MSc kohtuekspertiisi psühholoogias

Üldine

Programmi kirjeldus

Kohtuekspertiisi psühholoogia

*** Auhinnatud "Top Rated Program" etikett, Keusegids 2018 ***

Kas olete ambitsioonikas, enesekritiline ja innukas õppida? Kas olete huvitatud inimeste psühholoogiast, kes puutuvad kokku seadusega? Ja kas soovite karjääri kohtuekspertiisi vaimse tervise valdkonnas? Siis võib kohtuekspertiisi psühholoogia teile ideaalne programm. See annab teile teoreetiliste ja empiiriliste teadmiste kombinatsiooni. Te uurite teaduslikku kirjandust seoses tegelike probleemide ja väikeste juhendamisrühmade projektidega. Lisaks sisaldab programm praktilist õpet kohtumeditsiini hindamisel, ravi ja ekspertide oskusi. Pärast lõpetamist on teil õigus töötada vanglates, kohtumeditsiini psühhiaatriaasutustes, politseiteenistustes, kriminaalhooldusteenustes ning sellistes valdkondades nagu lastekaitse ja koduvägivald.

Miks see programm on?

Kohtuekspertiisi psühholoogia magister on väga keeruline programm, mis toimib psühholoogia ja õigussüsteemi vahelisel ristumisel. Programm valmistab teid ette vaimse tervise valdkonna teadlase-praktiseerija karjääriks. Õppige inimestega, kes puutuvad kokku seadusega, psühholoogiaga ja saate spetsialiseeritud oskuste väljaõppe, mida peate töötama selle mitmekülgse, keeruka ja väljakutsega valdkonnas.

Kohtuekspertiisi psühholoogina kutsutakse teid üles vastama paljudele keerukatele küsimustele, nagu näiteks:

 • Kas on olemas seos vaimuhaiguse vaimuhaiguse ja kuriteo käitumise vahel?
 • Kui suur on oht, et kedagi saab tulevikus uuesti toime panna?
 • Millal on ohutu lubada seksuaalkurjategija kogukonnale tagasi?

Patsientide rühm, kellega te töötate, on mitmekesine ja nõudlik. Neil võivad olla tõsised antisotsiaalsed käitumised ja / või kaasuvaid vaimseid häireid (nt skisofreenia koos ainete kuritarvitamise häiretega).

Te vajate ka materiaalõiguse ja õiguslike menetluste valdkonna teadmisi, mis toimivad näiteks ekspertide tunnistajana kohtus. See tähendab, et teil on vaja väga spetsiifilisi oskusteavet. Programm sisaldab mitmeid erikursusi, mis annavad teile kogu koolituse, mida peate sellistes olukordades võtma.

Õpilasprofiil

See programm sobib hästi, kui sa ...

 • soovivad jätkata karjääri kohtuekspertiisi vaimse tervisega
 • omama teaduslikku uudishimu ja õppimist
 • on avatud ja hästi tasakaalustatud
 • on valmis kõvasti tööd tegema nii iseseisvalt kui ka gruppide kaupa

Rahvusvaheline klassiruum

Alates esimesest päevast pakutakse teile erinevaid seisukohti ja kogemusi, kui suhtlete koos töötajate ja üliõpilastega üle kogu maailma. Selle ettekujutuse ja maailmapilti suurendab see suhtlus, tuues teid lähemale programmi eesmärgile õpetada õpilastele mitte ainult fakte ja kontseptsioone, vaid ka rahvusvahelist juurdepääsu ja mõistmist. Umbes 50% selle magistriõppe üliõpilastest on pärit väljaspool Madalmaid. Selline mitmekesisus loob rahvusvahelise õhkkonna, mida tugevdab programmi rahvusvaheline suundumus.

Välismaal õppima

Võite valida oma praktikakohti (kliinilised ja / või teadustööd) ühes meie partnerinstitutsioonides kogu maailmas. Teil on võimalus õppida kohtuekspertiisi tippteadlastelt ja arstidelt erinevates kohtades: San Diegos, California; Toronto, Kanada; Edinburgh, Šotimaa.

Probleemipõhine õppimine

Nagu paljude Maastrichti ülikoolide programmide puhul, õpitakse psühholoogia ja neuroteaduste teaduskonda kasutades probleemipõhist õpet (PBL). Väikestes 10-12 õpilaskoolitusgruppides otsite lahendusi probleemidele, mis on võetud tegelikest olukordadest. Juhendajad toimivad juhendajatena, andes abi, kui see on vajalik. See võimaldab teil luua iseseisvust ja välja arendada probleemide lahendamise oskused, mida te vajate kohapeal. Sellel aktiivsel, dünaamilisel ja koostööl põhineval õppemeetodil on ükskõik millise õppemeetodi kõrgeim teadmiste säilitamise määr. Te saate ka mitmeid oskuste laboreid, mis pakuvad praktilist koolitust. Te praktiseerite hindamise ja teraapia oskusi õppetöö ajal ja töötaksite muudel juhtudel kodutööks.

Uuringud ja kliinilised praktikakohad

Psühholoogia ja neuroteaduste teaduskonna arvates peetakse praktika asendamatuks kogemuseks. Praktika mitte ainult suurendab õpinguid, andes teile praktilisi kogemusi, kuid nad annavad teile ka töökoha leidmisel eelise. Seepärast sisaldab kohtuekspertiisi psühholoogia programm teise aasta jooksul nii kliinilist kui teadustöö praktikat, mille jooksul on teil võimalus oma teadustööd ja oma kliinilisi oskusi praktikas rakendada. Hollandi keelt kõnelevatele õpilastele pakutakse ka võimalust täita Madalmaade kutseliste magistriõppeprogrammide sisenemise nõudeid (nt "basaantekening psychodiagnostiku NIP").

Programmi esiletoomine

See programm on meie ainulaadne:

 • valitud, motiveeritud, töökas tudengid
 • õppimine väikestes rühmades
 • tihe kontakt selle valdkonna professorite ja ekspertidega
 • praktiliste oskuste laborid kogu esimese aasta jooksul
 • kliiniline ja teadustöö praktika teisel aastal
 • praktika võimalused erinevates riikides

Kursused

Aasta 1

Magistriprogrammi esimene aasta koosneb mitmest põhikursusest. Lisaks neile osalete ka mitmesugustes oskusteabirühmas, mille käigus saate praktilise koolituse kohtuekspertiisi hindamise, ravi ja ekspertide oskuste alal.

2. aasta

Programmi teine ​​aasta on keskendunud praktiliste kogemuste omandamisele. Selle aasta jooksul teete kliinilist praktikat ja teadustöö praktikat ning kirjutad oma magistritöö.

Vastuvõtutingimused

Vaadake veebilehte www.maastrichtuniversity.nl/ FPN / meistrid

Forensic Psychology

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Dear prospective student, Thank you for your interest in our master's programme. Please use the form to request our newest study brochure 2016-2017.

Dear prospective student, Thank you for your interest in our master's programme. Please use the form to request our newest study brochure 2016-2017. Näita vähem
Maastricht , Valencia , Valencia , Lüneburg , Valencia + 4 Rohkem Vähem