MSc kunstlikus intelligentsuses

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

 • See programm on mõeldud õpilastele, kellel on tehisintellekti või sellega seotud erialade taust, keskendudes AI-le
 • Hankige oskused aju ja kognitsiooni uurimise edendamiseks tüüpiliste AI-vahendite abil
 • Uurige arvutusliku modelleerimise juhtmeetodeid looduslikult intelligentsete süsteemide mõistmiseks, kunstlikult intelligentsete süsteemide ehitamiseks ja nendevahelise suhtluse parandamiseks
 • Valmistuge ette karjääriks andmeteaduse, akadeemiliste ringkondade, teadus- ja arendustegevuse, tarkvaraarenduse, masinõppe, poliitika nõustaja ja muu alal

Miks õppida kunstlikku intelligentsust Radboud University ?

Radboud tehisintellekti magistriprogrammil on selgelt kognitiivne fookus, mille keskmes on arvutuslik modelleerimine. Pakume õpilastele kaht põnevat eriala: kognitiivne andmetöötlus ja arukas tehnoloogia.

Radboud pakub koos AI-programmiga ka kaht ainulaadset topeltkraadi võimalust: infotehnoloogia ja kognitiivne neuroteadus.

Radboud on teil juurdepääs ka teistele suurtele uurimisinstituutidele. See programm teeb tihedat koostööd aju, tunnetuse ja käitumise rahastajate instituudiga, viies läbi uuringuid EEG, fMRI ja MEG alal. See programm teeb koostööd ka Radboud käitumisteaduse instituudi ja selle virtuaalse reaalsuse laboratooriumiga.

Radboud on uhke ka oma lõpetajate üle, kes sageli lähevad doktorikraadi omandama või kellele pakutakse tööd juba enne kooli lõpetamist.

Mida sa õpid?

Magistriprogrammis Tehisintellekt saate teada, kuidas aju ja tunnetuse uurimist edendada, rakendades tüüpilisi AI-vahendeid, näiteks arvutisimulatsiooni, aju-arvuti liideseid ja robotikujundust.

See programm on ainulaadne, keskendudes kunstliku luure ja kognitiivse neuroteaduse seostele. Tõhusa ainete ülesehituse jaoks on oluline mõista, kuidas aju töötab ja kuidas seda toetab intelligentne kognitiivne käitumine. Aine disain võib omakorda kaasa tuua hüpoteese selle kohta, kuidas inimesed intelligentset käitumist realiseerivad.

Programm on tihedalt seotud rahvusvaheliselt tuntud Dondersi aju, tunnetuse ja käitumise instituudiga läbi viidud uuringutega. Sellel instituudil on mitmeid unikaalseid võimalusi aju pildistamiseks, kasutades EEG, fMRI ja MEG. Te saate kasutada neid rajatisi uute eksperimentaalsete uurimismeetodite väljatöötamiseks ning uute masinloetmisalgoritmide väljatöötamiseks, et analüüsida ajuandmeid ja integreerida need aju-arvutiga liidestamissüsteemidega. Teete ka koostööd käitumisteaduste instituudiga ja töötate oma virtuaalse reaalsuse laboris, mida saab kasutada inimeste ja avaartikate sotsiaalse suhtluse uurimiseks.

Karjääri väljavaated

Selle programmi lõpetanud võiksid tööd leida järgmiselt:

 • PhD teadlased
 • Masinõppe eksperdid
 • Tarkvara arendajad
 • Poliitikanõustajad
 • Ettevõtjad
 • Andmeteadlased
 • Teadus- ja arendustegevuse programmijuhid

Vastuvõtutingimused

Tehisintellekti magistriprogrammis on kaks spetsialiseerumist. Mõlemal spetsialiseerumisel on oma sisseastumise erinõuded. Kunstliku intelligentsuse magistriprogrammi vastuvõtmiseks peate vastama nii üldistele vastuvõtu nõuetele kui ka teie valitud spetsialiseerumise erinõuetele.

Rahvusvaheliseks üliõpilaseks peab teie eelnev haridus vastama teatud nõuetele.

1. Lõpetatud bakalaureusekraad
Tehisintellekti lõpetanud bakalaureusekraad või võrreldava sisuga seotud programm, mis valmistab piisavalt ette kõrgtasemel magistriprogrammi.

Taotlejatel peaks olema:

 • Olulised arvutiteadmised (eriti piisav programmeerimiskogemus ja tarkvaraarenduse kogemus, vähemalt 15–24 EC)
 • Piisav matemaatika taust (teadmised arvutusest, lineaarsest algebrast, statistikast)
 • Laiad teadmised tehisintellekti põhitehnikatest (nt loogika, masinõpe, otsimine ja kavandamine, ebakindluses põhjendamine) sissejuhataval tasemel (12–18 EÜ)

Spetsialistid

Kognitiivse andmetöötluse spetsialiseerumise erinõuded

Sellele erialale kandideerimiseks peavad kandidaadil olema ka tõendatavad teadmised (vähemalt 18–24 EÜ) sellistel erialadel nagu kognitiivne teadus või kognitiivne neuroteadus, aga ka tehisintellekti meetodite ja tehnikate, näiteks neuraalse ja Bayesi keele, põhjalikumad teadmised võrgud ning arvutuslik ja formaalne modelleerimine.

Spetsialiseerumise erinõuded intelligentse tehnoloogia jaoks

Sellele erialale kandideerimiseks peaksid kandidaadil olema ka tõendatavad teadmised (vähemalt 18–24 EÜ) sellistel erialadel nagu robootika, arvutuslingvistika või ümbritsev intelligentsus, samuti põhjalikumad teadmised tehisintellekti mudelitest ja tehnikatest, näiteks andmekaeve- ja multiagensüsteemid.

Keelenõuded

Selles programmis osalemiseks peate valdama nii kirjalikku kui ka räägitavat inglise keelt. See nõue on täidetud, kui vastate ühele järgmistest tingimustest:

 • teil on Hollandi vwo diplom; või
 • olete Austraalia, Kanada (välja arvatud Quebec), Iirimaa, Uus-Meremaa, Suurbritannia või Ameerika Ühendriikide kodanik; või
 • Olete edukalt läbinud bakalaureuse programmi, mida õpetati täielikult inglise keeles ühes järgmistest riikidest: EL / EMP riigid, Austraalia, Kanada, Uus-Meremaa, Ameerika Ühendriigid.

Kõik ülejäänud õpilased peavad saama ühe järgmistest tunnistustest (tunnistused ei tohi olla vanemad kui kaks aastat):

 • TOEFL-i skoor ≥575 (paberipõhine) või ≥90 (Interneti-põhine)
 • IELTS skoor on ≥6,5
 • Cambridge'i kõrgtaseme inglise keele tunnistus (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE), mille märk on C või kõrgem.

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai

Kvaliteedimärgis

See programm võeti hiljuti Madalmaades "Parimad programmid" Keusgecid Magistriõpe 2016 (Magistriprogrammi juhend).

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem