MSc katastroofiohu vähendamise ja kliimamuutustega kohanemise valdkonnas

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Katastroofide ja nendega seotud kahjude suurenemise trend on tõeliselt globaalne väljakutse. Muutuv globaalne riskimaastik, mis on tingitud sellistest protsessidest nagu kliimamuutused, linnastumine ja kaasaegse ühiskonna kasvav keerukus, on säästva arengu jaoks suuri väljakutseid ja sellega tuleb tegeleda interdistsiplinaarse lähenemisviisiga. Järjest enam valitsusi ja rahvusvahelisi organisatsioone tunnistab vajadust suurendada oma jõupingutusi katastroofiohu ohjamisel ja kliimamuutustega kohanemisel, et edukalt kohaneda muutuva keskkonnaga ning arendada välja turvaline ja jätkusuutlik ühiskond.

Katastroofiohu juhtimise ja kliimamuutustega kohanemise magistriprogrammi toetavad olulised riiklikud ja rahvusvahelised asutused, nt ÜRO agentuurid, Punase Risti / Punase Poolkuu liikumine, valitsusvälised organisatsioonid ja riiklikud asutused.

Programm aitab rahuldada kvalifitseeritud spetsialistide vajadusi, kes saavad:

  • aidata kaasa vastupidavale ja jätkusuutlikule ühiskonnale, kasutades interdistsiplinaarseid kontseptsioone, meetodeid ja vahendeid katastroofiohu ohjamisel ja kliimamuutustega kohanemisel
  • rakendada oskusi riskihindamisel, suutlikkuse hindamisel, valmisoleku ja situatsiooniplaneerimise ning riskipõhise maakasutuse planeerimisel
  • teha koostööd katastroofiriski juhtimise ja kliimamuutustega kohanemise suutlikkuse arendamise ja projektijuhtimisega kohalikes, riiklikes ja rahvusvahelistes organisatsioonides või asutustes
  • kasutada selle valdkonna teadusuuringuid ja nendesse panustada

Programm pakub segu praktilisest ja teoreetilisest õppimisest, keskendudes eriti rühmatööle ning õpilaste ja õppejõudude, aga ka selle õppevaldkonna oluliste osalejatega suhtlemisele. Viimaste näideteks on mõnele kursusele riiklike ja rahvusvaheliste organisatsioonide ekspertide kaasamine ja võimalus korraldada praktikakohal valitav kursus.

Programmil on sidemed potentsiaalsete võõrustajate ja praktikantide vahel, kes teostavad teadusuuringuid magistritöö jaoks ÜRO süsteemis, Punase Risti / Punase Poolkuu liikumises ja valitsusasutustes erinevatel haldustasanditel erinevates maailma osades.

Meie õpilased on pärit väga mitmekesistest taustadest nagu inseneriteadused, sotsiaalteadused, politoloogia, loodusteadused ja keskkonnateadus. Isegi kui varasem töökogemus ei ole programmi sisenemise nõue, on enamikul meie tudengitel professionaalne või vabatahtlik kogemus.

Karjääri väljavaated

Õpilased, kes lõpetavad katastroofiohjamise ja kliimamuutustega kohanemise magistriprogrammi, on karjääri jaoks atraktiivsed, pakkudes osalejatele, kes aitavad kaasa vastupidavamale ja jätkusuutlikumale ühiskonnale, alates kohalikest ja riiklikest asutustest kuni rahvusvaheliste osalejatega ja erakonsultatsioonideni. Programm pakub kvalifikatsiooni nii ühiskondlikuks tegevuseks kui ka doktoriõppe doktoriõppeks.

Programmi toetavate organisatsioonide võrk on oma toetuskirjades rõhutanud vajadust spetsialistide järele, kellel on kvalifikatsioon näiteks vastupidavuse, riskide hindamise ja juhtimise, valmisoleku / situatsiooniplaneerimise ja suutlikkuse arendamise osas - teemadel, mis on programmi keskmes

Loe selle programmi kohta lähemalt https://www.lunduniversity.lu.se/lubas/i-uoh-lu-TAKAK

Miks Lund University ?

Lund University asutati 1666. aastal ja see on üks Põhja-Euroopa vanimaid, laiemaid ja parimatest ülikoolidest. Ülikool kuulub QS World University Rankings 2020 maailmas 100 parima ülikooli hulka ja on nr 1 valik rahvusvahelistele tudengitele, kes tulevad Rootsi - ühte maailma innovaatilisemasse, jätkusuutlikumasse ja demokraatlikumasse riiki.

Kui soovite luua oma rahvusvahelist võrku globaalse klassiruumi seadetes, on Lund University suurepärane võimalus. Kogege teist õppimisviisi riigis, mis on kõrghariduse pakkumisel üks parimaid maailmas. Rühmatöö ja mitteformaalsed õpetaja-õpilastega seonduvad suhted hõlbustavad põhjalikku õpet.

Ülikool asub Lundis, võluvas ja kompaktses Lõuna-Rootsis asuvas ülikoolis, Taani Kopenhaageni lennujaamast vaid 35 minuti kaugusel. Linn on tuntud oma elava üliõpilaseluga ning on koduks ka paljudele maailma juhtivatele uurimisasutustele ja rahvusvahelistele ettevõtetele.

Lisateavet Lund University kohta leiate aadressilt www.lunduniversity.lu.se

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A ... Loe edasi

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A degree from Lund University is a hallmark of quality both in Sweden and abroad. Näita vähem
Lund , Malmö , Helsingborg + 2 Rohkem Vähem
Külasta kooli veebisaiti