MSc keskkonna ja ühiskonnaõpetuses

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

 • See programm on mõeldud üliõpilastele, kellel on taust keskkonnauuringute, ruumilise planeerimise, inimgeograafia või sellega seotud erialadel
 • Saage oskused ja teoreetilised teadmised, mis on vajalikud meie majanduse ja ühiskonna jätkusuutlikkuse suunas liikumiseks
 • Uurige, kuidas ühiskond oma füüsilise keskkonnaga toime tuleb, uurige jätkusuutlikkuse häid tavasid ja mõistke, kuidas valitsused ja üksikisikud saavad oma osa ära teha
 • Valmistage end ette poliitika kujundaja, kaitsja, ruumilise planeerija, konsultandi, teadlase või paljude teiste karjääriks

Miks uurida Radboud University keskkonna- ja ühiskonnaõpetust?

Radboud keskkonna ja ühiskonna magistriprogramm võtab multidistsiplinaarse lähenemisviisi säästvuse mõistmiseks ja selle nimel töötamiseks, joonistades selliseid teemasid nagu sotsioloogia, psühholoogia, politoloogia ja haldus. Selle programmi kursused kasutavad ka võrdlevat rahvusvahelist lähenemist, vaadates mitte ainult erinevaid vaatenurki, vaid ka eri skaalasid.

Lisaks enda programmile seotakse teid geograafia, planeerimise ja keskkonna osakonnaga ning Nijmegeni juhtimiskooliga.

Üliõpilasena saate kasu ka Radboud laiaulatuslikust võrgustikust, pakkudes oma õpingute ajal rohkeid praktikavõimalusi ja pärast seda karjäärivõimalusi.

Mida sa õpid?

Kuidas saaksime oma majandust roheliseks muuta ja igapäevast käitumist muuta? Milline on ELi roll tegevuskava 20-20-20 edendamisel? Ja mida saavad inimesed ise teha?

See programm keskendub sellele, kuidas ühiskond tegeleb oma füüsilise keskkonnaga. Vaatleme riikide kogemusi kogu maailmas, häid ja halbu tavasid ning turgude ja valitsuste ning kogu ühiskonna rolli.

Saate teada, kuidas teooriat praktikas rakendada, õppides spetsialistidelt, võttes osa praktilistest ülesannetest ja hinnates põhiteooriate toimimist. Seminarid on interaktiivsed, nii et teil on võimalus oma läbirääkimismängudes ja aruteludes osalemise kaudu oma oskusi arendada, mis tugevdab teie võimet sobitada erinevate keskkonnaplaneerimise sidusrühmade huve.

Õpilastel on ka võimalus laiendada oma oskusi ja võrgustikku programmi praktika segmendi kaudu.

Karjääri väljavaated

Lõpetajad selle programmi võiks positsiooni erinevates valdkondades:

 • Poliitikakujundajad
 • Teadlased
 • Lobistid või pooldajad
 • Konsultandid
 • VVOd või valitsusvälised organisatsioonid
 • Poliitika analüütikud

Spetsialistid

Võite valida spetsialiseerumise, mis kõige paremini kajastab teie kirge keskkonda, jätkusuutlikkust ja juhtimist. Radboud University pakub järgmisi nelja eriala selles valdkonnas:

 • Globaalne keskkond ja jätkusuutlikkus
  Uurige, kuidas valitsused ja rahvusvahelised organisatsioonid käsitlevad globaalse jätkusuutlikkuse probleeme. Pakiliste probleemide hulgas on näiteks kliimamuutused, bioloogiline mitmekesisus, vee kvaliteet ja loodusvarade pakkujad.
 • Ettevõtte jätkusuutlikkus
  Uurige uuenduslikke keskkonnaalaseid partnerlussuhteid, pöörates erilist tähelepanu ettevõtte ja turu keskkonnaalase ühiskondliku ja eetilise vastutuse rollile.
 • Kohalikud keskkonnamuutused ja jätkusuutlikud linnad
  Keskenduge jätkusuutlike muutuste kohalikule tasandile, eriti jätkusuutlike linnade ja piirkondade arengule. Mõelge jätkusuutlikele tulevikutele, jäätmesüsteemidele, transpordile ning kliimakindlatele linnadele ja piirkondadele.
 • Euroopa ruumiline ja keskkonnaalane planeerimine
  Õppige saama ruumiplaneerijaks, kes suudab tegeleda EL-i poliitikaga, teha koostööd piiriüleste planeerijatega ja koordineerida teiste sektoritega, näiteks majandusareng.

Vastuvõtutingimused

Rahvusvaheliseks üliõpilaseks peab teie eelnev haridus vastama teatud nõuetele.

1. Lõpetatud akadeemiline bakalaureusekraad
Sellele magistriõppesse pääsemiseks on vaja keskkonnateaduse, ruumilise planeerimise, inimgeograafia või muu seotud eriala bakalaureusekraadi.

2. Uurimismetoodika taust
Selle programmi akadeemilise olemuse tõttu nõuame kõigilt meie õpilastelt baasväljaõpet uurimisprotsessides, nt uuringute kavandamine ja andmete analüüs.

Keelenõuded

Et selles programmis osaleda, peate olema sujuvalt nii inglise keelt kui kirjalikku ja kõneldavat. See nõue on täidetud, kui üliõpilane vastab ühele järgmistest tingimustest:

 • On edukalt lõpetanud kolmeaastase bakalaureuse programmi Hollandi ülikoolis.
 • Kas Austraalia, Kanada (välja arvatud Quebec), Iirimaa, Uus-Meremaa, Ühendkuningriigi või Ameerika Ühendriikide kodanik.
 • On edukalt läbinud bakalaureuse programmi, mida õpetati täiesti inglise keeles ühes järgmistest riikidest: EL / EMP riigid, Austraalia, Kanada, Uus-Meremaa, Ameerika Ühendriigid.
 • On edukalt lõpetanud magistriõppekava Hollandi rakendusteaduste ülikoolist (HBO).

Kõik ülejäänud õpilased vajavad ühte järgmistest tunnistustest (kõik tunnistused ei tohi olla vanemad kui kaks aastat):

 • TOEFL skoor on ≥90, mille alamklassid ei ole madalamad kui 18
 • IELTS skoor on ≥6,5, mille alamklassid ei ole madalamad kui 6.0
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai

Kvaliteedimärgis

Nii Keusegidide meistrid kui ka bakalaureuse programmi teabekorraldus Keuzegids Universiteiten on nüüd nimetanud Radboud University Hollandi parimaks üldiseks ülikooliks.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem