MSc küberriskide strateegias ja juhtimises

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Bocconi ülikool ja Politecnico di Milano on kogunud dünaamilise ja multidistsiplinaarse teadlaste, ekspertide ja professorite kogukonna, kes uurivad, analüüsivad ja rakendavad küberriski strateegiaid, juhtimis- ja hindamisvahendeid . Nende välja töötatud keeruline õppekava käsitleb iga päev peamisi küberküsimusi, millega seisavad silmitsi igasugused organisatsioonid.

Magistriõpe küberriski strateegias ja juhtimises annab õpilastele vahendid, mis on vajalikud meie ühiskonnas kasutatavate olemasolevate ja kujunemisjärgus tehnoloogiate võimaluste ja ohtude mõistmiseks, hindamiseks ja reguleerimiseks. Innovaatiliste tehnoloogiate kasutuselevõtmisel tekivad uued probleemid, nii et õpilased õpivad ootama, hindama ja edastama ohtusid enne nende avanemist.

Need tulevased spetsialistid on seega võimelised andma olulise panuse küberriskide kõrvaldamisse ja takistama nii era- kui ka avalik-õiguslike organisatsioonide tegevust.

Vajaduse korral on programm väga interdistsiplinaarne, arvestades, et arvutitehnoloogia mõjutab üha enam tänapäeva elu peaaegu kõiki aspekte. See ühendab arvutiteaduse tehnilised elemendid ja analüüsimeetodid mitmesuguste sotsiaalteaduste teemadega: juhtimine, majandus, finantsõigus, sotsiaalteadus, eetika ja käitumisoskused.

Taotlejatel peaks ideaalis olema multidistsiplinaarne taust. Kas nende bakalaureusekraad on infotehnoloogia, inseneriteaduse, juhtimise või majanduse valdkonnas, on kasulik uurida mitmesuguseid teemasid ja loomulikult olla huvitatud küberriskide ennetamisest ja sellele reageerimisest.

Programmi eesmärk on eelkõige:

 • pakkudes tahke ettevalmistusi küberriski hindamise valdkondades, et teha kindlaks potentsiaalsed haavatavuse probleemid, mis võivad mõjutada mõne organisatsiooni toimimist ja toimivust
 • mitmekülgse ettevalmistuse pakkumine spetsialiseeritud oskustega, et võidelda mitmete ja ebatavaliste väljavaadetega seotud küberriskide vastu
 • profiilide koostamine, mis ühendab põhjalikke teadmisi tehnilistest küberküsimustest sotsiaalteaduste pädevustega, mis võimaldavad suhteid mis tahes organisatsiooni kõigi tasanditega, et mõjutada strateegilisi otsuseid ja rakendada meetmeid küberriskide leevendamiseks.

See MSc programm on ehitatud selleks, et valmistada üliõpilasi ette tööturule sisenemiseks ettevõtetesse, finantsasutustesse, teistesse asutustesse avalikus / erasektoris ning konsultatsioonifirmadesse, kus on kaks peamist profiili: küberriski juhtide lõpetajad toetavad küberriski juhtimisega seotud ülesandeid organisatsioonilisel tasandil, et reguleerida ettevõtte riski ad hoc strateegiate väljatöötamise ja rakendamisega.

Andmekaitse- ja julgeolekuhalduritena toetavad lõpetajad andmekaitse, eraelu puutumatuse haldamise ja vastavusega seotud ülesandeid, et reguleerida andmetega seotud riske. Seda tööprofiili nõuavad selgesõnaliselt nii Euroopa kui ka maailma andmekaitse-eeskirjad.

Küberriskide strateegia ja juhtimise magistrikraad taotlejad peavad täitma konkreetse taotluse.

Abikõlblikkus

 • Bakalaureusekraad ühes järgmistest valdkondadest: tehnika, infotehnoloogia, äri, majandus, poliitikateadused.
 • Taotlejatel peaks ideaalis olema multidistsiplinaarne taust. On kasulik uurida paljusid teemasid ja muidugi huvi küberriskide ennetamise ja sellele reageerimise vastu.

Missioon ja eesmärgid

Itaalias on kaks prestiižsemat ülikooli, Bocconi ja Politecnico di Milano , ühiste jõududega, et valmistada küberriski valdkonnas välja uue kategooria spetsialiste. Kaheaastane programm, mis on täielikult õpetatud inglise keeles, põhineb nende tugevuste täiendaval kombel: Politecnico pakub tipptasemel tehnoloogilist koolitust, samas kui Bocconi jagab oma teadmisi strateegilistel ja majanduslikel aladel.

See ühendab küberriski reguleerimiseks mitmeid olulisi teadmiste valdkondi. Esiteks pakub see tehnilist pädevust arvutiteaduse ja -tehnoloogia valdkonnas, mis on oluline kübermaailma sügava mõistmise jaoks. Seejärel vaadatakse läbi juhtimis-, õigus- ja majanduspõhimõtted, et viia küberrisk konteksti. Õpilased kasutavad ka küberprobleemide edastamiseks vajalikke pehmeid oskusi.

Teemad

1. aasta

1. semester (@PoliMi)

 • Seminar: Sissejuhatus küberriskide vastu (@Bocconi)
 • Neli kohustuslikku kursust (@Polimi): turvalisuse tarkvarameetodid ja -arhitektuur - moodul 1 (Enterprise ICT arhitektuur) ja moodul 2 (tarkvaratehnoloogiad turvalisuse jaoks); Küberjulgeoleku tehnoloogiad, menetlused ja poliitikad; Tehisintellekt turvalisuse tagamiseks; Tehnoloogia juhtimine

Selle semestri eesmärk on tugevdada infotehnoloogia alaseid pädevusi, et luua alus küberriskide tugevale professionaalsele arengule.

2. semester (@ Bocconi)

 • Seminar: sotsiaaltehnoloogia (@Polimi)
 • Neli kohustuslikku kursust (@Bocconi): küberriski strateegia ja juhtimine; Küberriski ja andmekaitse seadus; Riskianalüüsi meetodid ja andmete analüüs; Küberriski institutsioonilised stsenaariumid

Selle semestri eesmärk on tõhustada küberjulgeoleku küsimuste lahendamiseks vajalikku tööriistakomplekti, määrata sobivad strateegiad ja reguleerida nende keerukust organisatsioonilises keskkonnas.

2. aasta

 • Kaks seminari: turvalisuse ja privaatsuse eetilised aspektid (@ PoliMI); Pehmed oskused (@Bocconi)
 • Neli valikuvõimalust, mis valitakse nii Bocconi (1. semester) kui ka Politecnico (2. semester) valitud kursuste hulgast, valitakse järgmistes küsimustes: Andmekaitse, Äri- ja küberinfo, Blockchain ja krüptovahendid, Masinõpe küberriskides , Arvuti kohtuekspertiisid, Fintechi mudelid
 • Praktika, võõrkeel, lõputöö

Karjäärivõimalused

See MSc programm on üles ehitatud selleks, et valmistada õpilasi tööturule sisenemiseks ettevõtetes, finantsasutustes, teistes avaliku / erasektori asutustes ning konsultatsioonifirmades, millel on kaks peamist profiili:

Küberriski juhtide lõpetajad toetavad küberriskide juhtimisega seotud ülesandeid organisatsioonilisel tasandil, et juhtida ettevõtte riski ad hoc strateegiate väljatöötamise ja rakendamisega. Eelkõige on nad valmis:

 • Tuvastada küberriskid keerulistes organisatsioonides;
 • Pakkuda nõustamisteenuseid, et suurendada organisatsioonide teadlikkust nii IT- kui ka mitte-IT-spetsialistidele;
 • Toetada organisatsiooni protsesside ja infosüsteemide kavandamist ja hooldamist;
 • Aidata kaasa organisatsiooni küberpoliitika kehtestamisele, et vähendada haavatavuse ohtu;
 • Viia läbi infosüsteemide ja andmete kohtuekspertiisi, et tuvastada küberkuritegusid või pettusi ja nende päritolu;
 • Juhtiv andmejuhtumite vastused ja andmete rikkumise teatamise kord ettevõtte tasandil.

Andmekaitse ja turvalisuse juhtide lõpetajad toetavad andmekaitse, eraelu puutumatuse haldamise ja vastavusega seotud ülesandeid, et reguleerida andmetega seotud riske. Need käsitlevad kõiki andmekaitse küsimusi, küsimusi ja vahejuhtumeid ning neil on võtmeroll andmekaitsekultuuri edendamisel organisatsioonis, andmekaitse-eeskirjade oluliste elementide kavandamisel ja rakendamisel. Seda tööprofiili nõuavad selgesõnaliselt nii Euroopa kui ka maailma andmekaitse-eeskirjad. Eelkõige lõpetajad:

 • Projekteerimine, nõustamine, haldamine ja nende järgimine andmekaitse seaduste ja poliitikate järgimisel
 • Andke andmekaitse- ja turvalisuse hindamist läbi ning töötama välja ja viima ellu vastavaid projektikavasid
 • Hallake teadlikkuse tõstmise programmi, et edendada andmete privaatsust ja turvalisuskultuuri
 • Andmete ja eraelu puutumatuse küsimustega seotud andmeedastusjuhtumid ja andmete rikkumise teatamise kord
 • Olge kontaktandmeteks asjakohaste andmekaitseasutustega ja tehke nendega koostööd, kui subjektid kasutavad oma individuaalseid õigusi, samuti jälgivad ja annavad nõu nendele päringutele vastamiseks.

Tasud

Õpilastele, kes osalesid esimesel aastal 2019-2020 õppeaastal, näeb Bocconi Ülikool magistriprogrammide puhul ette iga-aastaseid õppemakse ja tasusid summas 14 003 eurot .

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Politecnico di Milano is a technical university located in the heart of the most productive region in Italy. The university is a point of reference in Italy and internationally as far as the Architect ... Loe edasi

Politecnico di Milano is a technical university located in the heart of the most productive region in Italy. The university is a point of reference in Italy and internationally as far as the Architecture, Design and Engineering fields are concerned. Programmes are available in English. Näita vähem
Milano , Como , Lecco , Cremona , Piacenza , Mantua , Milano + 6 Rohkem Vähem