.

Mitmekülgsed karjääriteed

Füüsika ja tehnoloogia kraadiga on teil mitmesuguseid töövõimalusi - Taanis ja välismaal. Muu hulgas võiksite töötada kõrgtehnoloogiaettevõtetes või ülikoolides teadlase või arendajana näiteks optilise disaini ja süsteemide, nanotehnoloogia, anduritehnoloogia, kosmosetehnika, materjalitehnika ja süsteemide arvutimudelite alal.

Samuti on võimalik jätkata kolmeaastast teadusprogrammi, mille tulemuseks on doktorikraad. kraadi. Teine võimalus on osaleda tööstuslikus doktorikraadis. programmi, mis viiakse läbi ülikooli ja ettevõtte, kus te töötate, tihedas koostöös.

Lõpetajatel, kes on selle magistriprogrammi läbinud, on õigus kasutada tehnikateaduste magistrikraadi (füüsika ja tehnoloogia).

Programmi struktuur

Esimene semester
Kapteniprogrammi esimesel poolaastal töötate teoreetiliselt ja eksperimentaalselt statistilise signaalitöötluse, anduri- ja mõõtmistehnoloogia, laserfüüsika, mehaaniliste vibratsioonide, kondenseerunud aine füüsika ja valikainega. See annab teile laiapõhjalise aluse, mis sobib paljudeks erinevateks töökohtadeks.

Teine ja kolmas semester
Järgmise kahe semestri jooksul spetsialiseerute veel optikale, nanofabrikatsioonile, arvutusfüüsikale, mikrotehnoloogiale, kvanttehnoloogiale ja valikainetele. Samuti on võimalik osaleda ettevõttesiseses projektis. Teil on võimalus algatada magistritöö 3. semestril 10 EAP-ga, jätkates 30 EAP-ga 4. semestril.

Neljas semester
Viimane semester on pühendatud magistritööle. Teema valite ise. Magistritöö viiakse tavaliselt läbi ühes uurimisrühmas ja / või koostöös tööstusettevõttega.

Karjäärivõimalused

Füüsika ja tehnoloogia magistrikraadiga olete kvalifitseeritud tööks:

 • Teadusuuringud
 • Areng
 • Ettevõtluse arendamise tehnoloogilised aspektid
 • Konsultatsioonid
 • Projekti juht.

Teil on õigus tööks näiteks:

 • Optiline side
 • Andurite tehnoloogia
 • Meditsiinitehnika
 • Lennunduse ja kosmosetööstus
 • Materjalitehnika
 • Energiatehnoloogia
 • Optiline projekteerimine ja projekteerimine, sealhulgas lasersüsteemid
 • Nanotehnoloogia, sealhulgas valmistamisprotsessid ja iseloomustusmeetodid
 • Füüsikaliste ja tehniliste süsteemide arvutimudel.

Teid kvalifitseeritakse ka näiteks ülikooli nanooptika alal teadustöötajana või uute meditsiiniliste diagnoosimismeetodite väljatöötamiseks, näiteks meditsiinidiagnostikaks, tihedas koostöös arstidega.

Selle programmiga olete kvalifitseeritud tööle Taanis või välismaal ja õppima doktorikraadi. tasemel.

Viimati uuendatud aug 2020

Teave kooli kohta

University of Southern Denmark has created an institution of higher research and education which provides first-class educational opportunities and is cooperation partner for both public and private b ... Loe edasi

University of Southern Denmark has created an institution of higher research and education which provides first-class educational opportunities and is cooperation partner for both public and private businesses and organisations for providing qualified labour. Näita vähem
Odens , Kolding , Slagelse , Sønderborg , Esbjerg , Flensburg , Kopenhaagen , Ljubljana , Girona , Pekingi + 9 Rohkem Vähem