MSc keemiatehnoloogias

Üldine

Programmi kirjeldus

University of Groningen" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/42/42143_rsz_ma-chemical-engineering.png" alt="University of Groningen" />

Kuidas saate suurendada keemilise protsessi jätkusuutlikkust? Kuidas saaksite Jatropha tehasest biodiislit valmistada?

Kuidas saaksite kujundada katalüsaatori kasvuhoonegaaside CO2 muundamiseks biolagunevaks polümeeriks? Kuidas saate kasutatud autorehvid taaskasutada veekindlaks kummikatteks? Kuidas saaksite välja töötada uue polümeeri, mis aitab naftat maa-alustest reservuaaridest taastada?

Need on mõned huvitavad küsimused, millele saate vastata, kui olete läbinud keemiatehnika magistriprogrammi Groningenis. Kaheaastane programm pakub põhiprogrammi ja seejärel valiku nelja spetsialiseerumise vahel: täiustatud protsessitehnoloogia, biopõhised tooted, tööstuslikud katalüsaatorid ja polümeertooted.

Teie uurimisprojekt toimub ühes meie uurimisrühmas keskkonnahoidlike keemiliste reaktsioonide tehnika ja keemiliste toodete tehnoloogia valdkonnas. Roheliste keemiliste reaktsioonide insenerigrupp uurib kõrge intensiivsusega katalüütilise tehnoloogia väljatöötamist biomassi muundamiseks biokütusteks ja biopõhisteks kemikaalideks. Keemiatoodete tehnoloogia rühm viib läbi uuringuid uute või täiustatud keemiatoodete kavandamiseks. Erilist tähelepanu on pühendatud uute katalüütiliste süsteemide ja konkreetsete rakenduste jaoks mõeldud polümeersete toodete väljatöötamisele. Need tegevused on üldiselt koostatud terviklikus jätkusuutlikkuse kontekstis.

Selle magistriprogrammi alt alt õppimise ainulaadne omadus = "Groningeni ülikool on paljude keemiatehnika teemade kombinatsioon, millel on kindel keemia taust ja keskendutakse jätkusuutlikkusele, mis võimaldab teil saada kaasaegseks keemiainseneriks, kes on hästi kursis nii toote- kui ka protsessitehnoloogiaga.

Miks seda programmi Groningenis uurida?

 • Groningeni keemiainsenerid on tuntud oma paindlikkuse ja kõikehõlmavate oskuste poolest
 • Keemiaväljal Groningenis on CHE Excellence Label
 • Parim keemiatehnoloogia magistriprogramm Hollandis vastavalt Elsevierile
 • Paljud lõpetajad teevad karjääri suuremates ettevõtetes

Programm

Õppekava

Kaheaastane programm pakub nelja keemiatehnoloogia spetsialiseerumist:

 • Biopõhised tooted
 • Tööstuslik katalüüs
 • Polümeersed tooted
 • Täiustatud protsessitehnoloogia

Kolm esimest spetsialiseerumist keskenduvad tootesektoritele, samas kui Advanced Process Technology on üks spetsialiseerumine, mis keskendub protsesside tehnoloogiale.

Koostöös keemia magistriprogrammiga pakutakse täiendavat pala (katalüüs ja roheline keemia).

Programm jaguneb põhiprogrammiks (95 EAP, kohustuslik igale õpilasele), 15 EAP ja 10 EAP valikprogrammiks. Põhiprogrammis käsitletakse selliseid teemasid nagu pindadevaheline projekteerimine, biopõhised tooted, polümeeritooted ja arenenud tootetehnika.

Välismaal õppima

 • Välismaal õppimine on vabatahtlik
 • Soovitatav on õppida välismaal
 • Keskmiselt 20 nädalat
 • Maksimaalselt 60 EÜ

Vahetus: Kõik meie teadus- ja tehnikaprogrammid pakuvad välismaal õppimise võimalusi paljudes partnerinstitutsioonides. Meie partneriteks on 100 parima ülikooli hulka Euroopas (näiteks Saksamaal, Suurbritannias ja Rootsis) ning USA-s, Hiinas, Kagu-Aasias ja Lõuna-Ameerikas. Meie vahetusprogrammide kestus on tavaliselt üks semester ja need arvestatakse teie lõpliku kraadi saamiseks.

Praktika: See programm pakub teile võimalust teha praktika Hollandis või välismaal asuvas ettevõttes. Meie tööstuspartnerite valik ulatub suurtest rahvusvahelistest ettevõtetest (nagu Shell, Philips, Unilever) kuni dünaamiliste väikeste ja keskmise suurusega ettevõteteni Groningeni piirkonnas. Praktika kestus on tavaliselt 3–4 kuud ja see arvestatakse teie lõpliku kraadi juurde.

Vastuvõtutingimused

Hollandi diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Teadmiste miinimum Vajalik on piisav inglise keele oskus VWO tasemel.
Eelmine haridus Bakalaureusekraad keemiatehnikas.

Rahvusvaheline diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Täiendav teema

Sisseastumisamet nõustab sisseastumiskomisjoni teie taotlusel. Pärast seda otsustab juhatus, kas vastate sisseastumisnõuetele varasema hariduse üldise taseme ja konkreetsete taustateadmiste osas.

Eelmine haridus

Bakalaureusekraad keemiatehnikas (polümeer) keemia elementidega. Toidu / biotehnoloogia valdkonnas taustaga huvitatud kandidaate hinnatakse igal üksikjuhul eraldi.

See on vaid viide nõutavatele taustteadmistele. Sisseastumiskomisjon otsustab, kas selle (nende) kursuse (te) konkreetne sisu vastab nende magistriprogrammi sisseastumisnõuetele, millele teie kandideerisite.

Stipendiumid

Koostöös suuremate riiklike ja rahvusvaheliste ettevõtetega võtame õpilasi vastu mitme stipendiumiga

ASML-i stipendium: ASML on üks maailma juhtivaid kiipide valmistamise seadmete tootjaid. 5000 euro suurust p / y stipendiumi antakse igal aastal 25 erakorralisele üliõpilasele, kes saavad stipendiumiperioodi jooksul võimaluse saada tehnoloogiasaadikuks.

Keelenõuded

Eksam Minimaalne punktisumma
IELTS üldbänd 6.5
TOEFL paberipõhine 580
TOEFL arvutipõhine 237
TOEFL Interneti-põhine 92

Registreerimisprotseduur

Sisseastumiskomisjon otsustab, kas teid võidakse vastu võtta magistriõppesse. Taotlusi hinnatakse pidevalt. Kandideerimiseks ei pea te ootama taotluse esitamise tähtaega.

Taotlemise tähtajad

Õpilase tüüp Tähtaeg Alustage kursust
Hollandi õpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

EL / EMP üliõpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

EL-i / EMP välised üliõpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

Õppemaksud

Rahvus Aasta Tasu Programmi vorm
EL / EMP 2020-2021 2143 eurot täiskohaga
mitte-EL / EMP 2020-2021 17500 eurot täiskohaga

Tööalased väljavaated

Keemiainsenerid alt = "Groningeni ülikool on tuntud oma paindlikkuse ja laiahaardeliste oskuste poolest. Lõpetajana võiksite valida karjääri sellises ettevõttes nagu Corus, DSM, Akzo Nobel või Philips. Ka suuremad IT-ettevõtted soovivad värvake keemiainsenere Groningenist. Töövõimalused piirkonnas laienevad kiiresti. Groningen arendab uut tööstust ja seal on suur nõudlus hästi koolitatud uute töötajate järele. Samuti võiksite otsustada ülikooli teadustöökoha üle.

Töö näited

 • Töö nõustamis- ja inseneribüroodele
 • Töö rahvusvahelistele ettevõtetele nagu Philips ja Akzo Nobel
 • Töö suure IT-ettevõtte heaks
 • Ph.D. uurimispositsioon

Teadusuuringud

Groningeni keemial on CHE Excellence Label

Keemiatehnika magistriprogrammi raames saate teha teadusuuringuid järgmistes valdkondades:

Uute ja täiustatud toodete ja protsesside kavandamine ja väljatöötamine

Ainulaadsete jõudlusomadustega materjalide ja protsesside kavandamisel ja väljatöötamisel rakendatakse struktureeritud metoodikat. Viimased näited hõlmavad järgmist:

 • Vees punduvad elastomeerpreparaadid õli kaevude tihendamiseks;
 • Uudsed polümeersed materjalid õli tõhustamiseks;
 • Uued biopõhised ja taastuvad (polümeersed) tooted;
 • Uued protsessid biomassi muundamiseks.

Koostöö paljude tööstussponsoritega tagab saadud tulemuste kiire rakendatavuse olulistes ja tegelikes tööstusprobleemides.

Katalüüs

Enamik keemiatööstuse protsesse sõltub soovitud saagise ja selektiivsusega ühendite saamiseks sobiva katalüsaatori kasutamisest. Seetõttu on täiustatud katalüsaatorite kavandamine ja arendamine ülioluline. Katalüüs on oluline ka selleks, et saavutada kemikaalide tootmine vastavalt rohelise keemia põhimõtetele. Groningeni ülikooli keemiatehnoloogia osakonnas saate teada, kuidas sünteesida, iseloomustada ja katsetada järgmise põlvkonna tööstuslikke katalüsaatoreid, pöörates erilist tähelepanu kasulike kemikaalide tootmisele taastuvatest ja biopõhistest lähteainetest , näiteks CO2, glütserool või põllumajandusjäätmed.

Keemiliste reaktsioonide tehnika

Lähiaastatel liigub see uurimisvaldkond ka tootekeskse lähenemisviisi poole, rõhuasetusega rohelisele (taastuvad ressursid). Näited hõlmavad a) taastuvate polümeeride nagu tärklise ja tselluloosi modifitseerimist, kasutades uusi protsesse uute struktureeritud toodete saamiseks, ja b) platvormkemikaalide jaoks uute protsesside kavandamist, mis põhinevad taastuval lähtematerjalil. Rohelise keemia põhimõtteid rakendatakse säästvamate keemiliste protsesside arendamisel. Kasutatakse uuenduslikke reaktorite konstruktsioone, mis kasutavad protsessi intensiivistamise meetodeid, näiteks miniaturiseerimist, eesmärgiga oluliselt parandada reaktsiooni tõhusust ja kineetilise teabe kiiret eraldamist.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Loe edasi

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Näita vähem
Groningen , Leeuwarden + 1 Rohkem Vähem